Instalacja elektrowni wodnej pico domu

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
wino
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/09, 11:39
Lokalizacja: Tuluza i Ariège (Saurat)

Instalacja elektrowni wodnej pico domu




przez wino » 15/09/09, 11:20

Bonjour à tous,

Myślę, że mam rację forum zakładać taki temat.
Tutaj chciałbym wykorzystać obecną konfigurację mojego domu w Pirenejach w środkowych górach (700m n.p.m.), który był starym młynem do produkcji energii elektrycznej.
Kiedy mówię stary młyn, jest jeszcze turbina z poziomymi łopatkami, która była używana do napędzania pasa i dynamo (220 ciągłych) do napędzania fabryki kamieni.
Teraz ta instalacja jest stara i przestarzała i prawdopodobnie nie będzie już używana.

Mój projekt polegałby na wykorzystaniu kanału wlotowego (który znajduje się na końcu górskiego potoku), który płynął wcześniej do basenu o pojemności 40 m3 obok domu. Ta umywalka posłużyłaby do zamontowania turbiny + alternatora.

Ale mam duże wątpliwości co do wykonalności projektu:

Latem kanał przepływa około 25l/s, więc możemy być pewni, że jest to przepływ minimalny. Nie robiłem pomiarów zimą i wiosną, ale myślę, że bez problemu dochodzimy do 50l/s.

Wysokość upadku wyniosłaby 2,5 m, a maksymalnie 3 m (dno basenu).

Najwyraźniej istnieją małe turbiny odpowiednie dla małych strumieni, ale które dostarczają tylko 500W mocy. Składają się z łopatek z rodzajem zastawki do odprowadzania wody na całej wysokości spadku.
Czy to jedyny istniejący system? Widziałem też turbiny Banki czy Crossflow.

Konieczne byłoby zatem zapewnienie baterii, które wyobrażam sobie, aby móc jednocześnie obsługiwać pralkę i zmywarkę ...

I pułapka na piasek, ponieważ strumień niesie dużo piasku.

W przeciwnym razie dla ryb kanał wlotowy jest obecnie przekierowany przez dyszę w rzece, ale jeśli użyję wody do turbiny, jak ryby zdążą wypłynąć, jeśli zostanie tylko strużka wody? I lepiej to przewidzieć, ponieważ jeśli federacja wędkarska odkryje, że ryby nie wypływają lub nie mogą już opadać, może to być trudne!
Wpadłem na pomysł, aby część wody z rzeki uchwycić nieco wyżej, aby zrekompensować ten efekt.

Dziękujemy za opinie!

wino





:? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/09/09, 12:38

Serdecznie witamy Vinio!

Mieszkasz w raju, powiedz to!

Dla ryb: przepławka: seria małych pudełek ze spadkiem 20-30 cm
Jeśli twoje koło łopatkowe się obracało, działało. Czy koło nadal się kręci? Jaka jest moc dynama? Przekształcenie prądu stałego na prąd przemienny lub napięcie do ładowania akumulatorów nie stanowi już dużego problemu: jest w zasięgu falowników do paneli słonecznych.

Bylibyśmy szczęśliwi, gdybyś mógł opublikować szkice lub zdjęcia! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
wino
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/09, 11:39
Lokalizacja: Tuluza i Ariège (Saurat)




przez wino » 15/09/09, 14:01

Hi Elephant,

Dziękuję Ci za gościnność.
Moc koła: 22 koni mechanicznych.
W rzeczywistości ta instalacja jest stara i składa się z szeregu wałków, kół i zębatek i myślę, że w dodatku musi być trochę głośna.
Dlatego chcę zrobić nową instalację, nowocześniejszą i łatwiejszą w utrzymaniu itp...

Na zdjęciach niewiele Ci to powie, z drugiej strony myślę, że dobry rysunek będzie mile widziany.

Przygotowuję szkic i zamieszczę go później.

Pewne jest jednak, że nie uzyskamy takiej samej mocy pomiędzy turbiną pracującą z wysokością spadku a kołem łopatkowym pracującym z ciśnieniem wody (zawór regulował otwarcie rynny dla wody wlot).
Ale ta instalacja była bardzo skuteczna przez 1 godzinę, a kiedy basen był pusty, trzeba było go ponownie napełnić....

