Podłoga kompatybilność Ogrzewanie i drewniana podłoga

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Winkelmüller
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/12/08, 17:10

Podłoga kompatybilność Ogrzewanie i drewniana podłoga




przez Winkelmüller » 29/12/08, 10:09

Czy możemy zainstalować ogrzewanie podłogowe na drewnianej podłodze?
dziękuję
0 x
cunseulair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 24/12/08, 18:57




przez cunseulair » 29/12/08, 14:22

Całkiem możliwe, że istnieją specjalnie zaprojektowane materiały do ​​\u13b\uXNUMXbmontażu „suchego” ogrzewania podłogowego (bez betonu). Jest to izolator wyłożony od góry blachą, aby zapewnić boczne odprowadzanie ciepła, w którym zaciśnięte są rury grzewcze. Na wierzch kładziesz dwie sklejone i skrzyżowane warstwy FERMACELL o grubości XNUMX mm i swoją powłokę na wierzchu. Ma mniejszą bezwładność niż tradycyjna wylewka betonowa, ale jest znacznie lżejsza i łatwiejsza w montażu
0 x
Przyszłości nie ma w lusterku wstecznym
Winkelmüller
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/12/08, 17:10




przez Winkelmüller » 30/12/08, 09:31

Więc jeśli dobrze rozumiem, nie potrzebujemy wylewki betonowej, nawet lżejszej. Ale dlaczego usuwamy ją ze względu na jej wagę lub ryzyko pęknięcia (drewniana podłoga, która działa, a zatem się porusza)?
Jeszcze jedno pytanie, chcielibyśmy skończyć z drewnianą podłogą, tutaj znowu tracimy bezwładność w stosunku do płytek, czy to nie powoduje dużych strat ciepła? Czy nadal jest interesujące położyć podgrzewaną podłogę?
dziękuję
0 x
cunseulair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 24/12/08, 18:57




przez cunseulair » 31/12/08, 13:52

Powody wyboru między tymi dwiema technikami leżą na kilku poziomach:
- czy konstrukcja, belki stropowe i ścienne w przypadku konstrukcji drewnianej wytrzymają obciążenie do 100 kg/m² (wylewka betonowa)
- łatwość wykonania suchego systemu przez nieprofesjonalistę lub jeśli jesteś na trzecim piętrze
- wylewka betonowa to kilkaset litrów wody, którą wprowadza się do domu i którą trzeba będzie odprowadzić, mniej groźna w budownictwie niż w remoncie
-pytanie koszt wylewki betonowej jest tańsze.

To główny powód, dla którego zdecydowałem się na wylewkę betonową na drewnianej podłodze w kilku pomieszczeniach.
Szczegółowo zacząłem od belek o rozpiętości 100/220 i 5 m, deski 25 mm powyżej, które pełnią rolę stropu i podtrzymują 40 mm gęstą izolację z włókna drzewnego, osłonę przeciwdeszczową, układanie rur grzewczych na metalowej siatce, wylewkę betonową i powłokę. Płytki, linoleum w płytkach zatrzaskowych i klejony lity parkiet akacjowy, brak zauważalnej różnicy w ogrzewaniu między tymi trzema. Aby uniknąć ryzyka pęknięć, jastrych musi być naprawdę pływający, tzn. odizolowany od stałego punktu za pomocą szczeliny dylatacyjnej.
0 x
Przyszłości nie ma w lusterku wstecznym

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139