Ekotechnologie: konferencja dotycząca magazynowania ciepła w Bordeaux

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Ekotechnologie: konferencja dotycząca magazynowania ciepła w Bordeaux




przez Christophe » 05/09/09, 10:33

Natknąłem się na to seminarium, które mogłoby być interesujące dla członka forums z regionu oczywiście uczestniczy, jeśli to możliwe...

Pasuje dokładnie do naszych obecnych testów magazynowanie energii cieplnej za pomocą oleju roślinnego

Obraz

http://journee-des-eco-technologies.blogspot.com/

Jest czwartek i kosztuje 85 € dziennie (co jest rozsądne, biorąc pod uwagę specyfikę tematu): http://journee-des-eco-technologies.blo ... tions.html

Program na dzień: http://journee-des-eco-technologies.blo ... ramme.html

Za osobę zainteresowaną i dostępną zapłaciłoby stowarzyszenie... (no cóż, przyszłe stowarzyszenie)!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 05/09/09, 11:09

AH tak, trzeba znaleźć wolontariusza, temat jest tego wart, mam za daleko :zmarszczyć brwi:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 05/09/09, 11:10

Tak, jest Targol i Citro... niedaleko, ale czy są dostępne?

Flytox może być trochę daleko...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 05/09/09, 14:55

85 euro dziennie, uciekam, nawet gdyby mi płacili, nie chciałbym brać udziału w takim oszustwie
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/09/09, 19:35

:? Niemcy, Anglia, Hiszpania, Szwecja itd... Krótko mówiąc, potrzebujesz osoby, która... rozumie język angielski :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/09/09, 10:19

To będzie przetłumaczone LeJuste, zauważ!

chatelot16 napisał:85 euro dziennie, uciekam, nawet gdyby mi płacili, nie chciałbym brać udziału w takim oszustwie


Dlatego dziwię się Twojej uwadze i uważam, że nie masz racji i nie jesteś świadomy „cen”!

Seminarium dotyczące „zaawansowanych technologii” kosztuje we Francji średnio 150–200 euro dziennie… i nie mówię tu o szkoleniach prowadzonych przez niektóre prywatne instytuty, które są na skraju oszustwa!

Widziałem prospekty seminariów naftowych po 950 euro za 2 dni...

Zatem 85 € za coś tak nowatorskiego i zapraszającego tak wiele osób z zagranicy: to nie jest drogie! Myślę nawet, że w dużej mierze dotowane jest uzyskanie tych cen i pokrycie kosztów!

W każdym razie powiedziałem: stowarzyszenie może to pokryć!

Gdzie więc są Girondinowie? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/09/09, 14:14

tak, oczywiście, zdarzało mi się chodzić na szkolenia opłacane przez mojego pracodawcę, które kosztowały fortunę, nawet przy odpowiednio wydrukowanych materiałach szkoleniowych: jeśli nie zapiszę wszystkiego, co interesujące, przepadnę…

magazynowanie ciepła to fizyka, w której wszystko można obliczyć bez zaskoczenia: ci, którzy wiedzą, jak liczyć i chcą rozwijać ekologię, mogą wyjaśnić to, co wiedzą, bez pobierania opłat
0 x
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 06/09/09, 15:30

chatelot16 napisał:magazynowanie ciepła to fizyka, w której wszystko można obliczyć bez zaskoczenia: ci, którzy wiedzą, jak liczyć i chcą rozwijać ekologię, mogą wyjaśnić to, co wiedzą, bez pobierania opłat


Nie wierz, że za głośniki zapłacimy 85 euro na osobę! : Lol: : Lol:
Prelegentami są albo pracownicy naukowi (przychodzący, aby dyskutować), albo przemysłowcy (którzy czerpią z tego znacznie więcej, pośrednio promując siebie).

Nie, te wpisowe pokrywają posiłki, przerwy kawowe, organizację i dokumenty... i to nie licząc dotacji (a często trzeba płacić za wynajęcie sali). Ostatecznie w przypadku prelegentów płacimy za posiłki, a czasami także za podróż.

A w takim razie dlaczego miałoby być tak, że skoro jest ekologia, to wszystko powinno być darmowe i robione dobrowolnie???

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/09/09, 23:11

w przypadku bardzo technicznego tematu uważam, że uczestnictwo w konferencji nie jest zbyt efektywne: bardziej przydatne jest jasne zapisanie wszystkiego

niestety często po prostu rozmawiają z tymi, którzy zadali sobie trud, aby zapłacić i którzy często niewiele rozumieją...

w każdym razie nie jestem dobrym klientem na tego typu konferencje: nie umiem robić notatek: rozumiem, czego chcę i nie piszę wystarczająco szybko, wtedy przekazuję raczej to, co myślę, niż to, co słyszę…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/09/09, 09:16

+1 emlaurent!

Ale cena nie ma znaczenia, bo mówimy, że to stowarzyszenie ją zapłaci!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 290