Chińska turbina wiatrowa 5kW Joliet = cholera!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Dixil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 27/11/08, 22:50

Chińska turbina wiatrowa 5kW Joliet = cholera!




przez Dixil » 27/11/08, 23:04

Witam,
Jestem posiadaczem turbiny wiatrowej Joliet 5 KW i pomimo wszystkich argumentów jakościowych, świetnej obsługi klienta itp., które firma mi sprzedała, ciągle mam problemy z tym sprzętem.
Czy ktoś dobrze zna producenta, aby pomóc mi rozwiązać moje wątpliwości i ewentualnie uzyskać pewne części zamienne? Dodzwonienie się do kogoś w Joliet jest prawie niemożliwe.
: Evil:
Z góry dziękuję.
0 x
właściciel turbiny wiatrowej Joliet Cyclone 5KW.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 27/11/08, 23:29

Dobry wieczór, wkrótce otrzymasz ode mnie osobisty list z informacjami, których szukasz, lub za pośrednictwem Luca Haegemana, dyskretnego, ale bardzo dobrego ekologa w dziedzinie turbin wiatrowych.
Wyjeżdżam na 7 dni, jeśli znajdę sposób na połączenie, wkrótce się odezwę :P

Może ktoś inny też Ci pomoże... :?

W tej sprawie podaj nam link i informacje, które masz na temat tego komputera. : Chichot:

Pozdrowienia od Lietseu Dżentelmen, początkujący ekolog :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 28/11/08, 00:10

Zabawny ten temat, pokrywa się z dwoma innymi zeznaniami (w tym jednym monter widocznie) rozczarowanych osób otrzymało w ostatnich dniach...

https://www.econologie.com/forums/achat-et-m ... 10-30.html

Z drugiej strony ufający importerzy, których jedyne umiejętności (i znowu) sprowadzają się do przeczytania mniej lub bardziej dobrze przetłumaczonej i zgodnej z prawdą instrukcji technicznej… bardziej niż prawdziwi profesjonaliści… cóż, to nie jest mądre…
0 x
Dixil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 27/11/08, 22:50




przez Dixil » 28/11/08, 09:43

Witam,

Widzę, że są entuzjaści wiatraków i reakcje są bardziej dynamiczne niż u Joliet. Dziękuję bardzo za wszelką pomoc, jakiej możesz udzielić mi Lietseu (i innym też).
Niemniej jednak, po zagłębieniu się w ekonologię (super forum) Myślę, że moja turbina wiatrowa pochodzi z Shenzhou (ten sam samonośny maszt)
Nie wiem, czy powinienem wyjaśniać swoje obawy na ten temat, to zależy od Christophe'a. Nie chcę oczerniać, ale baza produktu wydaje się być w porządku. Jednak za tym konieczne jest zapewnienie obsługi posprzedażowej.
Nie będąc profesjonalistą w dziedzinie energetyki wiatrowej, poprosiłem profesjonalistów o wykonanie instalacji i nie winię ich, ponieważ przestrzegali specyfikacji. Jest to problem projektowy, którego można by uniknąć, gdyby sprzęt został wstępnie sprawdzony przez kompetentne osoby przed dostawą.
Początkowo chciałem kupić róg czapki od cita, ale nigdy mi nie odpowiedzieli ...
0 x
właściciel turbiny wiatrowej Joliet Cyclone 5KW.
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/11/08, 09:47

cześć!
właściwie jaki problem?
0 x
Dixil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 27/11/08, 22:50




