Gdzie znaleźć maszt dla swojej turbiny wiatrowej?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Gdzie znaleźć maszt dla swojej turbiny wiatrowej?




przez Grelinette » 09/12/08, 23:31

Właśnie tak daję ci wskazówkę, jeśli działa u ciebie i nie jest przekłuta:

Aby znaleźć maszt turbiny wiatrowej, udałem się do służb technicznych mojego miasta, ponieważ powiedziałem sobie, że oświetlenie uliczne nie jest złe.
Dobry człowiek z serwisu podał mi dane teleadresowe firmy podwykonawczej na prąd i zadzwoniłem do niej… a wiecie co, osoba kierująca firmą powiedziała mi: „… jeśli chcesz latarnię przychodzisz do zajezdni, wybierasz i wychodzisz z nią. Mamy dziesiątki zreformowanych, z którymi nie wiemy, co zrobić ... dodatkowo dostarczamy ci to, jeśli chcesz! "

Rzeczywiście były prawie wszystkie rozmiary (od 3 m do ponad 10 m) i wszystkie kształty. Ponadto są wydrążone, co pozwala majstrować przy systemie elektrycznym lub mechanicznym. Na początek mam 7 m długości, którą przetransportowałem, umieszczając jeden koniec na mojej przyczepie, a drugi na galerii mojego samochodu.

To był szczyt dnia! :D

(Jeśli nadal chcesz więcej, mam inne w magazynie: jestem eko-rowerzystą!) :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 10/12/08, 07:40

Doskonała wskazówka, ale szczerze wierzę, że szybko stanie się pusta, ponieważ ten depozyt latarni zostanie dosłownie splądrowany !!!! jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę cenę złomu, który „dają”, ponieważ wciąż waży on pewną wagę słupa oświetleniowego! :zaszokować:
ale hej, czemu nie w końcu! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 10/12/08, 09:55

Tak, naprawdę ciekawy, ogólnie rzecz biorąc, jest raczej sprzedawany przez Domeny sprzedawcom złomu.
Więc jeśli to działa, powinieneś z tego skorzystać.

Grelinette, odłożyłeś jeden na 10 m, dobrze? : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 10/12/08, 20:50

Jeśli wiedzieliście, moi biedni przyjaciele, wszystko to jest marnowane! ...
Tak długo, jak nikt nie podnosi problemu i nie poświęca kolosalnej energii na zmianę rzeczy, niektóre odpady mogą trwać, trwać, trwać ... (szczególnie jeśli chodzi o materiały z administracji, w której każdy ma swoje precyzyjna rola i nikt nie dba o problem, który go nie dotyczy!). Często nawet drużyna, która zastępuje słup, woli zostawić stary, ponieważ oszczędza im to czas.

Mieszkałem przez długi czas w pobliżu magazynu podwykonawcy France Telecom ... Nie mówię Ci wszystkiego, co udało mi się odzyskać! był nawet „ruch” starych drewnianych słupów!

W tym czasie miałem konie i schroniłem się dla nich z tym wszystkim. ... a dla pijących stare pojemniki na śmieci na kółkach, które wycinam za pomocą młynka (to wciąż możliwe i dostaję je regularnie). Dla moich koni zebrałem również 1000-litrowe zbiorniki sześcienne, które zawierały glukozę do produkcji kandyzowanych owoców: firma wysłała je z powrotem do dostawcy, a nie dała je każdemu, kto chciał!

Krótko mówiąc, źródła odzyskiwania są niewyczerpane i po prostu musisz udać się we właściwe miejsce.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 10/12/08, 20:58

Transport jest nieco zahamowany, ale fajka to dobry pomysłObraz

Z drugiej strony prawdą jest, że to zadziwiające, ponieważ dają, ponieważ firma metalurgiczna, w której pracowałem, odzyskała nawet najmniejszy kawałek drutu !!! :zaszokować:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 12/12/08, 13:04

Halo

Filar odzyskiwania dla jego turbiny wiatrowej, jest to rozwiązanie wybrane przez tego właściciela samodzielnej instalacji

Obraz

Reszta opisu jego instalacji tutaj

http://www.chaleurterre.com/forum/viewsujet.php?t=7901

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 12/12/08, 13:18

Cóż, więc zobacz, że nie jestem jedyny do odzyskania! : Chichot:

Zbierane przeze mnie lampy uliczne nie są tak duże jak na zdjęciu, ale nadal są dość długie (ponad 6 m) i bardzo solidne (wykonane z metalu).

Być może, jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę spróbować go dla niego zdobyć. Do dostawy ... będę musiał zobaczyć, bo jestem w Bouches du Rhône (niedaleko Aix en Provence) i nie jestem pewien, czy 6-metrowa latarnia uliczna zmieści się w kopercie pocztowej! :P
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193