Wpraw wentylator w ruch z energią rzeki

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
TomTom
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/06/09, 05:05

Wpraw wentylator w ruch z energią rzeki




przez TomTom » 19/06/09, 05:39

Witam wszystkich, jestem tu nowy, więc pozwólcie, że się przedstawię:
Nazywam się Thomas i obecnie jestem w Wietnamie (w Hanoi) przez 1 miesiąc.

Wyjechałem ze stowarzyszeniem studentów medycyny, którzy pomagają rodzinom mieszkającym w slumsach w domach/łódkach na brzegach rzeki Czerwonej.
Gdy dowiedziałem się, że jestem w szkole inżynierskiej (choć dla mnie to dopiero początek), wszyscy podeszli do mnie i zapytali, czy byłoby to możliwe:

- Z włączyć wentylator wykorzystując energię rzeki (w tych slumsach mieszka dużo małych dzieci i mały wentylator nie byłby luksusem)

- albo naładuj baterię (ładowanie ich w mieście jest dla tych ludzi zbyt drogie)

Dużym problemem jest to, że budżet tutaj jest bardzo, bardzo mały (mógłbym prawie powiedzieć, że go nie ma).
Nie znam jeszcze przebiegu rzeki, ale spróbuję zastosować technikę korkową (widzianą w innym temacie) i oszacować powierzchnię.

Mam kilka szkiców pomysłów, ale na razie nic konkretnego.

biorąc pod uwagę mój budżet, najpierw pomyślałem o małym systemie młyn wodny z reduktorem (rower z recyklingu) i wreszcie dynamo (znowu rower)
Jeśli się nie mylę, dynamo rowerowe dostarcza w sposób ciągły 6 V przy 0.5 A?
Czy to wystarczy, aby naładować akumulator lub włączyć wentylator? ( : Idea: Dla wentylatora lepszy byłby prąd przemienny, prawda? lol) w każdym razie z dynamem nie miałbym żadnego problemu z prędkością obrotową...
Może kilka młynów równolegle dla zwiększenia intensywności?

Inaczej wielką pasją Wietnamczyków są „motocykle”!
być może da się dorobić alternator od skutera w okolicy...ale wydaje mi się, że prędkość obrotowa do dobrej pracy jest dla mnie za duża...

Małe wyjaśnienie, w zasadzie nie jestem złotą rączką... ale hej, powinienem móc to znaleźć w okolicy : Chichot:


Czy uważa Pan, że jest to utopijny projekt, w ramach którego można by coś osiągnąć?

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi !
++
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/06/09, 08:56

W przypadku dynama rowerowego to by było na tyle: wystarczy zasilić 2 żarówki. Aby poznać prędkość obrotową, biorąc pod uwagę, że dynamo porusza się po obręczy, można ją obliczyć, znając zakładaną prędkość roweru, obwód koła i obwód koła dynama.

Chciałbym zobaczyć młyn łopatkowy składający się z dwóch kół rowerowych połączonych ostrzami

Jeśli potrzebujesz 12 woltów, nie ma sensu łączyć dynama szeregowo: nie jest to połączenie ciągłe. Akumulatory należy ładować oddzielnie, a następnie łączyć je szeregowo.
Uważaj, trzeba go wyprostować, żeby podłączyć do akumulatorów.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/06/09, 09:21

Być może pomysły znajdziesz w poście Christophe'a na temat bębna pralki jako koła łopatkowego: https://www.econologie.com/forums/tambour-de ... t6303.html

Zawsze znajdziesz surowce i „zrób to sam”, którzy Ci w tym pomogą.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/06/09, 09:44

Właściwie myślę, że w przypadku rzeki i kraju rozwijającego się rozwiązanie polegające na recyklingu pralki na pływaku jest najbardziej odpowiednie.

Teraz moje „majsterkowanie” jeszcze się nie skończyło. W przeciwnym razie masz również to: https://www.econologie.com/forums/une-micro- ... t6495.html (pomysł jest taki sam jak w przypadku koła bębna maszyny, ale środki są inne)
0 x
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 19/06/09, 10:46

Kanadyjska wodna wersja studni mogłaby skuteczniej odświeżać powietrze.
Jeśli występują fale, można go również wykorzystać jako miech.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/06/09, 10:55

bebeours napisał:Kanadyjska wodna wersja studni mogłaby skuteczniej odświeżać powietrze.
Jeśli występują fale, można go również wykorzystać jako miech.


To prawda, że ​​to bardzo dobry pomysł.
Ponadto miałoby to tę zaletę, że obeszłoby się bez podwójnej transformacji energii mechanicznej -> energii elektrycznej -> energii mechanicznej, z którą wiąże się dynamo i wentylatory.

Rzeczywiście, początek „studni” mógłby składać się z boi, która podtrzymywałaby system mechanicznie obracających się kół łopatkowych (łańcuchy, koła zębate, przekładnie itp.) i wentylator, który wpychałby powietrze do „studni”.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
bebeours
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 08/03/06, 11:10




przez bebeours » 19/06/09, 12:12

Targol napisał:To prawda, że ​​to bardzo dobry pomysł.

Miałem dobry pomysł! Miałem dobry pomysł! Miałem dobry pomysł! Miałem dobry pomysł! Miałem dobry pomysł!
Obraz
Jeśli chodzi o wysyłanie powietrza do rury, myślałem o uproszczonym systemie kolumn oscylacyjnych lub
miecha napędzanego różnicą wysokości fal pomiędzy dwoma punktami.
Lub, jeśli ma zostać wykorzystany prąd, układ korbowo-tłokowy. Jak w naszych starożytnych kuźniach napędzanych siłą zwierząt. Turbina połączona bezpośrednio z kołem łopatkowym również mogłaby uprościć system.

Albo boja, która odwróciłaby się i wpuściła powietrze do rury.
Lub ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/06/09, 12:34

Jeśli ma to dotyczyć tylko wentylatora, najlepsze są panele słoneczne podłączane bezpośrednio!

Jest słońce, grzeje, kręci się... nie ma, nie zużywa się! Tak, a ponadto proste!
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/06/09, 12:41

Christophe napisał:Jeśli ma to dotyczyć tylko wentylatora, najlepsze są panele słoneczne podłączane bezpośrednio!

Jest słońce, grzeje, kręci się... nie ma, nie zużywa się! Tak, a ponadto proste!


Tak, z tą różnicą, że w początkowych specyfikacjach zaproponowanych przez TomToma jest napisane, że nie powinien on kosztować nic (albo prawie nic). Fotowoltaika nie należy do tej kategorii.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/06/09, 12:44

To prawda, ale to nic nie kosztuje... koło łopatkowe, nawet pochodzące z recyklingu, będzie kosztować!

Ale prawdą jest, że fotowoltaika jest nadal najdroższa...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 278