przez Dixil » 28/11/08, 10:33

Witam,

Najpierw kontroler ładowania usmażył wewnętrzne okablowanie (na 1,5 mm2), stopił się i spaliła się płyta konwertera meanwell. Myślę, że to z powodu zwarcia spowodowanego stopieniem przewodów. Nadal nie rozumiem, że w instalacji są przewody 1,5 mm2. o mocy 5 kW. Krótki....
Potem usłyszałem nienormalny metaliczny dźwięk w generatorze. W towarzystwie elektryka otworzyliśmy maskę. Kierownica była rozkręcona w 3/4, a wał (w kształcie śruby Archimedesa) został złamany u podstawy w motoreduktorze. Byłem zachwycony, widząc, że drążek kierowniczy był trzymany na 4 śrubach, ale bez nakrętki zabezpieczającej, karbowanej podkładki lub zabezpieczenia gwintu, które mogłyby uniknąć tego dramatu.
Ponadto mam wątpliwości co do wyważenia ostrzy, nawet jeśli są one prawidłowo ustawione.
0 x
właściciel turbiny wiatrowej Joliet Cyclone 5KW.
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/11/08, 11:10

w przeciwnym razie Joliet jest Francuzem i dlatego kupuje Chińczyków, aby odsprzedać go pod francuską etykietą z saltem €? czy to delirium, które tak naprawdę potępiasz?
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Turbina wiatrowa Joliet




przez bobono » 28/11/08, 11:37

Oświadczenie elektryka, ewentualnie oświadczenie komornika i zwrot do nadawcy maszyny z groźbą skierowania sprawy na drogę sądową. Dostarczą Ci nową maszynę, którą zadbasz o sprawdzenie przed oddaniem jej do użytku.

Z ubezpieczeniem od ognia lub Twojego banku lub organizacji konsumenckiej korzystasz z bezpłatnej pomocy prawnej.

Wszyscy boją się takiej pomocy, często wystarczy do rozwiązania problemów.

Od miesięcy miałem problemy z eBayem, wystarczył zwykły list z mojego ubezpieczenia, aby rozwiązać problem
0 x
Dixil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 27/11/08, 22:50




przez Dixil » 28/11/08, 12:05

Wcale nie, Joliet jest Hiszpanką. Mają prawo zarabiać i kupować swoje produkty gdzie chcą. Marża, jaką osiągnęli na sprzedaży, mam gdzieś. Po prostu trzeba szanować klienta i zapewnić dobrą obsługę posprzedażową, aby go zatrzymać. Nie chcę być kontrowersyjny, ale jeśli moje nieszczęścia mogą zmienić te produkty i posunąć sprawy do przodu, tym lepiej. Chińczycy robią dobrze i źle i bardzo szybko się dostosowują.
0 x
właściciel turbiny wiatrowej Joliet Cyclone 5KW.
eol77
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 03/06/08, 03:15




przez eol77 » 08/12/08, 18:54

powitanie

posłuchaj mnie, właśnie zainstalowałem 10 kw, który również pochodzi od shenzou, zainstalowałem go sam.
działa już miesiąc i RAS, nie ma najmniejszego problemu, to zegar.

zobacz mojego bloga:

http://energie-eolienne.kazeo.com

Kupiłem go bezpośrednio od producenta, aby zarobić 60% ceny.

dla informacji kosztowało mnie to ostatecznie 17 000 euro ze stożkowym masztem 11.50 metra + 40 akumulatorów 12v/200ah.

jasne jest, że nie należy liczyć na serwis posprzedażowy, mam swojego sprzedawcę, który sprzedał mi maszynę, aby wysłuchał mnie przez e-mail w razie problemów.

możesz mieć pecha i trafiłeś na "zgniły" kontroler, to może się zdarzyć, to tak jak z samochodami.

z góry wszyscy sprzedawcy / instalatorzy, którzy pracują we Francji, są zerowi, Francja eolian, joliet itp.

to bardzo dobrzy sprzedawcy, napychający się 60% na twoje plecy, a potem to nędza przy najmniejszym zmartwieniu!!!!!!

Jestem w błędzie ?

na części zamienne, może mogę coś dla ciebie zrobić, będąc bardzo zaprzyjaźnionym z moim chińskim sprzedawcą, mogę zapytać, jeśli chcesz, czy może wysłać nam potrzebne części.

Informuj mnie na bieżąco .
0 x
FD8-10000 w ogrodzie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 292