Potrzebujesz pomocy w rozwoju turbin wiatrowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Potrzebujesz pomocy w rozwoju turbin wiatrowych




przez darwenn » 03/09/09, 11:01

Witam wszystkich, więc dla tych, którzy śledzili moją budowę turbiny wiatrowej, ta jest skończona. Wykonane z generatorem 24v 1000w z przyszłej energii. Całkowicie przebudowany z czopem z wtapianiem i łożyskiem. Wszystko działa dobrze, ładowanie baterii itp ... ale mam problem. i nie najmniej ważne. Moje śmigło szybko gaśnie nawet przy wietrze od 60 do 70 km / h, więc mam dobrą prędkość obrotową tylko sporadycznie i bez wtapiania. Problemem jest śmigło. pewne wibracje, nawet jeśli śmigło jest idealnie symetryczne, wyważenie na pewno nie jest idealne, chociaż cała geometria jest poprawna, że ​​nie cofa się, zatrzymuje się w żadnej pozycji, między osiami ok itd ... bez obaw po tej stronie też nie zrobiłem tego na chybił trafił, to konieczne.

Wiem, że jest źle zaprojektowany, ale nie mogę przez to przejść. Wykonany jest z 0,5 arkusza wzmocnionego z tyłu, zamocowanego na płaskowniku 3mm na 30 i na piaście ze sklejki o średnicy 10mm 30mm. Oto zdjęcie kształtu ostrza ze zdjęć w sieci, myślę, że kształt i tak jest poprawny. Oto wymiary ostrza

Długość: 85 cm (rozpiętość skrzydeł 1,70)
Laurgeur w najszerszym: 120 mm
Szerokość końcówki ostrza: 40mm:

Moim zdaniem obawa przed przeciągnięciem polega na tym, że ostrza są zbyt elastyczne, zbyt elastyczne i to prowadzi do mojej utraty wydajności. Myślę, że podpórka powinna być idealnie sztywna, w żaden sposób się nie wyginać, prawda? . Czy możesz mi to potwierdzić? czy rozpiętość moich skrzydeł jest niewystarczająca? szerokości ?.

Jeśli tak, myślę o wykonaniu tych samych ostrzy z blachy o grubości 1 mm, na płaskowniku o grubości 5 mm i szerokości 40 lub 50 mm, zamontowanym na aluminiowych piastach 10 mm.

Wróciłem w 3 ostrzach, dlaczego? ponieważ po wielu testach to zauważyłem.

5-łopatkowe, uruchamiane przy słabszym wietrze, oferują lepszy moment obrotowy, ale ostatecznie mają mniejszą prędkość obrotową niż 3-łopatkowe i niższą wydajność. Obserwowałem to, mierząc naprężenia.

Trzy ostrza, wymagają nieco silniejszego wiatru, oferują mniejszy moment obrotowy, ale znacznie wyższą prędkość obrotową i znacznie lepszą wydajność, nawet dwukrotnie zwiększając naprężenia mierzone przy identycznym wietrze. Oto mój wniosek. Dlatego po wielu testach wybieram tri-blady.

Dziękuję za radę, potrzebuję idealnie niezawodnego śmigła o bardzo dobrych osiągach. Moje obecne śmigło działa, ale zatrzymuje się zbyt szybko. Wiem, że takiego rekwizytu się nie robi, że wymaga to bardzo precyzyjnych zasad, dlatego mam wszystkie dobre rady.

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/09/09, 12:44

czy nie byłby to kolejny raz zawirowania dachu?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 03/09/09, 13:10

Witam,

Oczywiście, jeśli to jest wirnik przedstawiony na zdjęciu, którego używasz, jego synchronizacja jest zbyt silna.
Zacznij od zmniejszenia kąta natarcia, lekko przechylając ostrze (krawędź natarcia musi być bardziej „na wietrze” niż krawędź spływu)
normalne ustawienie dla tsr równe 6 wynosi 4 °
Tam, z wybranym profilem, jesteś bliżej -4 °
Tak więc utknięcie gwarantowane, gdy tylko alternator zacznie działać.
Poeksperymentuj z kilkoma klinami, zaczynając od najsilniejszego
Zatrzymujesz się, gdy nie zyskujesz już mocy, a prędkość obrotowa zaczyna oscylować.

