Zawór mieszający zbiornika buforowego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Yacha
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 04/02/09, 07:59
Lokalizacja: Loiret

Zawór mieszający zbiornika buforowego




przez Yacha » 23/04/09, 14:58

hellos
Aktualnie mam kocioł na pelet podłączony równolegle do bufora, nadchodzą słoneczne dni i chciałbym do niego dołożyć zawór mieszający (3 lub 4-drożny) dlatego szukam super prostego schematu żeby wiedzieć jak to podłączyć , już przeglądałem forum ale nie wiem gdzie go dobrze umieścić czy potrzebny mi zawór 3 czy 4 drożny później planuję kupić regulator żeby go zmotoryzować , żeby wiedzieć że mam już TA , czy można go podłączyć To?
Z góry dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 23/04/09, 22:16

Dobry wieczór Yacha

Zawór 3-drogowy z siłownikiem będzie miał za zadanie obniżenie temperatury krążącej w obiegu grzewczym poprzez zmieszanie wody w zbiorniku z niewielką ilością wody powrotnej.
Aby uzyskać większą autonomię, ideałem jest „praca” z najniższą możliwą temperaturą (w ten sposób można maksymalnie wykorzystać rezerwę ciepłej wody w zbiorniku buforowym).
Zawór 3-drogowy, jeśli jest sterowany regulatorem (np. czujnikiem zewnętrznym) pełni rolę zaworu termostatycznego dopasowującego temperaturę wody wylotowej.
W niektórych przypadkach prosty zawór termostatyczny załatwia sprawę.

Zawór 4-drogowy służy tylko do zapewnienia „gorącego” powrotu do kotła.
W takim przypadku bezużyteczne jest zwracanie gorącej wody na dno zbiornika.
Z drugiej strony, pętla recyrkulacji na kotle może zapobiec zimnemu powrotowi w korpusie grzewczym (punkt rosy, bistrage itp.)

Polecam zapoznanie się z tą stroną, zobacz pełną stronę

http://pagesperso-orange.fr/herve.silve/chbois.htm

A+
0 x
Yacha
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 04/02/09, 07:59
Lokalizacja: Loiret




przez Yacha » 24/04/09, 08:45

dziękuję za odpowiedź, dobrze zrozumiałem, mam już termowar za kotłem, teraz próbuję zoptymalizować swoją instalację, ponieważ balon jest równolegle na kotle, wmawiam sobie, że to może nie być najlepsze rozwiązanie. , chciałbym dać pierwszeństwo grzaniu i jednocześnie mieć możliwość przechowywania w zbiorniku, jedyny problem może być taki że nie mam regulatora więc nie wiem jak zawór 3/lub 4-drogowy działa mówisz do mnie prosty zawór termostatyczny zupełnie nie widzę co to jest chwilowo nie stać mnie już na inwestycję w regulator więc szukam prostego rozwiązania jeśli takie istnieje
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 24/04/09, 12:35

Halo

Zaczynam od początku typowym schematem (własnym)
Twoja instalacja, a przynajmniej projekt, musi wyglądać tak

Obraz

C2 jest sterowane przez kocioł, gdy tylko temperatura wody osiągnie określoną wartość (na sondzie)
C1 jest sterowany przez termostat pokojowy i uruchamia się jak jest potrzeba ogrzewania (to głupie)
Zawór V1 (trójdrogowy lub termostatyczny) zapewnia obniżoną temperaturę w obiegu grzewczym. Regulacja odbywa się ręcznie, a następnie jest poprawiana tylko wtedy, gdy temperatura wody obiegowej jest niewystarczająca.

