Kontakty do projektu energii słonecznej w Brazylii

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Johann
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/09/08, 14:21
Lokalizacja: WITORIA BRAZYLIA

Kontakty do projektu energii słonecznej w Brazylii




przez Johann » 07/09/08, 14:41

Bonjour a tous

Właśnie przeglądałem forum na temat energii odnawialnej, zwłaszcza słońca, i postanowiliśmy się zarejestrować

No cóż, mieszkam już w Brazylii i jeśli chodzi o energię słoneczną, może to być plus (nawet pewne), a przede wszystkim mieszkam 500 km na północ od Rio w Vitorii..
więc jestem w jednym z najbardziej słonecznych regionów świata
z ponad 320 słonecznymi dniami w roku i średnią temperaturą 25 zimą i 32 latem

Przede wszystkim mam tę zaletę, że mam ranczo o powierzchni 50 HEKTARÓW (należące do rodziny), które znajduje się w „misce” otoczonej wzgórzami, które również należą do mnie.

Chciałbym zatem zamontować fotokomórki, początkowo tylko po to, żeby spełnić swój obywatelski obowiązek, a nie korzystać z energii sieciowej

a po drugie, zapewnić ludziom wokół rancza darmową energię i stworzyć coś w rodzaju niezależnej energetycznie firmy, która mogłaby być doskonałym substytutem tutejszej sieci energetycznej

proszę bardzo


Poszukuję tutaj szczegółowych informacji na temat efektywnego nasłonecznienia, najlepszej wydajności i miejsca instalacji ogniw, a także pierwszego kontaktu z Państwem.

oczywiście aktywnie szukam i czytam informacje, ale które ludzie forum może już mieć mapy, informacje itp.

do zobaczenia wkrótce

[edytuj Christine: zmieniony tytuł]
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: nowy na forum kontakt z energią słoneczną Brazylii




przez bham » 07/09/08, 16:00

johan napisał:więc jestem w jednym z najbardziej słonecznych regionów świata
z ponad 320 słonecznymi dniami w roku i średnią temperaturą 25 zimą i 32 latem

Przede wszystkim mam tę zaletę, że mam ranczo o powierzchni 50 HEKTARÓW (należące do rodziny), które znajduje się w „misce” otoczonej wzgórzami, które również należą do mnie.


Witaj Johannie.
Super dla Ciebie, Brazylio, słońce, duży właściciel ziemi, a także blisko morza! :D
Brawo za przybycie z tak daleka, żeby nas „zobaczyć”, i dobrze zrobione również za chęć rozpoczęcia pracy w dziedzinie energii odnawialnych.
Pozwolę, aby specjaliści od fotowoltaiki udzielili Ci odpowiedzi...

Czy masz już instalację fotowoltaiczną?
Nie kuszą Cię turbiny wiatrowe?
Czy możesz porozmawiać z nami na temat uprawy agropaliw w Brazylii?
0 x
Johann
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/09/08, 14:21
Lokalizacja: WITORIA BRAZYLIA

Re: nowy na forum kontakt z energią słoneczną Brazylii




przez Johann » 08/09/08, 17:51

bham napisał:
johan napisał:więc jestem w jednym z najbardziej słonecznych regionów świata
z ponad 320 słonecznymi dniami w roku i średnią temperaturą 25 zimą i 32 latem

Przede wszystkim mam tę zaletę, że mam ranczo o powierzchni 50 HEKTARÓW (należące do rodziny), które znajduje się w „misce” otoczonej wzgórzami, które również należą do mnie.


Witaj Johannie.
Super dla Ciebie, Brazylio, słońce, duży właściciel ziemi, a także blisko morza! :D
Brawo za przybycie z tak daleka, żeby nas „zobaczyć”, i dobrze zrobione również za chęć rozpoczęcia pracy w dziedzinie energii odnawialnych.
Pozwolę, aby specjaliści od fotowoltaiki udzielili Ci odpowiedzi...

Czy masz już instalację fotowoltaiczną?
Nie kuszą Cię turbiny wiatrowe?
Czy możesz porozmawiać z nami na temat uprawy agropaliw w Brazylii?



powitanie

agrariusz? ahaa żartujesz...tutaj nie jest tak jak we Francji 50 hektarów = mały kawałek ziemi
wujek mojej żony ma 1500 hektarów, a pozostali około 500 hektarów kawy
Mam możliwość zakupu fazendy o powierzchni 5000 hektarów za 2 miliony euro do produkcji biopaliwa. Tutaj dość łatwo jest znaleźć dużą ziemię za dobrą cenę w porównaniu oczywiście do Francji

w przeciwnym razie wróćmy do naszego tematu, właśnie wziąłem współrzędne GPS mojego rancza
jeśli jesteś zainteresowany, aby zobaczyć, gdzie to jest
20.35.851 S
040.32.600 O
wysokość 266m (i ponad 400 na szczycie góry)
oczywiście klimat tropikalny

słońce przechodzi rano za zbocze mojej góry, a po południu za drugą stronę drugiej góry, która również należy do mnie, a poza tym to tylko trawa tak łatwa, że ​​myślę, że można zainstalować panele bez konieczności czyszczenia

O agropaliwie opowiem w innej wiadomości
mój samochód 307 też jeździ na biopaliwie i benzynie...
tutaj jest to normalne i działa bardzo dobrze choć niezbyt wydajnie jeśli chodzi o osiągi..pełny bak 60 litrów = 350 -400 km ale hej

Robię też zdjęcia rancza, żeby mieć lepszy widok

do zobaczenia wkrótce
Johann
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 286