Zgodność ogrzewanie podłogowe / Wood Piecyk

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
PODARUJ
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 24/12/08, 15:02

Zgodność ogrzewanie podłogowe / Wood Piecyk




przez PODARUJ » 24/12/08, 15:08

Witam,

Zbudowałem swój dom w 2005 roku. Zainstalowałem hydrauliczne ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach wspólnych. W swoim salonie wychodząc z piwnicy i wychodząc na dach zarezerwowałem podwójny przewód kominowy (kocioł i piec lub kominek). Do tej pory satysfakcjonował mnie olej opałowy do 10 m² paneli słonecznych.
W końcu udało mi się przenieść moje warsztaty drzewne z powrotem do tego domu i produkuję wiele ścinków i zrębków, które rozdaję sąsiadowi, aby mógł się rozgrzać.
Chcę ustawić wkład lub piec na drewno dla przyjemności i oszczędzać pieniądze i energię, gdy brakuje światła słonecznego.

Objętość mojego salonu jest ważna zwłaszcza w wysokości (5m). Zastanawiam się, czy fakt stworzenia strefy wysokiej ciepła nie spowoduje konwekcji i tym samym wyśle ​​ciepło wytwarzane przez podłogę do sufitu, a tym samym spowoduje, że podłoga będzie bardziej pracować?

Dziękujemy za współpracę

Martin
https://www.econologie.info/share/partag ... j0r506.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2

Re: Kompatybilność z ogrzewaną podłogą / piecem na drewno




przez Lapin » 24/12/08, 16:22

GIVELET napisał:Chcę ustawić wkład lub piec na drewno dla przyjemności i oszczędzać pieniądze i energię, gdy brakuje światła słonecznego.

Unikaj wkładki, wydajność tych urządzeń jest katastrofalna
wolą piec na drewno.

Objętość mojego salonu jest ważna zwłaszcza w wysokości (5m). Zastanawiam się, czy fakt stworzenia strefy wysokiej ciepła nie spowoduje konwekcji i tym samym wyśle ​​ciepło wytwarzane przez podłogę do sufitu, a tym samym spowoduje, że podłoga będzie bardziej pracować?


Gdyby podłoga musiała działać, byłoby to bardziej spowodowane wysychaniem
(spadek wilgotności względnej) budynku tylko przy temperaturze
tego. Chociaż 2 są połączone. Wysychanie budynku
będzie pochodzić głównie z zewnętrznego źródła powietrza używanego do zasilania
w piecu. Wilgotność względna powietrza spada w miarę jego nagrzewania
jednocześnie wysycha budynek.

Dziękujemy za współpracę
[/ Quote]
0 x
PODARUJ
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 24/12/08, 15:02

Re: Kompatybilność z ogrzewaną podłogą / piecem na drewno




przez PODARUJ » 24/12/08, 16:56

Hello Rabbit,
Dzięki za informacje o piecu na drewno, rzeczywiście tak było.
Co do reszty, kiedy mówię „praca”, mam na myśli prośbę o większą moc wytwarzającą ciepło, a nie pracę w sensie deformacji. Ryzyko jest niewielkie ze względu na fakt, że jest to płyta 10 i obciążenie ogrzewania podłogowego 8 cm.
Martwi mnie ryzyko powstania konwekcji (cyrkulacji między górą a dołem), a tym samym podniesienia ciepła i utrzymania chłodu na dole, co nie jest pożądanym rezultatem.
Jeszcze raz dziękuję, a dla tych, którzy mają pomysł, jestem zainteresowany.
Martin
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/12/08, 18:10

Jak dla mnie, nie zauważyłem zdjęcia.
Myślałem, że masz drewniane podłogi.

Rzeczywiście będzie wznosząca się kolumna gorącego powietrza
Ale to nie powinno zwiększyć konsumpcji
podgrzewana podłoga, ponieważ dodajesz kalorie do
budynku. Byłoby raczej odwrotnie. Zaleta podłogi
ogrzewanie polega na tym, że nie będziesz mieć stołu z zimnym powietrzem
na ziemi, co zawsze ma miejsce podczas ogrzewania
piec.

Ponadto należy również wziąć pod uwagę promieniowanie cieplne pieca.
0 x
cunseulair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 24/12/08, 18:57




przez cunseulair » 24/12/08, 19:11

Nie musisz się obawiać konwekcji, ponieważ podgrzewana podłoga działa głównie na zasadzie promieniowania.
Z drugiej strony należy uważać na ustawienie i położenie wewnętrznego czujnika temperatury (jeśli taki posiadasz), może on zarejestrować wyższą temperaturę i odciąć ogrzewanie podłogowe.
Wesołych świąt
0 x
Przyszłości nie ma w lusterku wstecznym

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 194