Energia wiatrowa we Francji i Niemczech: Kluczowe dane

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Energia wiatrowa we Francji i Niemczech: Kluczowe dane




przez Christophe » 07/09/08, 22:10

Rozwój energetyki wiatrowej we Francji i Niemczech: najważniejsze dane

Pomimo opinii bardzo przychylnej rozwojowi energetyki wiatrowej we Francji, kraj pozostaje daleko w tyle za swoim niemieckim sąsiadem. Francja zajmuje 10. miejsce w Europie pod względem zainstalowanej mocy wiatrowej (1.500 MW), daleko za pierwszymi, które to Niemcy (20.000 11.000 MW) i Hiszpania (XNUMX XNUMX MW).

Niemiecka energia wiatrowa korzysta z zasadniczo korzystniejszych warunków: ta forma energii jest uważana za użyteczność publiczną. W Niemczech prawo promujące odnawialne źródła energii (lub prawo EEG) jest obecnie poddawane przeglądowi w celu jego zmiany. Niemieccy gracze są zatem bardziej niż kiedykolwiek zainteresowani innymi doświadczeniami krajowymi.

Treść tego dokumentu:

1. Ogólne informacje na temat energetyki wiatrowej we Francji i Niemczech
1.1. Sytuacja energetyki wiatrowej we Francji
1.2. Sytuacja energetyki wiatrowej w Niemczech
1.3. Sektor „offshore”

2. Istniejąca współpraca w sektorze energetyki wiatrowej
2.1. Francusko-niemiecki urząd koordynacji wiatru (BoC)
2.2. Francusko-niemieckie obszary współpracy
2.3 Inna współpraca zawarta przez Niemcy

3. Wniosek - HUSUMwind Show

Pobierz tutaj: http://www.bulletins-electroniques.com/ ... 07_082.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 07/09/08, 22:50

Moué, energia wiatrowa ... szczyt 1500 MW we Francji ...

Muszą się pośmiać z Arevy, instalują 2 jednostki jądrowe i wytwarzają 2000 MW stałej i modułowej.

Cóż, sprawia, że ​​myślę, że sam wiatr nie jest dobrym podejściem. Jedynym sensownym podejściem odnawialnym jest tworzenie połączeń na wszystkich poziomach: między różnymi formami energii, między różnymi obszarami geograficznymi i między różnymi strefami czasowymi itp. Powiedziałeś DESERTEC ?

Wreszcie, nie będzie jutro dzień wcześniej, że zostanie to zrobione ... zbyt dużo ropy, gazu, węgla i uranu do spalenia podczas oczekiwania :?
0 x
Obraz
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 08/09/08, 00:38

Twoje dane mają prawie 1 rok !! Pochodzi z 22 listopada 2007. Jest całkowicie nieaktualny !!

Obecnie zainstalowana moc wynosi od 2,5 GW do 3 GW. Nadal czekamy na monitorowanie energetyki wiatrowej, aby wykonać swoją pracę i zaktualizować jej listę. Nie robiono tego od ponad 1 roku. Obiecują, że już wkrótce… mam nadzieję.

Pod względem rocznej produkcji jest to reaktor jądrowy, zakładając oczywiście, że działa on przez cały rok z pełną mocą, co jest dalekie od pewności! W rzeczywistości jest to coś więcej niż jednostka nuklearna.

Zainstalowana moc podwoi się za mniej niż dwa lata. Energia wiatrowa wreszcie się rozpoczęła we Francji! A jeśli nie idzie szybciej, to dlatego, że producenci nie są w stanie zaspokoić popytu w rozsądnym czasie, biorąc pod uwagę eksplozję rynku światowego.

Chris, 1 rok to długi czas w wiadomościach o energii wiatrowej we Francji. Przepraszamy, ale tym razem twoje wiadomości są całkowicie na zachodzie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 08/09/08, 01:46

Twoje dane mają prawie 1 rok !! Pochodzi z 22 listopada 2007. Jest całkowicie nieaktualny !!

