Ustawienie parametrów TEM Paradigma Ökofen

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
vanagaz1961
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 16/12/08, 15:21
Lokalizacja: Namur Belgia

Ustawienie parametrów TEM Paradigma Ökofen




przez vanagaz1961 » 22/12/08, 21:33

Witam,
: Arrow: biorąc pod uwagę różne komentarze i posty znalezione na ten temat forum o przepisach dotyczących kotłów Ökofen i Paradigma,
Podaję Ci podstawowe parametry producenta, przetworzone i dostosowane przeze mnie w celu optymalizacji regulacji Twoich kotłów na pellet / drewno:
https://www.econologie.info/share/partag ... QEKE8H.xls
: Arrow: Rzeczywiście, podstawową regulacją ökofen i Paradigma jest szwajcarska regulacja produkcji: TEM.
Należy zauważyć, że to rozporządzenie jest obecnie najlepszym rozwiązaniem w zarządzaniu kotłami na drewno / pelety.

:: kod bazowy umożliwiający przejście do poziomów 5/6 i 7 to 000.
:: :: dziękujemy za skrupulatne przestrzeganie danych oznaczonych *.
: Idea: zmiany tych parametrów są na Twoją wyłączną odpowiedzialność i mogą, w przypadku nieprawidłowej konfiguracji, unieważnić gwarancję producenta

8) Co do reszty, jesteśmy między ludźmi zaufania i dążymy do poprawy wydajności i jakości ogrzewania naszych instalacji.
dobra praca i dobre badania.
Pierre
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 23/12/08, 08:47

dobrze jest umieścić parametry dokumentu w tabeli programu Excel. uniemożliwi mi to zrobienie tego (do tej pory zanotowałem je w dokumencie)
z drugiej strony nie widzę tes własne ustawienia, ale tylko ustawienia fabryczne, z których kilka jest ogólnie nieodpowiednich (już omówiono w forum) w szczególności 3.4 i 3.6

Dodam, że dotyczy to regulatorów TEM typu PM2940 lub 2945.
Obraz
Nie wiem, czy nowe przepisy zamontowane na okofenie (E1224) pochodzą z rozwoju okofenu, czy też z TEM lub kogoś innego.
Obraz
Otrzymałem wczoraj doktora. nie zdążył jeszcze przyjrzeć się różnicom. Umieściłem to dla Ciebie do pobrania na wszelki wypadek.
https://www.econologie.info/share/partag ... Cd4LYs.pdf
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/12/08, 10:40

Dirk Pitt napisał:dobrze jest umieścić parametry dokumentu w tabeli programu Excel. uniemożliwi mi to zrobienie tego (do tej pory zanotowałem je w dokumencie)

Otrzymałem wczoraj doktora. nie zdążył jeszcze przyjrzeć się różnicom. Umieściłem to dla Ciebie do pobrania na wszelki wypadek.
https://www.econologie.info/share/partag ... Cd4LYs.pdf


1) Tak, fajnie ...

2) Nie powiedziałbym, że „3-6” nie jest odpowiednie. Jest to fabryczne zero, ponieważ czujnik pokojowy jest opcją. Co jest dramatyczne, to fakt, że większość instalatorów nie wie, że aby czujnik pokojowy działał, musi być ustawiony na 3 do 5!

3) Osoba na forum (chaboum?) umieścił go w Internecie (lub na MP). Przeszedłem to. A priori wielkim odkryciem jest ustawienie prędkości otwierania / zamykania zaworu i ... możliwość zaprogramowania okresów nieobecności (ogrzewanie pozostaje w trybie zredukowanym do zaplanowanego dnia i ... możliwość zdalnego sterowania przez GSM (do kopiowania Hargassnera).

Nie znalazłem w dokumencie rozwiązania mojego problemu: delta pomiędzy temperaturą przy której zamyka się zawór a tą przy której uruchamia się kocioł (najlepiej ok 3 lub 4 ° C więcej by uwzględnić bezwładność).

