Zbuduj regulator napięcia dla turbiny wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2

Zbuduj regulator napięcia dla turbiny wiatrowej




przez titiyador » 27/02/09, 16:45

Witam,

Nie jestem daleko od końca, jeśli chodzi o budowę mojej turbiny wiatrowej. Jednak utknąłem w jednym punkcie: moja turbina wiatrowa (generator = silnik krokowy) wytwarza 50 V i 4 ampery, jeśli 5 mostków diodowych jest połączonych równolegle. Chciałbym jednak naładować akumulatory, aby w ciągu roku zaopatrywać małą szklarnię w oświetlenie. Problem polega na tym, że nie mogę wysłać 50 V do akumulatorów 12 V, ponieważ by się wypaliły. Ale czy nie mógłbym wstawić 4 akumulatorów szeregowo, tak aby mieć napięcie 48v i umożliwić ładowanie bez regulatora?

Czy istnieje minimum, które należy wysłać do akumulatorów, aby zaczęły się ładować, czy tylko kilka woltów?

Na koniec załączam schemat znaleziony na stronie Ebonys, przedstawiający podzespoły potrzebne do wykonania regulatora do turbiny wiatrowej, ale problem w tym, że nie znam się za bardzo na elektronice, więc nawet nie wiem w jakim kierunku przepływu prądu i nie wiem też, w jaki sposób umieścić rezystory lub inne kompasanty z polaryzacją.


Dziękuję za odpowiedzi.

Z poważaniem, Tim.


Oto schemat: Obraz
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/02/09, 19:40

Domyślam się, że są to akumulatory ołowiowe (pcq pozostałe mają inne wartości)
optymalne napięcie ładowania przy 20°C dla akumulatora 12 V wynosi 13,8 (około 14,2 przy 30°C)
intensywność jest ważna na początku i zmniejsza się wraz z postępem obciążenia.
Możesz całkowicie naładować swoje 4 akumulatory szeregowo przy 55,2 woltach.
Problem z twoim obwodem ładowania polega na tym, że jego wydajność nie jest dobra: cała twoja „nadwyżka” energii pójdzie w postaci ciepła w tranzystorze szeregowym. Wyspecjalizowane falowniki odcinają napięcie pochodzące z turbiny wiatrowej i dostosowują dane dot. przerywania, aby dostosować je do zapotrzebowania akumulatorów
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 27/02/09, 20:06

Dziękuję za odpowiedź Słoniu.

To znaczy, że schemat jest błędny? nie da się ustawić? jeszcze kilka osób mi doradziło.. (a także fachowców od Conrada, którzy powiedzieli mi, że jest to możliwe). Więc nie wiedząc jeszcze zbyt wiele na ten temat (młody jestem i dopiero się uczę!!! :-) ), sam nie wiem co o tym myśleć...
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/02/09, 20:20

48V z akumulatorów, 50V z ładowarki.
Nie widzę potrzeby dodawania obwodu. dlaczego nie atakować bezpośrednio? Twój generator nie jest przewymiarowany, wręcz przeciwnie...
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 27/02/09, 20:27

Cóż, tak, ale dostarcza tylko 50 woltów podczas dużych podmuchów...

Normalnie przy mostkach diodowych połączonych równolegle daje to około 15-20V. Akumulatory nadal będą się ładować przy tak niskim napięciu?...
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/02/09, 21:35

Możliwe, tak, ale po co wydawać tyle pieniędzy na turbinę wiatrową i jej pylon, jeśli ma to kosztować wydajność. Istnieją specjalnie zaprojektowane do tego zastosowania falowniki wyspowe o najwyższej wydajności.
Dodatkowo, Twoje ostatnie przemyślenia każą mi zadać sobie pytanie: czy Twoje napięcia rządzą, czy są puste? W drugim przypadku są fałszywe!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/02/09, 21:39

więc nie. a obwód też nie wiedziałby, jak zwiększyć napięcie. wymagałoby to systemu przełączania, który ładowałby odpowiednią liczbę akumulatorów.
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Zbuduj regulator ładowania baterii




przez bobono » 27/02/09, 22:47

W przypadku turbiny wiatrowej tego typu napięcie i częstotliwość zależą od prędkości. A jak wszyscy wiedzą, prędkość wiatru waha się od 0 do 200 km na godzinę i więcej.

Ten typ regulatora może tylko zmniejszyć i zatrzymać obciążenie, gdy tylko poziom zostanie osiągnięty.

Oto, co pasuje.

https://www.econologie.info/share/partag ... O6E0Bl.pdf
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 28/02/09, 00:22

Arf... nie oczywiste, mam jeszcze pytanie: czy można zastosować regulator napięcia słonecznego przy wietrze? Jeśli nie, dlaczego?

Czuję, że nie dam rady, a przecież nie jestem daleko od końca...

Możliwe, tak, ale po co wydawać tyle pieniędzy na turbinę wiatrową i jej pylon, jeśli ma to kosztować wydajność?

Słoniu, turbina wiatrowa jest zbudowana samodzielnie i na razie kosztowała mnie mniej niż 100 €, wszystko wliczone (łopaty (PVC), generator (silnik krokowy), maszty (rekwizyty)).


Dlatego nie chcę kupować regulatora za więcej niż 100€... Gdyby regulatory słoneczne działały, byłoby super...[/cytat]
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 03/03/09, 16:06

Poszperałem trochę w sieci i znalazłem kontroler ładowania turbiny wiatrowej za mniej niż 50 €. Możesz powiedzieć, co myślisz o tym przypadku? czy to by się nadawało do mojej konfiguracji?


Oto link:
http://www.eco-sapiens.com/acheter-4324 ... 2-24V.html

Merci par Avance.

Tim
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 415