Obecnie zainstalowana moc wynosi od 2,5 GW do 3 GW. Nadal czekamy na monitorowanie energetyki wiatrowej, aby wykonać swoją pracę i zaktualizować jej listę. Nie zostało to zrobione od ponad 1 roku


Bez komentarza mój drogi Rulianie :)

ps: czy przynajmniej spojrzałeś na dokument? Nie sądzę, że w kategoriach względnych to się tak zmieniło: w Niemczech jest więcej turbin wiatrowych niż we Francji ... ale znasz turbiny wiatrowe i ja ... Nie sądzę że wybuchnie tak długo, jak. Wiesz lepiej niż ja pkoi Mówię, że ... z drugiej strony spekuluje na śmierć, to na pewno ...
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 08/09/08, 10:33

Christophe napisał:Bez komentarza mój drogi Rulianie :)

ps: czy przynajmniej spojrzałeś na dokument? Nie sądzę, że w kategoriach względnych to się tak zmieniło: w Niemczech jest więcej turbin wiatrowych niż we Francji ... ale znasz turbiny wiatrowe i ja ... Nie sądzę że wybuchnie tak długo, jak. Wiesz lepiej niż ja pkoi Mówię, że ... z drugiej strony spekuluje na śmierć, to na pewno ...


To, że Niemcy pozostają największym rynkiem, jest nieco normalne, ponieważ pozostaje rynkiem krajowym większości producentów.

Tymczasem to nie Areva buduje ekwiwalent połowy plastra nuklearnego, naprawdę czystego i nieszkodliwego, w ciągu jednego roku. Słowo dla mądrych ...

Jeśli chodzi o twoją niechęć do wiatru, nie wezmę tutaj udziału w debacie, i tak wiesz, że się nie zgadzam.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 08/09/08, 10:38

Rulian napisał:Tymczasem to nie Areva buduje ekwiwalent połowy plastra nuklearnego, naprawdę czystego i nieszkodliwego, w ciągu jednego roku. Słowo dla mądrych ...


Kiedy Francuzi płacą rzeczywistą cenę energii elektrycznej, możemy mówić o ZRÓWNOWAŻONYM rozwoju energetyki wiatrowej we Francji !!

Wcześniej energia jądrowa zajęła się rozwojem energetyki wiatrowej za kulkami ... nie ma innych słów ... i to mnie zasadniczo martwi (uwaga dotyczy całej subsydiowanej energii odnawialnej, ja nie nic więcej pod wiatr ...)

Pod względem czystości Niemcy i Dania należą do najgorszych pod względem emisji CO2 na kWh energii elektrycznej. Są to jednak 2 kraje, które silnie rozwinęły energetykę wiatrową ... Dania jest nasycona, jeśli nie powiem żadnych bzdur ...
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 08/09/08, 11:05

Christophe napisał:Kiedy Francuzi płacą rzeczywistą cenę energii elektrycznej, możemy mówić o ZRÓWNOWAŻONYM rozwoju energetyki wiatrowej we Francji !!

Energia wiatrowa nie jest odpowiedzialna za zaniżanie ceny energii elektrycznej. Musisz przerwać złe próby! Jeśli zapłacilibyśmy prąd, a zwłaszcza energię jądrową po rzeczywistej cenie, a nie poprzez dotacje finansowane z naszych podatków, to zapewniam, że wiatr byłby bardziej opłacalny! Ponadto energia wiatrowa ma tę zaletę, że nie służy jako motyw przewodni polityki zagranicznej dyktatorskiego kraju, zmilitaryzowanej i sprzecznej z interesem ludności, której zasoby uranu lub kopalnych zasobów są splądrowane. Trochę moralnej uczciwości jest warta swojej ceny. Jestem pewien, że nasi faceci, którzy zostali zabici w Afganistanie, byliby wdzięczni, gdyby powiedziano im, że to zamieniają petro-biznes po ich śmierci. Jednak w pewnym stopniu tak jest. Mogą powiedzieć, że za energię zapłacili za dużo.

Christophe napisał:Wcześniej energia jądrowa zajęła się rozwojem energetyki wiatrowej za kulkami ... nie ma innych słów ... i to mnie zasadniczo martwi (uwaga dotyczy całej subsydiowanej energii odnawialnej, ja nie nic więcej pod wiatr ...)

