Kocioł aerotermalny lub na drewno

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
wspólne
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 30/10/08, 13:44

Kocioł aerotermalny lub na drewno




przez wspólne » 30/10/08, 13:47

Witam,

Razem z żoną remontujemy kamienny dom w Correze o powierzchni 150m² nadający się do ogrzewania 430 metrów sześciennych,
wahamy się między kotłem aerotermalnym lub na pellet drzewny. Jest tyle informacji, których nie znamy ani nie podajemy głowy, wydaje nam się, że kocioł na drewno jest znacznie wydajniejszy i bardziej ekologiczny niż energia aerotermalna, czy jest ktoś, kto jest lub był w takiej samej sytuacji jak my, aby udzielić nam porady lub innej, dziękuję
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 30/10/08, 16:31

należy wziąć pod uwagę dwie bardzo różne kwestie.

1- to prawidłowe oszacowanie mocy i energii potrzebnej do ogrzania określonego domu niezależnie od systemu. będzie to w rzeczywistości zależeć od kubatury, ale także od surowości lokalnego klimatu i strat ciepła w domu, a także od trybu jego zamieszkania.

2- Kiedy już wiesz, możliwe są różne techniki: pompa ciepła jest nie mniej wydajna ani bardziej niż cokolwiek innego.
wszystkie te systemy muszą dostarczać końcową energię z energii pierwotnej. dla pompy ciepła będzie to prąd, dla pieca będzie to pellet. i każdy z tych systemów ma inną średnią roczną wydajność, ale ponieważ główne źródło jest inne, porównanie pozostaje dość teoretyczne i nie jest już kwestią wyboru: czy wolę zużywać n kWh energii elektrycznej, czy y ton peletów ??? ?
wtedy z ekologicznego punktu widzenia możemy sobie wyobrazić, że jeśli zawrzesz kontrakt na prąd ze znacznym udziałem energii odnawialnej, to nie jest źle, musisz spróbować przywrócić go do energii pierwotnej.
ale musimy również zobaczyć ograniczenia operacyjne. na przykład drewno z bali jest tanie i odnawialne, ale jak mówią na wsi, drewno nagrzewa się kilka razy : Lol:
kiedy miałeś drewno pewnej zimy, rozumiesz, co to znaczy
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 281