Do zobaczenia później
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/09/09, 14:56

Bardzo ładnie: więc harmonogram prac wyglądał następująco:

- 9:XNUMX: praca
- 10:XNUMX przerwa kawowa
- 11 rano: powrót do pracy
- 12:XNUMX: bale - aperitif
- 13:XNUMX: obiad
- 14:30: sjesta
- 16:00: powrót do pracy
- 17:00: herbata
- 18:00 powrót do pracy

22 KM na godzinę, to już spora część ogrzewania domu
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
wino
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/09, 11:39
Lokalizacja: Tuluza i Ariège (Saurat)




przez wino » 15/09/09, 17:29

Ok 8) .
Mówiąc poważnie, czy masz jakieś tropy dotyczące tej prawdopodobnej przyszłej elektrowni, którą chciałbym założyć?
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 15/09/09, 19:00

Żeby dać wyobrażenie mam w domu 400l drugi i 3.5m wysokości faktycznie produkuję 6 kw w sposób ciągły. przy 25l sekundzie i 2.5m wysokości to niewiele, są wzory do obliczenia, jeśli znajdę, to wysyłam, ale myślę, że jest gdzieś na stronie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/09/09, 19:13

Może się okazać, że uda się wykorzystać upadek robiąc "penetrację"... Wszystko zależy od wysokości upadku. Nie trzeba więc czekać, aż się zapełni. Z drugiej strony będziesz musiał grać z natężeniem przepływu i średnicą rury. Kto to może obliczyć?

PS: przepraszam Elephant, ale jeśli działa nieprzerwanie, nie będzie przerwy : Chichot:
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 15/09/09, 19:19

Są tam maszyny, które odpowiadają z grubsza twojemu strumieniowi, to wietnamski… około 200 w ciągu 24 godzin, czyli 4.8 kWh dziennie
future-energies.com/hydrau.html

z niektórymi akumulatorami kwasowo-ołowiowymi
Moc to przepływ x wysokość
0 x
karibu
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 05/07/08, 13:31




przez karibu » 15/09/09, 19:26

W rzeczywistości ta instalacja jest stara i składa się z szeregu wałków, kół i zębatek i myślę, że w dodatku musi być trochę głośna.
Dlatego chcę zrobić nową instalację, nowocześniejszą i łatwiejszą w utrzymaniu itp...

Nowa instalacja pewnie będzie wydajniejsza ale... nie jest to do końca pewne i pewne.
Obejrzyj ten bardzo zabawny reportaż:
http://www.tsr.ch/tsr/index.html?siteSe ... oadprogram
Facet powiedział w pewnym momencie, że instalacja może i jest bardzo stara, ale nie ma się czego wstydzić jeśli chodzi o bardziej nowoczesne wykonanie...
Na twoim miejscu zastanowiłbym się dwa razy przed demontażem starego.
W przeciwnym razie przepływ wydaje się podobny do twojego, mniej wodospadu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
wino
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/09/09, 11:39
Lokalizacja: Tuluza i Ariège (Saurat)




przez wino » 15/09/09, 20:46

Dsl, nie mogę obejrzeć twojego filmu, mam Linuksa i czasami jest to wybredny Linux.
Poza tym nie mówię tu o demontażu starej turbiny bo do jej podniesienia potrzebny byłby dźwig i po rozszczelnieniu belek stalowych. Chyba, że ​​sam się do tego zgłosisz :-).

Raymon, kiedy mówisz, że to wietnamski, co przez to rozumiesz???????? Nie wiedziałem, że Wietnamczycy produkują turbiny po 1500€ za sztukę.
Widziałem już tego typu turbinę i myślę, że ta, która wytwarza 500W, byłaby najbardziej odpowiednia. Jest więc w zasięgu ręki majsterkowicza, ale brakuje mu dobrych rad.
I tak masz zainstalowaną turbinę w swoim domu. Jaki to typ turbiny? Jaka jest twoja konfiguracja instalacji? Wiem, że to dużo pytań, ale chciałbym wiedzieć, jak inni ludzie radzą sobie lub robili, aby wdrożyć elektrownię.
Czy jesteś całkowicie niezależny od EDF? A może sprzedajesz mu władzę, ale byłbym zaskoczony. Czy masz prawo do wody? Zmuszony do instalowania przepławek?

Dzięki!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 281