Energia elektryczna z kalorii kompostu!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
xboxman4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 09/07/08, 20:04
x 2

Energia elektryczna z kalorii kompostu!




przez xboxman4 » 30/11/08, 19:23

Tutaj wpadłem na pomysł czegoś, co wydaje mi się wykonalne: odzyskiwanie ciepła z kompostów w celu wytworzenia elektryczności, zwłaszcza dzięki silnikowi Stirlinga.

Nie sądzę, że zwrot jest ogromny, ale hej, i tak może być wart swojej ceny, prawda?

:D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 01/12/08, 19:30

Wymagałoby to niezłego dużego stosu kompostu, prawda?
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 01/12/08, 21:19

Rozumiem, niestety, twoje podejście, amha, jest ono oparte na słabym docenieniu rzeczywistości tego zjawiska.

Istnieje zamieszanie między ilością ciepła obecnego w kupie fermentującej materii organicznej a zdolnością do produkcji ciepła.

Mówiąc prościej, mylą akcje i przepływ.
„Zapasy” są znaczne, co wyjaśnia błąd, ale produkcja pozostaje bardzo skromna.
Dlaczego? Z matematycznych powodów straty ciepła w hałdzie godnej tej nazwy są niewielkie: objętość rośnie znacznie szybciej niż powierzchnia wymiany. Dlatego dla odpowiedniej objętości ważna jest ilość bakterii termogenicznych, a straty są minimalne.

Jeśli teraz chcemy interweniować, aby przyjmować kalorie, również łamiemy tę równowagę. Ale konsekwencje są nie tylko fizyczne, ale także biologiczne.
Te bakterie, które dość często bywałem (przepraszam mało!), Są bardzo ostrożne, a chłodzenie ich nie jest najlepszym planem, aby odzyskać od nich ciepło ...

Moim zdaniem jedynym sposobem na dobre wykorzystanie ciepła kompostu jest aplikacja uwzględniająca powyższe. Do użytku ceniącego skromny przepływ, podobnie jak ciepłe warstwy dawnych ogrodników, np.
Inne możliwe i bardziej aktualne zastosowanie: utrzymywanie temperatury wokół zbiornika metanizacyjnego.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
xboxman4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 09/07/08, 20:04
x 2




przez xboxman4 » 01/12/08, 21:35

ok, dziękuję za wyjaśnienia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 02/12/08, 11:41

Witaj,
spróbuj dowiedzieć się o metodzie Jean-pain (nie o młynkach)
http://www.onpeutlefaire.com/ilslontfait/ilof-jean-pain-broussaille.php
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
xboxman4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 09/07/08, 20:04
x 2




przez xboxman4 » 02/12/08, 16:22

dzięki za informację!
0 x
greg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 31/07/07, 08:57
Lokalizacja: 46




przez greg » 03/12/08, 20:43

Rozmawiałem z inżynierem ogrzewania, który zamontował pompę ciepła, której czujnik był zatopiony w płycie gnojowicy.
może to odpowiadać skromnemu przepływowi, prawda?
greg
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 03/12/08, 21:29

@Greg;Obraz
CAP to system, który, jeśli mogę tak powiedzieć, jest rodzajem ramienia dźwigni termicznej (przynajmniej w teorii). Chodzi o to, że przy niewielkim przepływie energii elektrycznej możemy w końcu wydobyć większą ilość kalorii (jest to prawdą w pewnych warunkach).
W tym przypadku WPR służy do nadrobienia logicznego błędu. Gdyby pryzma obornika / kompostu miała możliwość wytwarzania w sposób ciągły odpowiedniej ilości ciepła, nie ma potrzeby stosowania pompy ciepła. Ponieważ tak nie jest, CAP umożliwia wydobycie kalorii z pożywki, która źle działa z powodu tych nakłuć. Tam, gdzie konwencjonalny wymiennik ciepła zatrzymałby się, pompa ciepła nadal pobiera kalorie, ponieważ wykorzystuje niską różnicę temperatur.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : maignan-m i goście 351