Gdy zapotrzebowanie na ogrzewanie jest zerowe, C1 jest zatrzymywany, a C2 ładuje zbiornik buforowy, aż temperatura powrotu kotła będzie na tyle wysoka, że ​​termostat kotła zatrzyma palenie (prawdopodobnie należy dodać zawór przeciwzwrotny, aby 100% przepływ C2 trafia do zbiornika)

W przypadku zaworu termostatycznego poniższy link mówi o tym
(uwaga, przepływ może nie być taki sam dla twojej instalacji z grzejnikami?)

https://www.econologie.com/forums/l-installa ... 00-20.html

Przeanalizuj powyższą propozycję, a porozmawiamy o tym ponownie

A+
0 x
Yacha
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 04/02/09, 07:59
Lokalizacja: Loiret




przez Yacha » 24/04/09, 13:46

Dobrze widziałem twój diagram, właśnie o tym myślę
moja instalacja na chwilę obecną jest zupełnie nie tak mam kocioł który idzie bezpośrednio na balon i po nim mam ciepły zimny start radia i nie mam produkcji CWU
ale poza tym to jest dokładnie to, co zamierzam zrobić, z uwagi na to, że w ogóle nie znałem termostatu V3V
więc właściwie, jeśli wszystko dobrze zrozumiałem, ustawiłem mój termostat V3V
np. na 50/55°c (żeliwny kaloryfer chyba dobry) i radzi sobie sama, to praktyczniejsze niż zawór ręczny
z rachuby jak włożę manual V3V na chwilę i potem chcę do niego dołożyć regulator to mogę wziąć wszystko jako regulator albo są konkretne regulatory do kotłów na pellet
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 24/04/09, 22:11

dobry wieczór

Jak sama nazwa wskazuje, zawór termostatyczny zapewnia mieszaninę ciepłej / zimnej wody w celu uzyskania ustawionej temperatury na wylocie. Jego działanie jest czysto mechaniczne i nie wymaga energii zewnętrznej.

Regulacja temperatury za pomocą zaworu 3-drogowego działa z ustawioną temperaturą, sondą, silnikiem i mikroprocesorem do zarządzania wszystkim.
Oto przykład bardzo prostej regulacji, która kosztuje już ponad 300 euro (pasuje do 3- lub 4-drogowego zaworu mieszającego)

Obraz

Bardziej zaawansowane przepisy uwzględniają temperaturę zewnętrzną, krzywą grzewczą itp.

Przepisy te nie zależą od trybu ogrzewania: drewno, gaz, olej opałowy, bufor lub nie

A+
0 x
Yacha
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 04/02/09, 07:59
Lokalizacja: Loiret




przez Yacha » 27/04/09, 08:39

ok czyli najprościej i najbardziej ekonomicznie jest założyć zawór termostatyczny 3-drogowy
ok zobaczę dzięki
0 x
Yacha
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 04/02/09, 07:59
Lokalizacja: Loiret




przez Yacha » 12/05/09, 10:59

witam przerabiam swoja instalacje i chcialem sie dowiedziec jaka byla roznica pomiedzy twoim montazem a moim mam balon ktory jest równolegly i chcialem wiedziec czy nie moglbym po prostu postawic zaworka pomiedzy wyjazdem a powrotem zresztą na zaworze z napędem silnikowym zobacz sondę. Myślę, że musi być włączona do obwodu, ale gdzie ją umieścić? w piłce
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 12/05/09, 12:46

Cześć yasha

Czujnik temperatury umieszcza się na obwodzie dopływowym do grzejników
Regulacja reguluje skład mieszaniny ciepła/zimna woda powrotna w celu uzyskania żądanej temperatury w grzejnikach
Na przykład zrobiłem ci szkic 3D zespołu

A+

Obraz
0 x
Yacha
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 04/02/09, 07:59
Lokalizacja: Loiret




przez Yacha » 12/05/09, 13:18

ok, więc musi być zatyczka w rurze, aby włączyć sondę?
co do podłączenia bufora faktycznie w swoim montażu wolisz grzanie i po nadwyżkach i zmagazynowanym w balonie ja w moim przypadku już ogrzewam balon i po podgrzaniu tak jest?
przez konto chciałbym mieć dokument zmotoryzowanego regulatora, który zamieściłeś, że naprawdę rozumiem ich rolę
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 270