To po szybkim przeczytaniu ... To nie jest fascynująca powieść, taka literatura!
0 x
Avatar de l'utilisateur
vanagaz1961
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 16/12/08, 15:21
Lokalizacja: Namur Belgia




przez vanagaz1961 » 23/12/08, 17:33

Witam, wracam z żądanymi informacjami:
: Arrow: broszura instalatora w wersji „fabrycznej”

https://www.econologie.info/share/partag ... TUfnGw.pdf

: Arrow: Mój arkusz ustawień ze zmianami wprowadzonymi przeze mnie do moich instalacji.
https://www.econologie.info/share/partag ... rtscCm.xls

: Oops: Na długie zimowe wieczory, wieczór głęboko w lesie, na tyłach kotłowni, w oczekiwaniu na ojca Kwismasa w kominku z kapturem.

Dobra robota i wesołych Świąt
Pierre : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/12/08, 18:06

vanagaz1961 napisał: czekając, aż ojciec Kwismas utknie w kominku z kapturem.

Dobra robota i wesołych Świąt
Pierre: mrgreen:


No tak, nie wiedział, że z moim PESK 15 była tylko łuska 80! Nieduży prezent !!!!

1) Jeszcze raz dziękuję.

2) To potwierdza, że ​​możemy „wcisnąć” parametr 5-8. Ja też mam 12 lat.

3) Podręcznik TEM dla Paradigmy wykorzystuje nieco lepszą prezentację podręcznika TEM dla Okofen. Nic nowego. Małe kolorowe przyciski są ładne i ułatwiają czytanie. Ale na przykład na stronie 33, nadal nie rozumiem, dlaczego w poniższej tabeli jest napisane "podstawa krzywej = 30 ° C", podczas gdy na diagramie jest to 25, które jest szare, a przy D spadałoby na nachylenie 1,5. A nie 1,6. Nie jest jasne, w tym przypadku ...

A strona 39, zawsze ta sama bzdura: podają regułę obliczania odszkodowania, ale akapit kończy się na "(Ustawienie fabryczne = 0) Nie modyfikuj tego ustawienia" !!!! I są zdziwieni, że większość instalatorów nie poprawia i że klienci dziwią się, że ich kocioł nie reaguje ... Myślałem, że to błędy w tłumaczeniu wersji, którą miałem, ale widzę to ogólnie ... czy ktoś im kiedyś powie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/12/08, 20:37

Did67 napisał:
Ale na przykład na stronie 33, nadal nie rozumiem, dlaczego w poniższej tabeli jest napisane "podstawa krzywej = 30 ° C", podczas gdy na wykresie jest to 25, które jest szare, a przy D spadałoby na nachylenie 1,5. A nie 1,6. Nie jest jasne, w tym przypadku ...

A strona 39, zawsze ta sama bzdura: podają regułę obliczania odszkodowania, ale akapit kończy się na "(Ustawienie fabryczne = 0) Nie modyfikuj tego ustawienia" !!!! I są zdziwieni, że większość instalatorów nie poprawia i że klienci dziwią się, że ich kocioł nie reaguje ... Myślałem, że to błędy w tłumaczeniu wersji, którą miałem, ale widzę to ogólnie ... czy ktoś im kiedyś powie?


Właśnie wypełniłem instrukcję w języku niemieckim:

1) Rzeczywiście istnieje ten sam diagram, z tą samą szarością, z tą różnicą, że poniżej strefa klimatyczna to strefa E (- 8 ° C), a podstawa krzywej to rzeczywiście 25 ° C !!!! Więc po niemiecku wszystko jest spójne. Nie wiem, kto mógł popełnić błąd w liczbach podczas kopiowania / wklejania.

2) Jak wyżej dla strony 39, pominięto zasadnicze elementy:

Zalecenia (dla parametru 3-6):

Brak rekompensaty: 0
Podgrzewane podłogi: od 1 do 4
Grzejniki / niska kompensacja: 1 do 3
Grzejniki / średnia kompensacja: 4 do 6
Grzejniki / silna kompensacja: od 7 do 9

I oczywiście na końcu akapitu nie ma mowy o nie modyfikowaniu tego parametru (moim zdaniem jest to obraźliwe kopiuj / wklej w wersji francuskiej)

3) Na koniec trochę wyjaśnień na temat parametru 5-8:

Pełni dwie różne role w zależności od kotła.

