Drobne cząstki - ogrzewanie drewna - OekoTube

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Rewaz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/11/08, 13:51

Drobne cząstki - ogrzewanie drewna - OekoTube




przez Rewaz » 07/11/08, 15:25

W obliczu tych problemów zdrowotnych i regulacyjnych Francja opracuje „plan cząstek”, który zostanie włączony do drugiej wersji Narodowego Planu Zdrowia i Środowiska (PNSE 2). Opracowywany obecnie plan ma być ambitniejszy niż przepisy europejskie zgodnie z wnioskami Grenelle de l'environnement. Tym samym plan zakłada ograniczenie emisji PM 30 o 2,5% i PM 25 o 10% Francja planuje przyjąć od 15 roku wartość docelową dla PM 3 na poziomie 2,5 µg/m2010. Wartość ta stanie się standardem nie do przekroczenia w 2015 roku.

Aby osiągnąć te cele, plan „cząstek” obejmie główne sektory emitujące cząstki. W przypadku ogrzewania mieszkań plan przewiduje zatem zreformowanie ulgi podatkowej przeznaczonej na urządzenia grzewcze opalane drewnem, aby zachęcić do nabywania urządzeń o wysokiej wydajności i przyspieszyć odnowienie zapasów.

Takie podejście oznacza, że ​​istniejące grzejniki opalane drewnem muszą zostać usunięte i zastąpione, co wiąże się z kosztami i wynikającym z tego absurdem ekonomicznym i ekologicznym.

W Szwajcarii zmiany OPair dotyczące instalacji grzewczych opalanych drewnem weszły w życie na początku 2008 roku.
Poziomy drobnych cząstek stwarzają pewne problemy, temat ten został hojnie podjęty przez lobby gazowe i naftowe. Podsumowanie modyfikacji OPair jest bardzo dobrze wyjaśnione przez L'énergie du bois suisse w dokumencie, który znajdziesz tutaj http://www.kaminfeger.ch/skmv_f/revue_d ... _HeS_F.pdf
Nowe szwajcarskie normy dotyczące emisji drobnych cząstek dla pieców opalanych drewnem znajdziesz poniżej
http://www.admin.ch/ch/f/rs/8/814.318.142.1.fr.pdf na stronie 73.

Energie du bois suisse publikuje referencje dwóch filtrów elektrostatycznych do małych pieców opalanych drewnem dostępnych obecnie na rynku pod nazwą http://www.holzenergie.ch/fileadmin/pdf ... filter.pdf

Są to system Rüegg i OekoTube, szwajcarski system opracowany w kantonie St. Gall.

OekoTube kosztuje nieco ponad 2000 CHF (bez VAT i bez instalacji). Zaletą tego produktu jest to, że umieszcza się go na górnym otworze przewodu odprowadzania spalin, niezależnie od tego, czy jest on wykonany z metalu, czy murowany. Jest niezwykle wytrzymały, a jego montaż nie wymaga ingerencji wewnątrz budynku. Więcej informacji można znaleźć pod http://www.oekotube.ch/Home_fr.htm

Znajdziesz tam również listę dystrybutorów.
We francuskojęzycznej Szwajcarii profesjonaliści z branży będą mieli możliwość odbycia kursu certyfikacyjnego, aby zostać dystrybutorami OekoTube od początku grudnia 2008 roku.


dostępne w celu uzyskania dalszych informacji ....
michel.revaz@oekotube.ch
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 07/11/08, 16:11

Jak to działa? Nie znalazłem żadnego schematu na Twojej stronie! Podobno to filtracja elektrostatyczna? Ale w jaki sposób filtr jest czyszczony, gdy jest „załadowany”?
0 x
Rewaz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/11/08, 13:51

Czyszczenie filtra elektrostatycznego




przez Rewaz » 07/11/08, 16:24

Kominiarz podczas sprawdzania i czyszczenia zdejmuje osłonę i automatycznie włącza się wysokie napięcie. Następnie usuwa elektrodę, która wisi wewnątrz przewodu odprowadzania spalin. Czyści kanał w całkowicie klasyczny sposób. Drobne cząstki, które nagromadziły się na wewnętrznych ściankach przewodu, nie są niebezpieczne dla zdrowia.
Po oczyszczeniu elektroda i osłona są wymieniane. Zdaniem profesjonalistów dodatkowy czas jest znikomy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 07/11/08, 16:25

Ok, ale jaka jest przewaga w porównaniu z istniejącymi już katalizatorami drzewnymi?

Zwłaszcza, że ​​twój wynalazek zużywa prąd...
0 x
Rewaz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/11/08, 13:51

OekoTube i katalizator do pieców na drewno




przez Rewaz » 07/11/08, 17:49

Bardzo dobre pytanie....
Po pierwsze, katalizator działa nieprawidłowo i zatyka się, gdy jest zimny. OekoTube posiada czujnik, który bardzo szybko reaguje na wzrost temperatury i natychmiast rozpoczyna swoją rolę filtrowania elektrostatycznego. Z pewnością wiesz, że podczas rozpalania ognia emitowana jest duża ilość drobnych cząstek. Ten moment jest więc decydujący.

Następnie filtr elektrostatyczny wychwytuje ponad 90% cząstek PM1, PM2.5 i PM10. Jego wydajność w tym zakresie wymiarów PM jest doskonała.

Wreszcie zużycie energii elektrycznej: OekoTube zużywa około dwudziestu W, gdy jest włączona. Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy pali się ogień. W przeciwnym razie jest w trybie czuwania (1W). Kolejne udoskonalenia OekoTube powinny umożliwić zejście jeszcze niżej.
Wiadomo, że najlepsza energia to ta, która nie została zużyta... W najbliższych latach oprócz zmniejszenia poboru prądu planujemy wyposażyć zestaw fotowoltaiczny z małą baterią, aby system niezależny.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 07/11/08, 18:39

Dzięki za wyjaśnienie, podoba mi się!

W przypadku niezależnego zestawu, dlaczego nie zrobić tego z modułem termoelektrycznym Peltiera? 20 W bardzo dobrze pasowałoby do generatora Peltiera, ale wymagałoby baterii buforowej, ponieważ działałoby tylko wtedy, gdy piec jest gorący!
0 x
Rewaz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/11/08, 13:51




przez Rewaz » 08/11/08, 08:16

Dzięki za wskazówkę"!!!
Porozmawiam o tym z naszymi inżynierami ...
miłego weekendu!
0 x
widmo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/02/10, 20:28

drobne cząstki




przez widmo » 10/02/10, 20:34

Dziękuję za te jasne i budujące wyjaśnienia.
Najwyższy czas zaniepokoić się tymi emisjami drobnych cząstek.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 10/02/10, 23:32

filtr elektrostatyczny jest bardzo dobrym systemem filtrującym

bardziej efektywne energetycznie jest użycie wysokiego napięcia w celu dociśnięcia cząstek do elektrod, niż zmuszanie brudnego dymu do przejścia przez zbyt drobne filtry, co zużywa energię mechaniczną

filtry elektrostatyczne stosowane są od dawna w elektrowniach węglowych typu edf: nie byłoby głupotą zastosować je mniejsze

Nawet zapomniałem o nich do oczyszczania gazu z generatora... Jeszcze trochę się nad tym zastanowię...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 11/02/10, 09:11

więc co sądzisz o moich płuczkach gazowych w temacie "ogrzewanie drewnem - zanieczyszczenie"
czy nie byłoby to skuteczne w przypadku drobnych cząstek?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201