Nie rozumiem, jak wiatr i interesy nuklearne ... Jest utrzymywane przez dobrą lub złą wolę polityczną państwa. Jak każda energia. Z pewnością nuklearny jest najpopularniejszy we Francji. Mam nadzieję, że wiatr się odwróci. Jeśli chodzi o dotacje, nuke jest o wiele bardziej niż inne formy elektryczności. I nie mówię o cenie dyplomatycznej i ludzkiej (patrz wyżej). Zły proces ponownie. Dlaczego krytykujesz dotacje na wiatr lub inną energię odnawialną, a nie na inne energie, które również są subsydiowane, często więcej. We Francji nie ma niedotowanych elektów! Czy to powód do obwiniania energii wiatrowej? Nie wydaje mi się

Christophe napisał:Pod względem czystości Niemcy i Dania należą do najgorszych pod względem emisji CO2 na kWh energii elektrycznej. Są to jednak 2 kraje, które silnie rozwinęły energetykę wiatrową ... Dania jest nasycona, jeśli nie powiem żadnych bzdur ...

Tutaj osiągamy szczyty niewłaściwego czasu. Czy to wina energetyki wiatrowej, jeśli Niemcy i Dania były w całości węglem / ropą / gazem przed rozpoczęciem energetyki wiatrowej? To nie wiatr odpala wynik CO2. Powiedz sobie, że bez farmy wiatrowej byłoby jeszcze gorzej, ponieważ zamiast tego postawilibyśmy obiekty energetycznego spalania! Nieuczciwość intelektualna musi zostać powstrzymana.

Nie, energia wiatrowa nie jest ostateczną boją ratunkową, ale powinniśmy przestać ją odrzucać z powodów, które są bardziej błędne niż inne.

Tutaj uspokajam się.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 08/09/08, 11:06

Christophe napisał:Pod względem czystości Niemcy i Dania należą do najgorszych pod względem emisji CO2 na kWh energii elektrycznej. Są to jednak 2 kraje o silnie rozwiniętej energii wiatrowej.

Kraje korzystające z wielu elektrowni cieplnych są zainteresowane rozwojem energetyki wiatrowej. Gdy jest wiatr, mogą spowolnić pracę elektrowni cieplnych, a tym samym zmniejszyć produkcję CO2.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/09/08, 11:33

Cuicui napisał:[...] Kraje korzystające z wielu elektrowni cieplnych są zainteresowane rozwojem energetyki wiatrowej. Gdy jest wiatr, mogą spowolnić pracę elektrowni cieplnych, a tym samym zmniejszyć produkcję CO2.
To może być powód opóźnienia Francji, prawda? Za mało ładnych elektrowni węglowych, aby zamknąć się, gdy jest wiatr ... :|

Chociaż .. Edf wskazuje 8.4% produkcji elektrycznej w 2007 r. W paliwach kopalnych, co stanowi liczbę potencjalnych turbin wiatrowych?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 08/09/08, 12:04

1) Rulian, gdy tylko mówimy o wietrze, zawsze bierzesz wszystko za dużo do serca i jesteś zdecydowanie zbyt stronniczy... Być może byłeś holenderskim młynarzem w poprzednim życiu? : Mrgreen: Nie chcę z tobą debatować w Nieme. Po prostu myślę, że obecnie jest energia wiatrowa we Francji przeciw zrównoważonemu rozwojowi, To wszystko ... : Chichot: : Chichot:

2) Bucheron 8.4% ca powinien być łatwy do przeliczenia ... znając całkowitą roczną produkcję Edf i przyjmując współczynnik obciążenia wiatrem 20% (por. https://www.econologie.com/les-facteurs- ... -3271.html )

Oto, co zostało zrobione: http://www.sfen.org/fr/industrie/acteurs.htm

EDF obsługuje obecnie flotę 58 jednostek wody pod ciśnieniem, co odpowiada zainstalowanej mocy 62950 422 megawatów energii elektrycznej. Roczna produkcja wynosi około 77 miliardów kilowatogodzin, czyli około XNUMX% całkowitej produkcji energii elektrycznej brutto.


Mamy zatem roczną produkcję krajową 422 / 0,77 = 548 miliardów kWh, z czego 8.4% to kopalne, czyli 46 miliardów kWh lub 46 000 GWh.

W związku z tym przy współczynniku obciążenia 20% wymagana byłaby zainstalowana energia wiatru: 46 000 / 0.2 * 8760 = 26 GW.

To dużo, ale nie niemożliwe ... za 20 lat ...

Jaki jest całkowity potencjał wiatru France Rulian stp?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 261