Sprzedaż mikroelektrowni

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9

Sprzedaż mikroelektrowni




przez Raymon » 27/05/09, 21:56

Jestem trochę zawiedziony, dzisiaj pojechałem odwiedzić elektrownię hydrauliczną 58kW na sprzedaż i widocznie ma problem ze sprzedażą, a jeśli ją sprzeda to bardzo prawdopodobne, że sprzeda ją ludziom, którzy zniszczą elektrownię bo on woli zbudować tam dom! elektrownia ta wytwarza około 240 000 kWh rocznie!!
Niestety jest to dla mnie trochę za drogie: 250 000 euro za jednostkę centralną, mieszkanie 60 m2 plus budynek gospodarczy.
Za kWh płaci się średnio 6 centów, w odróżnieniu od 50 centów w przypadku dachów fotowoltaicznych!
Szalony świat!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/05/09, 21:59

my też jesteśmy zniesmaczeni, gdybym miał pieniądze, udałoby mi się połączyć te 2! :płakać:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 27/05/09, 23:29

W tym samym gatunku:

Podwyżka taryfy gwarantowanej energii elektrycznej dla średnich jednostek kogeneracyjnych opalanych drewnem

Podczas swojego przemówienia na temat rozwoju przemysłu drzewnego, wygłoszonego w Urmatt (Bas-Rhin) we wtorek 19 maja 2009 r., Prezydent RP ogłosił między innymi decyzję o podwojeniu, a nawet potrojeniu ceny zakupu obowiązkowej produkowanej energii elektrycznej przez średniej wielkości jednostki kogeneracyjne z drewna, w celu zwiększenia odzysku energii z drewna na terytorium Francji. Cena zakupu energii elektrycznej dla średnich jednostek wytwórczych energii elektrycznej została ustalona na poziomie 50 euro/MWh.

Źródło: http://www.elysee.fr/documents/index.ph ... 32&lang=fr


Dla nie-matematyków: 50 euro/MWh daje 0.05 euro na kWh w porównaniu do 500 euro/MWh zintegrowanej fotowoltaiki...

Jest oczywiste, że rynek fotowoltaiczny to naprawdę śmieci i istnieje ryzyko, że stanie się wielką mafią (przepraszam za twoją przeszłość zawodową)! Piszę „stać się”, bo być może już tak jest…

ps: Przemówienie Sarko (wideo) na łączu Elysée jest interesujące...obejrzyj, jeśli interesuje Cię przemysł drzewny!
Ostatnio edytowane przez Christophe 27 / 05 / 09, 23: 34, 1 edytowany raz.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/05/09, 23:34

:? Za tę cenę równie dobrze można używać prądu do ogrzewania szklarni i produkcji pomidorów. :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 27/05/09, 23:42

Christophe napisał:ps: Przemówienie Sarko (wideo) na łączu Elysée jest interesujące...obejrzyj, jeśli interesuje Cię przemysł drzewny!


Ach, przepraszam, myliłem się, dopiero pierwsza 1/1 jest interesująca, potem jest Sarkopippozjańskie obietnice, których słyszeliśmy już zbyt wiele...jak zniesienie podatku od działalności zawodowej, który ratuje fabryki, cokolwiek...

Chcielibyśmy w to wierzyć, ale to wszystko rozmowy i niewiele konkretnych działań nastąpi.... Według przemówienia cena zakupu kWh drewna zębatego zostanie potrojona, więc wzrośnie do 0.15 €/kWh...J „poczekajcie na dekret wdrażający ten środek!

Oto tekst przemówienia: https://www.econologie.info/share/partag ... y0kG5C.pdf
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 28/05/09, 00:04

Ach, ah, sarko jest taki dobry, że zlew!!

Cytuję na koniec przemówienia:

Wzrost (jutra) będzie zrównoważony… lub nie będzie


Najgorsze jest to, że wydaje się wierzyć w swoje przemówienia...A Sarko, kampania prezydencka się skończyła, możesz przestać kłamać...

: Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 28/05/09, 00:09

O kurczę, dobrze jest przeanalizować szczegół przemówienia Sarko, gdy się ma „trochę” wiedzy na ten temat…

Jest to świadomość, że jutrzejszy wzrost nie będzie wyglądał jak wczorajszy wzrost. Potrzebujemy wzrostu gospodarczego i miejsc pracy dla Was i Waszych dzieci. Ale nie możemy poświęcić równowagi planety. Wzrost jutra będzie trwały lub nie.

A obrona środowiska jest zbyt strategiczna, zbyt kluczowa, aby po prostu należeć do małej grupy sekciarskiej. Główne grupy rządowe muszą być przekonane o konieczności produkcji w inny sposób. Jeśli chcemy mieć pracę dla wszystkich, musimy nadal produkować we Francji. Będziemy jednak produkować w sposób zrównoważony i to, co ogłaszam wraz z ministrami, drogim Michelem BARNIEREM, w sprawie lasów, zrobię dla innych sektorów decydujących o równowadze planety. Francja musi dawać przykład.


