Borloo chce zamówić 40 000 pojazdów elektrycznych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Borloo chce zamówić 40 000 pojazdów elektrycznych




przez słoń » 12/09/09, 19:11

Jena Louis Borloo chce, aby stan zamówił 40.000 XNUMX pojazdów elektrycznych:

http://fr.news.yahoo.com/3/20090912/tfr ... c19f3.html

No cóż... przez przypadek do twojego przyjaciela Bolloré?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6933
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2871




przez gegyx » 12/09/09, 19:29

Głupie ogłoszenia typu dab...
Zakupy były już zaplanowane w EDF, La Poste....
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 12/09/09, 23:32

Uważam, że artykuł jest dość niejasny. Jakie pojazdy elektryczne? do jakich zastosowań? Biorąc pod uwagę zaangażowane firmy, powiedziałbym, że są to głównie pojazdy użytkowe... ale zapoznanie się z charakterystyką pojazdów byłoby interesujące!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 13/09/09, 02:05

Tak, przeczytałem to w „podpowiedzi” France24.

Jest to w pełni uzasadnione, biorąc pod uwagę, że głównym obowiązkiem/ograniczeniem samochodu elektrycznego jest codzienna jazda ze względu na akumulatory. Idealny do tego jest pojazd serwisowy.

Chciałem kupić hulajnogę elektryczną. Ostatecznie tego nie zrobiłem ze względu na zamierzone epistolarne użycie tego urządzenia. Szkoda...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 13/09/09, 10:30

gegyx napisał:Głupie ogłoszenia typu dab...
Zakupy były już zaplanowane w EDF, La Poste....


+1

Bla ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/09/09, 18:33

Lounès powiedział:

Biorąc pod uwagę zaangażowane przedsiębiorstwa, powiedziałbym, że są to głównie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej.


Absolutnie: struktura operacyjna tych firm (liczne pojazdy, zespoły o ograniczonym zakresie działania, ściśle profesjonalne wykorzystanie, regularne godziny pracy) jest w stanie lepiej pomieścić tego typu pojazd przy zmniejszonej prędkości i autonomii niż na przykład warsztat lub niezależny instalatora przy mieszanym użytkowaniu pojazdu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 14/09/09, 08:26

Podoba mi się, jak powiedzieli w telewizji: „poprzez zapewnienie, że są to francuskie samochody elektryczne”… kolejna wspaniała obietnica ministra…

Jestem chętny… ale co jest na rynku jako funkcjonalny francuski samochód elektryczny? Tam cleanova zbojkotowana przez Renault? PSA iOn skopiowane/wklejone z e-Miev i sprzedane za 60 000 euro?

Śmieję się...żółty!

A co by było, gdyby zamiast części z tych 40 000 samochodów elektrycznych państwo masowo je zakupiło? rowery ze wspomaganiem elektrycznym? Jak w każdym przypadku pojazd elektryczny jest zarezerwowany dla miasta...aby zobaczyć dzienne zapotrzebowanie w km...
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 09 / 09, 09: 20, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/09/09, 09:03

Christophe napisał:Podoba mi się, jak powiedzieli w telewizji: „poprzez zapewnienie, że są to francuskie samochody elektryczne”… kolejna wspaniała obietnica ministra…

.


Nielegalne: w każdym razie będą zmuszeni do ogłaszania europejskich zaproszeń do składania ofert, w ramach których ostatecznie zostaną złożone im oferty na pojazdy spoza Europy.

Jeśli chodzi o VAE, jest on o wiele za mały i za lekki do wielu zastosowań.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 14/09/09, 09:10

Christophe napisał:Podoba mi się, jak powiedzieli w telewizji: „poprzez zapewnienie, że są to francuskie samochody elektryczne”… kolejna wspaniała obietnica!
Zgadzam się z tym, ale co jest na rynku jako funkcjonalny francuski samochód elektryczny? Śmieję się...żółty!

Jest jeszcze Kangoo Be Bop ZE: http://www.lefigaro.fr/automobile/2009/ ... s-fil-.php . Ale skąd pochodzi akumulator litowo-jonowy o wadze 240 kg? Niezależnie od tego, czy jest wynajmowany, czy nie, jego cena musi stanowić 2/3 ceny samochodu.

Borloo i Sarkozy mówili o samochodach elektrycznych marques Francuski, niuans, który przeszedł niezauważony, dlatego PSA „Made in Japan” będą samochodami francuskich marek. :zaszokować:

Christophe napisał:I zamiast części z tych 40 000 samochodów elektrycznych, państwo kupowało raczej masowo rowery ze wspomaganiem elektrycznym? Jak w każdym przypadku pojazd elektryczny jest zarezerwowany dla miasta...aby zobaczyć dzienne zapotrzebowanie w km...

Dobry pomysł, warto zacząć od tego, żeby dać władzom, np. ratuszom, przykład z pana burmistrza. (Hmm... hmm... nie jestem pewien, czy to działa!) :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 14/09/09, 09:14

To też nielegalne, to prawda… Zapomniałem te „szczegóły”… ale co jest lepszego (lub więcej) w Europie na rynku pojazdów elektrycznych?

Fordy jako samochody urzędników już mnie wkurzyły...

Słoń napisał:Jeśli chodzi o VAE, jest on o wiele za mały i za lekki do wielu zastosowań.


Myślę, że bez żadnych ograniczeń wystarczy na 10 do 20% zastosowań nawet do zrobienia trójkołowego VAE (niezbyt skomplikowanego, jeśli stoi za tym rynek)... nie zapominaj, że 60-70% km przejechanych samochodem przypada na miasto lub podmiejskie tereny.

A więc samochód służbowy, taki jak ten z Poczty...to się sprawdzi w 100%...

Jeśli chodzi o autonomię: przy odrobinie szczęścia pojazdy elektryczne będą w stanie przejechać 200 km. VAE może przejechać 70 km od startu...i znacznie łatwiej jest zwiększyć autonomię, a przede wszystkim nadal postępuje w przypadku awarii!

Nasz VAE zużywa 0.07 l/100 km lub w EP 0.18 l/100 km. Z przyczepką ma zasięg 35 km (a jak wiadomo jest tu stromo).

Przypominam, że ogólny bilans pojazdu elektrycznego, szczególnie pod względem emisji CO2 (z wyjątkiem nuklearnej Francji), nie jest wcale korzystny w porównaniu z małymi pojazdami termicznymi...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212