Energia w najmniejszych prądach wody!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki

Energia w najmniejszych prądach wody!




przez Korben Dallas » 26/11/08, 17:30

Właśnie przeczytałem ten artykuł:

Autorski system odzyskiwania energii, nazwany Vivace, według jego projektanta miałby pozwolić na wykorzystanie bardzo słabych prądów w oceanie, rzekach czy strumieniach. Prosta w zasadzie i w wykonaniu technika ta wykorzystuje turbulencje generowane przez przeszkodę.

W rzekach i oceanach woda na ogół porusza się powoli. Wyjątkiem są szybkie prądy. Jednak systemy zaprojektowane wcześniej do odzyskiwania tej energii, składające się z turbin, najczęściej wymagają dużych prędkości. To właśnie myśląc o ogromnym, niewykorzystanym potencjale słabych prądów, Timothy Wootton, profesor Michigan College of Engineering, chciał czerpać inspirację... z ryb i turbulencji. Pomysł polega na wykorzystaniu naturalnie powstałych wirów, na przykład poniżej mola mostu w rzece. Timothy Wootton bada je od dawna i wspomina, że ​​pierwszy opis tego zjawiska można przypisać Leonardo da Vinci.

Zawsze uważane za niszczycielskie, wiry te w rzeczywistości bardzo skutecznie degradują brzegi, zarówno naturalne, jak i sztuczne, a specjaliści hydrologii badali je jedynie po to, aby lepiej z nimi walczyć. Występują także w atmosferze pod wpływem wiatru i są odpowiedzialne za spektakularne zawalenie się mostu Tacoma w listopadzie 1940 roku w Stanach Zjednoczonych (stan Waszyngton).

Obraz


http://www.futura-sciences.com/fr/news/t/developpement-durable-1/d/de-lenergie-dans-les-rivieres-et-les-moindres-courants-deau_17448/

Nie wiedziałem

A ty?
0 x
greg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 31/07/07, 08:57
Lokalizacja: 46




przez greg » 27/11/08, 20:41

Ja nie

coś innego, na tej samej stronie, jest mowa o mikrokogeneracji i firmie, która chciała ją sprzedać w USA pod koniec 2006 roku, słyszałeś o tym?
greg
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 28/11/08, 00:30

Nie, nie wiedziałem, że w tej formie… ale zanim wyjdzie (na dużą skalę), możemy już być martwi! :D

W międzyczasie moje domowe koło łopatkowe nie posuwa się zbyt daleko :(

https://www.econologie.com/forums/tambour-de ... t6303.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 28/11/08, 09:50

w każdym razie się trzyma

ale wydajność jest „stosunkowo” niska

dlaczego nie zastosować wielkopowierzchniowych „żagli” chowanych, które umożliwiłyby wysoką wydajność i pracę przy jeszcze niższym prądzie

Hej, system Pascala „ah pam” nie wiem jak to jest napisane, proponowana turbina wiatrowa powinna spełnić swoje zadanie idealnie
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 264