Napięcie ładowania akumulatora samochodowego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Napięcie ładowania akumulatora samochodowego




przez darwenn » 21/08/09, 22:18

Witam, do ładowania akumulatora samochodowego, przez turbinę wiatrową lub panel słoneczny (lub nawet ładowarką domową), jakie jest napięcie obwodu otwartego źródła?. Czytałem, że nigdy nie powinno przekraczać 14,2 V (komercyjna ładowarka do akumulatora samochodowego itp.), Ale widzę turbiny wiatrowe 12 V, które dostarczają 21 V, gdy są puste, mam też ładowarkę słoneczną, która, gdy jest pusta, dostarcza 22 V i alternator samochodowy, który, gdy jest pusty, dostarcza 18 V, a wszystko to jest przeznaczone do ładowania 12-woltowego akumulatora samochodowego. Więc kiedy czytam, że napięcie, które musi być wysłane do akumulatora samochodowego, aby go naładować, musi być „nieco” wyższe niż to, które będzie ładować, już nie rozumiem. Jakiego ustabilizowanego napięcia nie powinienem przekraczać, gdy jest pusty, aby wysłać go do akumulatora samochodowego? Dziękuję za światła, nie chcę zepsuć baterii. Mi wydaje się że nie powinno przekraczać 14,2v ale jestem w kropce.

Zaznaczę, że w każdym przypadku używam regulatora na wyjściu źródłowym, ale to do mnie należy dokładne określenie, o ile muszę skalibrować napięcie wyjściowe bez obciążenia mojego regulatora.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/08/09, 23:26

Witaj Darwen!

W przypadku 12-woltowego akumulatora samochodowego jest to 14,5 wolta, większość alternatorów samochodowych jest ustawiona na to napięcie, teraz może się różnić w zależności od używanego akumulatora, czasami mała ładowarka, aby utrzymać aktywny akumulator, nie przekracza 12.5 wolta, zbyt niskiego w napięcie, a ładowanie zajmie zbyt dużo czasu, ponieważ natężenie prądu nie będzie wystarczająco wysokie.

Akumulator głębokiego cyklu o natężeniu 180 amperów może z łatwością przyjąć 30 amperów i może wzrosnąć pod koniec ładowania do 16 woltów, z wyjątkiem tego, że nie należy go pozostawiać przy tym napięciu zbyt długo, w przeciwnym razie ulegnie zużyciu.
:D
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 22/08/09, 07:51

Dziękuję bardzo za te wyjaśnienia Alan.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/08/09, 08:06

oczywiście napięcie jałowe generatora musi być wyższe niż napięcie użyteczne: ale to napięcie jałowe nie może istnieć, dopóki istnieje regulator, który działa

Regulacja na 14.5 V jest dobra dla samochodu, który musi bardzo szybko ładować akumulator, aby był zawsze pełny, nawet jeśli jeździsz mało

14,5 V to trochę za dużo jak na stałe ładowanie

możesz wybrać między 13.8 V a 14,2 w zależności od akumulatora

wyczerpany akumulator wymaga wyższego napięcia do pełnego naładowania

niskie napięcie ładowania jest lepsze, aby zbytnio nie zużywać akumulatora, ale od czasu do czasu potrzebne jest ładowanie wyrównawcze: ładowanie stałym prądem, nawet jeśli napięcie wzrośnie powyżej zwykłej regulacji
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 22/08/09, 11:55

Ok, dziękuję Chatelot.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 22/08/09, 12:31

Potwierdzam 14.5V (max) i do rozładowania nie schodzę poniżej 10.5V aby wydłużyć żywotność akumulatorów.

10.5 V to granica „wyzwolenia” dla falowników 12 V DC -> 230 V AC, a 14.5 V to granica przepięcia dla regulatory słoneczne.

Jeśli chcesz zoptymalizować swoje akumulatory, zapoznaj się z ładowarkami do optymalizacji akumulatorów "optymalna ładowarka" (to marka)
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 08 / 09, 12: 47, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/08/09, 12:47

10.5 V jest za niskie do rozładowania.

akumulator pozostawiony pod napięciem 10.5 V pod koniec rozładowania szybko się zużyje, jeśli nie zostanie natychmiast naładowany

falownik, który akceptuje 10.5 V, robi to, aby zaakceptować pewien spadek napięcia spowodowany prądem

aby sprawdzić, czy akumulator nie jest niebezpiecznie rozładowany, prąd musi być często przerywany, aby zmierzyć napięcie jałowe: należy zatrzymać się przy 12 V

Mam projekt, w którym każdy element 2 V można po kolei wyłączyć z eksploatacji bez przerywania obwodu: po prostu obniża całkowite napięcie o 2 V: nie ma znaczenia, czy falownik jest planowany na

pozwoli to zmierzyć napięcie jałowe wszystkich elementów podczas rozładowania i dokładnie wiedzieć, kiedy należy się zatrzymać

pozwoli również umieścić więcej elementów niż potrzeba do uzyskania napięcia znamionowego, ale nie umieścić ich wszystkich w obwodzie: gdy najsłabszy element dojdzie do końca rozładowania, uruchomi inne: pozwoli to na prawidłowe użycie elementów wieku, a więc o różnej pojemności
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 22/08/09, 12:49

Dokładność: ładuje się 10.5 V.
A 10.5 V pod obciążeniem (do kilkuset watów) = 12 V lub nawet 12.5 V bez obciążenia...(w zależności od obciążenia...)

Nie sądzę, żeby to była bzdura, ponieważ wszyscy producenci falowników stosują tę wartość ochrony a priori..
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/08/09, 12:52

w przypadku akumulatora samochodowego, w którym nie ma dostępu do każdego elementu, wolę włożyć 2 akumulatory i pracować na przemian na jednym i drugim: zatrzymać się, gdy napięcie akumulatora nie wzrośnie do 12 V po jego odłączeniu
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 22/08/09, 12:57

Cóż, regularnie używam 2 inwerterów (1 pompa solarna 400 W i 1 ładowarka rowerowa na energię słoneczną).

W obu przypadkach, gdy jest 2 V „podłączony” (= prąd, który płynie), wraca do 10.5 V „odłączony”.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 318