W kotłach modulujących „w sposób ciągły” (dosłownie: „bezstopniowo”) wskazuje, dla jakiej różnicy między temperaturą zadaną a temperaturą mierzoną kocioł pracuje na 100% (więc jeżeli 9 to znaczy, że jeżeli obserwowana temperatura jest temperaturą zadaną - 9 to kocioł pracuje na pełnych obrotach; pomiędzy moduluje "proporcjonalnie ??? dopisuję kursywą)

W kotłach z modulacją „krokową” wskazuje on / wył. „Deltę” („schaltdifferenz” = różnica przełączania, dosłownie).

Jest to druga funkcja, która działa na naszym Okofen, ale z zawiłym tytułem pierwszej funkcji. To trochę jaśniejsze!

4) Ostatnia uwaga: gwiazdka w tabeli na stronie 24 (wersja francuska) nie dotyczy wartości ustawienia fabrycznego, ale samego parametru. W ogóle nie ma tego samego znaczenia. Wskazuje, że w przypadku montażu kaskadowego parametry te nie mają zastosowania: wartości pobierane są z modułu głównego. Ciekawy!

Co do reszty, francuskie zawiadomienie wydaje mi się spójne.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 24/12/08, 10:07

Did67 napisał:A strona 39, zawsze ta sama bzdura: podają regułę obliczania odszkodowania, ale akapit kończy się na "(Ustawienie fabryczne = 0) Nie modyfikuj tego ustawienia" !!!!


to nie do końca prawda, ponieważ ta rada dotyczy następującego parametru 3.7, ale jest problem z formatowaniem tekstu, ponieważ tytuł: liczba i adresowanie slave'ów 3.7 pojawia się jako zwykły tekst, a nie jako tytuł akapitu, stąd zamieszanie.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 24/12/08, 11:05

Dirk Pitt napisał:
to nie do końca prawda, ponieważ ta rada dotyczy następującego parametru 3.7, ale jest problem z formatowaniem tekstu, ponieważ tytuł: liczba i adresowanie slave'ów 3.7 pojawia się jako zwykły tekst, a nie jako tytuł akapitu, stąd zamieszanie.


Masz całkowitą rację! Mimo to zaczynam dobrze znać podręcznik, ale zawsze dałem się zwieść czytając ... (psychiatrzy wyjaśnią, że widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć).

Faktem jest, że nasze dyskusje pokazują, że nawet profesjonaliści są oszukiwani, jeśli mam wierzyć liczbie osób, które znalazły się tutaj z czujnikiem pokojowym i współczynnikiem, który pozostał zerowy ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/12/08, 12:04

vanagaz1961 napisał: Na długie zimowe wieczory, wieczór głęboko w lesie, na tyłach kotłowni, w oczekiwaniu na ojca Kwismasa w kominku z kapturem.

Dobra robota i wesołych Świąt
Pierre: mrgreen:


Pytanie przejściowe:

Dziś rano zaobserwowałem wyłączenie przy 76 ° C. To sterowanie kotła spowodowało wyłączenie. Regulator nadal był poszukiwany. 30 sekund później regulator zażądał również wyłączenia (ikona „kocioł” zniknęła).

ja różnica temperatur pomiędzy temperaturą kotła wskazywaną na „Sterowaniu peletami” a temperaturą wskazywaną przez regulator. Dwie sondy nie powinny znajdować się w tym samym miejscu. Z reguły podczas fazy wzrostu temperatury wskazanie kotła jest o około 1 ° C wyższe niż w przypadku regulacji. Ta liczba jest nieco inna.

Tak więc tego ranka 76 ° C zmierzona przez kocioł została osiągnięta jako pierwsza. To jest maxi. 30 sekund później regulator zmierzył 75 ° C i również „odciął” zapotrzebowanie (63 ° C = minimalna temperatura / parametr 4 - 7; 12 ° C = mój parametr 5-8 zmodyfikowany; 63 + 12 = 75, dlatego regulator obniża zapotrzebowanie przy 75 °).

Czy inni zauważyli tę różnicę między dwoma wskazaniami temperatury kotła ???? Czy to u mnie błąd montażu ???
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 26/12/08, 11:48

to samo, ale ponieważ mnie to denerwowało, szukałem, gdzie są sondy.
3 w metalowej podstawie przyspawanej do zewnętrznej strony korpusu grzejnego pod izolacją.
Użyłem pasty termoprzewodzącej, ponieważ w mniejszym stopniu wpływała ona na korpus grzewczy. trzecia sonda to zabezpieczenie.
teraz około 0,2 ° od siebie.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201