Recenzje hybrydowe Kit przechylając godzin szczytowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Wallyno
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/01/09, 14:55

Recenzje hybrydowe Kit przechylając godzin szczytowych




przez Wallyno » 03/01/09, 15:49

Witam wszystkich

Chciałbym poznać opinie na temat tego zestawu.

http://msmelectric.com/montage/catalog/ ... cts_id=151

Mam zamiar zbudować mob o powierzchni 210 m² na jednym poziomie. Bardzo dobra izolacja i dużo wykuszy wychodzących na południe.

Początkowo myślałem o samodzielnym ogrzewaniu i produkcji ciepłej wody za pomocą kotła na pellet, jednak cena pelletu na dłuższą metę wydaje się niepewna.

Czy w świetle zasady tego zestawu nie warto pozostać przy elektrycznym ogrzewaniu podłogowym i mieć taki zestaw z produkcją energii elektrycznej i ładowaniem akumulatorów poza godzinami szczytu.???

Wiedząc, że rozważam również podgrzewacz wody na energię słoneczną.

Dziękuję za twoje komentarze. : Idea:
0 x
DAVIO
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 14/02/05, 21:17
x 1




przez DAVIO » 03/01/09, 16:31

Cześć, dla mnie godziny pozaszczytowe to noc, w przypadku fotowoltaiki nie jest to czas, w którym będzie produkować.

Lepiej jest wiedzieć więcej na temat rodzaju konstrukcji, ponieważ od tego zależy energia, jaką w nią włożysz.
0 x
Wallyno
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/01/09, 14:55




przez Wallyno » 03/01/09, 16:36

Tak naprawdę należy zrozumieć, że godziny pozaszczytowe służą jedynie doładowaniu akumulatorów w przypadku braku naładowania.

Do tego dochodzą fotowoltaika i turbiny wiatrowe.
0 x
DAVIO
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 14/02/05, 21:17
x 1




przez DAVIO » 03/01/09, 17:01

OK, nie zrozumiałem tego. Myślałem, że jest jakiś problem... : Chichot:
0 x
DAVIO
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 14/02/05, 21:17
x 1




przez DAVIO » 03/01/09, 17:04

bezpośrednio, bez konieczności korzystania z akumulatorów poza godzinami szczytu...?, ale wymaga zastosowania falownika w instalacji.
0 x
Wallyno
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/01/09, 14:55




przez Wallyno » 03/01/09, 17:08

Rozumiem, że w razie potrzeby system wykorzystuje godziny pozaszczytowe do ładowania akumulatorów, jeśli energia słoneczna i wiatrowa nie są w stanie tego zrobić.
Moim zdaniem nie ma mowy o byciu na żywo..
Cokolwiek... Przeczytam jeszcze raz bardziej szczegółowo.
0 x
Wallyno
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/01/09, 14:55




przez Wallyno » 03/01/09, 18:24

Po ponownym przeczytaniu myślę, że ta instalacja wykorzystuje EDF tylko do ładowania akumulatorów w przypadku niedoboru.
I nie iść na żywo.
0 x
DAVIO
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 14/02/05, 21:17
x 1




przez DAVIO » 03/01/09, 19:06

A przeglądanie baterii jest mniej przyjemne niż na żywo, jak mi się wydaje.

To ich niepotrzebnie męczy i nieuchronnie powoduje straty, które trzeba by obliczyć.(Ale wtedy o mnie zapominają! Ok! : Chichot: )
0 x
Wallyno
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/01/09, 14:55




przez Wallyno » 03/01/09, 19:17

W tym samym miejscu dostępny jest inny odchylany zestaw hybrydowy bez systemu pozaszczytowego.

http://msmelectric.com/montage/catalog/ ... cts_id=186

To po prostu automatycznie przełącza się na EDF, gdy baterie się wyczerpią.

Wątpię w jedno i drugie. Pomyślałem, że pomysł z godzinami poza szczytem był dobrym pomysłem.
0 x
cunseulair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 24/12/08, 18:57




przez cunseulair » 03/01/09, 19:37

Ten zestaw wygląda bardziej jak komercyjny gadżet, który można zabrać ze sobą i zabrać ze sobą. Niewiele można zyskać na ładowaniu poza godzinami szczytu:
-utrata wydajności podczas ładowania i użytkowania akumulatorów
-Zużycie baterii
-utrata wydajności, jeśli wiatr się wzmoże i właśnie naładowałeś baterie nuklearne

Poważniejsze wydaje się bezpośrednie przełączenie na sieć w przypadku wyczerpania się akumulatorów, podobnie jak korzystanie z urządzeń o dużym poborze prądu poza godzinami szczytu.

Tak naprawdę instalacja na bateriach jest raczej anachroniczna, gdy masz połączenie sieciowe, lepiej zawrzeć umowę odsprzedaży z EDF i używać sieci jako „baterii”, szczególnie w przypadku fotowoltaiki
0 x
Przyszłości nie ma w lusterku wstecznym

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 317