Który regulator reguluje elektryczność wodna na rzece?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Ga82
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 23/06/09, 00:35

Który regulator reguluje elektryczność wodna na rzece?




przez Ga82 » 23/06/09, 01:03

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu interesuje mnie inny sposób wytwarzania energii elektrycznej. Od niedawna jestem właścicielem chaty nad rzeką. Chata jest obecnie zasilana prądem z generatora benzyny (zamontowanego przez byłego właściciela), który chcę usunąć. Najpierw pomyślałem o turbinie wiatrowej, ale ziemia jest bardzo zalesiona, więc zdecydowałem się na elektrownie wodne. Rzeka jest bardzo szeroka, więc nurt jest niewielki. Dlatego szukałem generatorów, które mogą pracować na niskich obrotach / min. Znalazłem 2 modele WindBlue DC-540 oraz model FuturEnergy. Jeśli chodzi o projekt, myślę, że dam radę. Ale jeśli chodzi o elektryczność, nie jestem na szczycie. Chcę prądu stałego 12 V.

Jeśli wykonuję instalację z akumulatorami, rozumiem, że potrzebny jest regulator ładowania. Kontroler ładowania zapobiega przegrzaniu akumulatorów, gdy są pełne, jeśli dobrze zrozumiałem.
Ale czy jest możliwe użycie regulatora ładowania takiego jak ten w instalacjach słonecznych, który wyłącza się, gdy bateria jest ładowana, czy też koniecznie wymaga takiego, który odchyla prąd do rezystorów, które nagrzewają się, jak widziałem na jakimś miejscu?

Wreszcie, czy da się obejść bez baterii (bo rzeka nigdy nie przestaje płynąć) wiedząc, że chciałbym tylko mieć trochę światła w domku i podłączyć urządzenie typu radiowego do przetwornika 12v / 220v?

dziękuję
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 23/06/09, 01:36

Ga82

Witamy na stronie ekonologii! :D

Mało danych o prędkości prądu i braku zdjęć utrudnia udzielenie odpowiedzi.

Szerokość strumienia i przepływ są bardzo ważne, aby dostarczyć odpowiednich informacji.

Regulator do turbin wiatrowych lub paneli słonecznych nie nadaje się do elektrowni wodnych, w turbinie wiatrowej rezystory służą do ochrony przed nadmiernym obrotem, który niszczy łopatki, na słońcu nie ma sensu dryfować w oporach, jeśli chcemy go wykorzystać do ogrzewania wody lub pomieszczenia.

Lepiej byłoby użyć 1 lub 2 akumulatorów buforowych do przyszłych urządzeń, które mogą zużywać dużo w krótkim czasie lub aby skompensować ewentualną awarię lub konserwację.

Na pierwszej stronie (winblue) jest zmodyfikowany auto alternator i używaj jego oryginalnego regulatora o ile znajdziesz odpowiednie przełożenie / moment obrotowy zapraszam do przeczytania tego tematu aby zrozumieć że alternatora można użyć nie zmodyfikowany, którego złamanie kosztuje kilka euro:

https://www.econologie.com/forums/construire ... t7815.html
:D
0 x
Ga82
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 23/06/09, 00:35




przez Ga82 » 23/06/09, 12:04

cześć Alain G. dziękuję za odpowiedź

Na razie nie mam żadnych zdjęć, nie znam szerokości i nurtu: rzeka, która jest bardziej rzeką, w rzeczywistości to Sekwana, a ziemia jest w Yvelines. Średni przepływ wynosi 563 m3⋅s-1, pomyślałem o ułożeniu drewnianych desek, aby skierować maksymalną ilość wody, aby skoncentrować ją na kole jak rodzaj lejka. Jednak nie sądzę, żebym dostał bardzo silny prąd. Dlatego potrzebuję generatora wymagającego niskich obrotów i niskiego momentu obrotowego.

Na linku, który mi podałeś, zobaczyłem, że można pomnożyć napięcie układem diodowym; Wystarczy więc dokupić zepsuty alternator samochodowy, następnie przy każdym starcie wykonać prosty kontakt 1 lub 2 sekundowy pomiędzy przewodem wzbudzającym a dodatnim akumulatorem, to nawet jeśli obroty / min są niskie mnożą się napięcie z trzema transformatorami dla trzech faz lub przez podłączenie 3 kondensatorów na mostkach diodowych (tripler napięcia).


Jeśli chodzi o regulator to u mnie nie ma problemu z nadmiernym obrotem, więc nie ma potrzeby oporu.
Jednak aby uniknąć uszkodzenia akumulatorów (przeładowania lub zbyt głębokiego rozładowania) najbardziej odpowiedni wydał mi się regulator słoneczny. czy mój alternator może pracować w obwodzie otwartym bez uszkodzenia?

podsumowując mój obwód:

generator ---> regulator - 1 -> akumulatory - 2 -> chata obwód elektryczny (oświetlenie, transformator12v / 220v)

Gdy bateria jest pełna, regulator odcina łącze 1, a gdy bateria jest zbyt słaba, regulator odcina łącze 2.

dziękuję
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 23/06/09, 13:24

Witam ga82

Pływakowe koło łopatkowe wydaje się najlepiej pasować do twojego projektu, jedyny mały problem dotyczy atramentu, ale możesz użyć leżącego tyczki i zabezpieczyć go od brzegu.

Zobacz ten temat: https://www.econologie.com/forums/tambour-de ... t6303.html

czy mój alternator może pracować w obwodzie otwartym bez uszkodzenia?


Alternator może bez problemu pracować w obwodzie otwartym.

generator ---> regulator - 1 -> akumulatory - 2 -> chata obwód elektryczny (oświetlenie, transformator12v / 220v)

Gdy bateria jest pełna, regulator odcina łącze 1, a gdy bateria jest zbyt słaba, regulator odcina łącze 2.


Twoje odliczenie jest dobre, jesteś na dobrej drodze.

Powodzenia z osiągnięciem!

Alain
0 x
Ga82
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 23/06/09, 00:35




przez Ga82 » 23/06/09, 14:58

Czyli taki regulator nawet jeśli jest przeznaczony do paneli słonecznych, może być odpowiedni dla mojej instalacji?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 23/06/09, 15:52

Ga82

Tak, możesz go użyć.
:D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 254