Krótko mówiąc, czy mi się to śni, czy on właśnie publicznie nazwał wszystkich ekologów sekciarzami? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/05/09, 09:30

Christopher powiedział:

Jest oczywiste, że rynek fotowoltaiczny to naprawdę śmieci i istnieje ryzyko, że stanie się wielką mafią (przepraszam za twoją przeszłość zawodową)! Piszę „stać się”, bo być może już tak jest…


Nie przepraszaj... musisz jeść! :D

Faktem jest, że aby przetrwać w branży fotowoltaicznej, trzeba albo posiadać własne środki, aby być wydajnym na dachu (dlatego dysponuje się już wyspecjalizowanymi pracownikami, sprzętem zapewniającym dostęp/bezpieczeństwo, pojazdami oraz stażystami lub praktykantami), albo naprawdę mieć dużo pieniędzy.

W pierwszym przypadku musisz także mieć bardzo zdrowy przepływ środków pieniężnych.

I prawdą jest, że w 2008 roku sytuacja na rynku szybko się pogorszyła.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Sprzedam mikro centralę




przez bobono » 28/05/09, 10:31

O kurczę, dobrze jest przeanalizować szczegół przemówienia Sarko, gdy się ma „trochę” wiedzy na ten temat…

Po raz kolejny się nie zgodzę. Prosta odpowiedź.

Nasz model gospodarczy (Europejczyk bierze zewsząd wodę i jest gotowy utonąć) Wszyscy politycy znają problem, ale nikt nie ma odwagi zabrać głosu (Jeśli ktoś to robi) Żyjemy w pełnej hipokryzji NIE TYLKO SARKO)

Jeśli Sarko mówi prawdę, że jest HS, to znaczy, że podoba mu się cała reszta.

Pamiętam, że jakieś dziesięć lat temu na przykładzie obuwia pokazaliśmy, że jeśli płace i koszty w Europie za bardzo wzrosną, fabryki będą zamykane, a produkty z całego świata będą do nas trafiać bezpośrednio taniej, ale z drugiej strony więcej pracy. nasze dzieci.

To jest dokładnie to, co się dzieje.

Wielkimi zwycięzcami tego systemu są importerzy, duże supermarkety z artykułami budowlanymi i oczywiście urzędnicy państwowi, którzy nie ryzykują utratą pracy.

Kupiłem cyfrowy sterownik woltomierza napięcia itp.

Patrzę na ceny z jednej strony 20 euro, z drugiej 5 euro tyle samo i cóż, wyceniłem 5 euro, które pochodzą z Chin i które sklep kupił za 1 euro.
Pracuje bardzo dobrze.

Dlatego możemy się martwić.

Promowanie bogactwa naszego terytorium z pewnością jest rozwiązaniem, ale przejście od słów do czynów to inna sprawa. Na przykładzie polityków i nie tylko Sarko
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 28/05/09, 10:33

Bobono, proszę użyć CYTATU!!!

Bardzo trudno jest Cię poprawiać za każdym razem!!

Kliknij WYCENA lub WYCENA

Aby ci odpowiedzieć: prawdę mówiąc, nie ma problemu, z większością elementów tego wystąpienia zgadzam się doskonale (wysłuchałeś go do końca?), ale problem w tym, że sam Sarko wie, że nie dotrzyma obietnic!! On nie ma już ŻADNEJ wiarygodności!

Przykład: PODATEK od emisji CO2 (lub PODATEK Z KYOTO) obejmujący wszystkie produkty wprowadzane ze strefy „nieobjętej Kioto” do strefy Kioto. Jestem w 2000% ZA… ale WTO NIGDY nie pozwoli na zastosowanie tego środka…


Czy przyjmujemy zakłady?

Czyli zrównoważony wzrost stworzony przez ultraliberała? Kogo on oszukuje? Chcesz, żebyśmy porozmawiali o Twojej SILE NABYWCZEJ i jej obietnicach z 2007 roku? Pracownicy TATA w Mozeli?

Być może teraz wierzy, że zrównoważony wzrost to po prostu dawanie pieniędzy emerytom lub klasie średniej, którzy inwestują w fotowoltaikę, opodatkowując emisję CO2 z ropy naftowej i innych podatników? :x Jak myślisz, co emeryci zrobią z tymi pieniędzmi (6 do 7% rocznie rentowności)? Podróżować ? Kupujesz Hummera?

Od 2001 roku widziałem całą pogardę, jaką urzędnicy (publiczni i prywatni) okazywali dopingowi w wodzie, rozwiązaniu, które mogłoby (i nadal mogłoby) mieć realny wpływ na emisję CO2 niewielkim kosztem...DUŻO WIĘCEJ NIŻ PV! !

Więc myślę, że jesteś naprawdę naiwny... jak większość tych, którym wciąż robi się ciężko, słuchając Sarko... Lubię, gdy ktoś kłamie, myślę, że to jest na granicy choroby psychicznej... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

ps: odnośnie cen importowych: Czy jesteś profesjonalistą, czy spekulujesz na temat swojej komety? Ponieważ jestem profesjonalistą i handluję produktami z importu, a tego, co sprzedajemy za 5 euro, na pewno nie kupujemy za 1 euro, więc przestańcie fantazjować!

Ale założę się, że nigdy w życiu nie byłeś sprzedawcą... a tak w ogóle, jaka jest twoja praca?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 268