Użyj drewna kotłowego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
duduf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/01/09, 20:56

Użyj drewna kotłowego




przez duduf » 11/01/09, 21:09

Witam,

1.5 miesiąca temu zamontowałem kocioł na drewno Zaegel Held CKV35, spalanie odwrotne, z hydroakumulacją 2000 l (tylko ogrzewanie).

Z tego co rozumiem, wentylator wydaje się być „wszystko albo nic”, jego prędkość musi być stała (ale nie jest określona w instrukcji).

W tych bardzo niskich temperaturach ogrzewam dom i balon w dwóch pełnych obciążeniach.

Przy pewnych wartościach zadanych (woda wodna 85°, t° kotła 90°, t° spalin zbyt wysoka (250°C)) kocioł zatrzymuje się i wstrzymuje żar.

Jakie jest jego optymalne wykorzystanie.
1 - Czy powinienem obciążać piłkę i utrzymywać to obciążenie? W tej hipotezie kocioł regularnie utrzymywałby jedną ze swoich wartości zadanych, zatem wentylator zatrzymywałby się i wznawiał pracę, gdy wartość ponownie stałaby się dobra. Ładunek drewna zapalał się i dławił z przerwami.
2 - Czy mam kontynuować tak jak obecnie, czyli ładuję rano i w południe, kocioł spala wszystko i gromadzi się część (balon prawie naładowany do maksimum). Na hydroakumulacji zostaję od 16:00 i włączam ponownie dopiero około 22:00, żeby „przenocować”.

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno w swoich wyjaśnieniach.

Z góry dziękuję za radę.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 11/01/09, 22:39

Twoje pytanie jest całkowicie jasne i uzasadnione.
Uzasadnione, ponieważ rzeczywiście istnieje sprzeczność pomiędzy sposobem działania tego typu kotła a zasadą akumulacji wody.

Obydwa systemy zostały opracowane, aby każdy na swój sposób zaradzić problemowi wynikającemu z jednoczesnego dostarczenia dużej ilości paliwa przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości spalania rozłożonego w czasie.

Akumulacja wody umożliwiła zapewnienie koła zamachowego o bezwładności cieplnej dla konwencjonalnych kotłów na drewno, wygładzając znaczne różnice w produkcji ciepła charakterystycznej dla tych podstawowych urządzeń. Odpowiada to Twojemu „2”.

Kotły ze spalaniem odwróconym i kontrolowanym ciągiem (wszystko albo nic) teoretycznie pozwalają na samodzielne modulowanie produkcji ciepła. Odpowiada to + lub - Twojemu „1”.

W praktyce widzimy, że niektórzy producenci zestawiają ze sobą te 2 systemy, być może po to, aby przezwyciężyć pewną niedoskonałość tego rozwiązania kotła?

Z teoretycznego punktu widzenia ten rodzaj spalania (który praktykowałem) nie jest w pełni zadowalający pod kilkoma względami. Z punktu widzenia jakości spalania, nawet jeśli stanowi to dużą poprawę w porównaniu do kotła tradycyjnego, w fazach przejściowych nadal wytwarzana jest duża ilość niespalonej materii. Z drugiej strony destylacja drewna wytwarza duże ilości kwasu octowego, który szybko atakuje ścianki kotła, jeśli ich temperatura spadnie poniżej punktu rosy (należy zachować szczególną ostrożność na dole mokrych ścian).

Z tego powodu jestem przekonany, że kotły na zrębki drzewne działają bardziej logicznie, ponieważ paliwo i utleniacz podlegają wspólnej regulacji (a nie działają wyłącznie na parametrze utleniacza). Przyznaję jednocześnie, że ceny tych maszyn są zaporowe…

Cóż, nie odpowiedziałem na Twoje pytanie, ale mam nadzieję, że przedstawiłem Ci pewne elementy...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 230