Szkolenia w zakresie energii odnawialnych?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
humungus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/06/09, 08:08

Szkolenia w zakresie energii odnawialnych?




przez humungus » 12/06/09, 08:34

cześć
Obecnie jestem bezrobotny i poszukuję zmiany zawodowej w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych i gromadzenia wody deszczowej.
Nie mogę znaleźć konkretnego szkolenia na ten temat.
dzięki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/06/09, 08:50

jaki region?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 12/06/09, 09:35

Który kraj ? Francja? Belgia? Szwajcar?
Systemy szkoleniowe są różne.
Czy szukałeś potencjalnych pracodawców, u których mógłbyś mieć możliwości?
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09




przez futuranat » 12/06/09, 11:21

Inne pytanie :) ale jakie są Twoje podstawowe umiejętności, czy zawsze warto je poznać przed rozpoczęciem szkolenia?
Jednym ze sposobów uzyskania odpowiedzi na Twoje pytania jest skontaktowanie się z ADEME, myślę, że będą w stanie Ci pomóc.
W każdym razie potwierdzam, że chęć pracy w sektorze energii odnawialnych to dobry pomysł. Jest to jeden z nielicznych sektorów, co do których mamy całkowitą pewność, że będzie się rozwijać.
Mam kuzyna, który niedawno został zatrudniony jako kierownik budowy we France Géothermie, ciągle odwiedza nowe miejsca, jest bardzo szczęśliwy. Poza tym na liście sektorów nie zapomnij o energii geotermalnej, niekoniecznie o niej mówimy, ale jest to również obszar, który dobrze się rozwija.
0 x
humungus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/06/09, 08:08




przez humungus » 14/06/09, 19:45

Mam kontakt z członkami mojej rodziny, którzy są właścicielami odpowiednio firmy dekarskiej i firmy budowlanej.
0 x
humungus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/06/09, 08:08




przez humungus » 14/06/09, 19:47

Pracowałem też z nimi sporo w weekendy i przez 8 miesięcy w cynkowni.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/06/09, 21:01

rzeczywiście istnieje szansa w fotowoltaice, ponieważ jeśli większość bezpieczeństwa zależy od elektryka, który spędza na budowie tylko kilka godzin, firma posiadająca wiedzę specjalistyczną w zakresie pokryć dachowych zarabia najwięcej pieniędzy.
Z jakiego regionu jesteś?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
humungus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/06/09, 08:08




przez humungus » 15/06/09, 09:29

Pochodzę z regionu Rhone Alpes, a dokładniej z Haute Savoie
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 303