A+
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 03/09/09, 20:56

W przypadku Elephant nie, turbina wiatrowa została przeniesiona od początku sierpnia, więc nie martw się o dachy.

Pętla, więc radzisz mi zmniejszyć krzywą, otwierając, czy to jest to? Zrobiłem już test otwierając go wyraźnie prawie na poziomie wirnika i było gorzej, już prawie nie zaczęło, chyba za bardzo otworzyłem, ale myślę, że moje śmigło jest zbyt elastyczne przy silnym wietrze , Powinienem usztywnić go. Naprawdę nie rozumiem pojęcia TSR ani tego, jak jest obliczany i co reprezentuje ... :? Poszukam w google : Chichot:

Zrobię inne testy, modyfikując czas, mimo wszystko dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 03/09/09, 22:31

Cześć

Mały obraz, który pomoże Ci zwizualizować różne czynniki, które wchodzą w grę

A+

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 03/09/09, 22:45

Darwenn, biorąc pod uwagę kształt, który nadałeś profilowi ​​ostrza, masz złe wyczucie czasu.
Na załączonym szkicu przedstawiłem pusty profil na fioletowo i oto, co daje.
Przypominamy, że przeciągnięcie aerodynamiczne występuje przy kącie natarcia większym niż 15 ° / 18 °.
Ale jeśli ustawienie jest zbyt mocne, jak na moim pierwszym zdjęciu (celowo wyolbrzymionym), TSR osiągnie szczyt przy niskiej wartości, więc prędkość obrotowa (tj. Prędkość końcówki ostrza) nigdy nie osiągnie 5 lub 6 razy (patrz plus) prędkość wiatru.

A+

Obraz
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 04/09/09, 07:21

Dziękuję, to już powinno mi bardzo pomóc, nie mogę znaleźć w sieci nic jednoznacznego, tylko co dotyczy łopat śmigieł samolotu. Dziękuję za te wyjaśnienia. To coś więcej, ponieważ teraz mam tylko to, aby wszystko działało, niezawodne śmigło.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 04/09/09, 08:25

Z drugiej strony, dlaczego mówisz mi, że mój kąt powinien wynosić 4 stopnie, a twój 20. Na Twoim zdjęciu mierzę 18 ° z reporterem. Twój kąt nachylenia wynosi 18 °.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 04/09/09, 10:55

Tak postąpiłem dziś rano. Znajduję się w konfiguracji, której nigdy nie próbowałem, a moje śmigło ma więcej szczęk. Włożyłem już 3 ostrza z moich 5 ostrzy, które działały dobrze i które wyprofilowałem samolotem. Następnie usunąłem przesunięcie, które miałem z mocowaniami ostrzy, aby przywrócić je do przedłużenia płaszczyzny obrotu. Następnie wyjaśnienia dotyczące pętli pozwoliły mi lepiej zrozumieć schematy śmigieł, które udało mi się znaleźć. Wybrałem kąt klina 13 ° i narysowałem na skali, co zrobiłem.

Długość ostrza: 75 cm
W najszerszym: 135 mm
na końcu ostrza: 55mm
Przy najgrubszej krawędzi natarcia: 10 mm
Co najmniej gruba krawędź spływu: 4 mm

Obraz

Dobrze wyregulowany między osiami, sprawdziłem balans wszystko ok. Brakuje tylko wiatru, którego tego ranka nie było. : Evil: jakby przypadkiem.

Oto inne zdjęcia po modyfikacji.

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 04/09/09, 12:53

Cześć Darwenn

W moim wyobrażeniu o ustawieniu ostrza ten ostatni jest celowo wyolbrzymiony.

Na twoim szkicu profil jest odwrócony, chociaż na twoich zdjęciach edycja wygląda poprawnie.
Na twoim ostatnim obrazku poniżej pojawiły się napisy.

A+

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 313