Turbina wiatrowa i patenty wynalazków osób fizycznych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
michelmor35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/09/08, 09:56
Lokalizacja: Bretania

Turbina wiatrowa i patenty wynalazków osób fizycznych




przez michelmor35 » 03/09/08, 12:44

Witam,

Panowie HAPHAM, MARCEL, REMONDO i JAM

Twoja praca pozostawia mnie bez słowa z podziwu, ale mimo to wątpliwego.

Rzeczywiście, większość weekendu spędziłem na czytaniu różnych Waszych artykułów dotyczących zarówno silników, powinienem powiedzieć, silników niskociśnieniowych, jak i turbin wiatrowych.

Pierwsza uwaga dotyczy zgłaszania patentów. Co jest celem?


W mojej pracy zgłaszam patenty w imieniu moich klientów. Pierwotnie moi klienci chcą penetrować istniejący lub wschodzący rynek. Celem zgłoszenia patentu jest ochrona siebie i swojego rynku przed potencjalną konkurencją. Duże amerykańskie firmy zgłaszają patenty losowo, głównie po to, aby uniemożliwić firmom z mniejszymi zasobami finansowymi odebranie im udziału w rynku. Większość patentów zgłoszonych przez te firmy nigdy nie zostanie wykorzystana.
Dlatego też jestem zmuszony w imieniu moich klientów znaleźć nowe rozwiązania umożliwiające obejście istniejących patentów, aby umożliwić temu zawodowi penetrację nowego rynku.

Jeśli ze względów finansowych nie mamy środków na wykorzystanie zarejestrowanego patentu, wówczas blokujemy ewentualny rozwój pomysłu. Wiedza, i to mi mówi doświadczenie, że pomysł nie jest wcale wyjątkowy.

Zatem zgłoszenie patentu, jeśli nie po to, by samemu go wykorzystać, ma na celu zdobycie uznania wśród rówieśników, a także uzyskanie gratyfikacji finansowej w postaci opłat licencyjnych (co jest całkowicie uzasadnione).

Porozmawiajmy trochę o eolprocess. Nie rozumiem, jak mógł zgłosić patent. Wyszukiwanie priorytetów szybko pokazuje, że podobne publikacje, zwłaszcza dotyczące rozwoju systemu VOIGTH, już się pojawiały. W sądzie, przy dobrych rekinach, nie ma szans.

Według tych projektów chce konkurować z elektrowniami wiatrowymi o mocy kilku megawatów. Nie tylko jego przemówienie do specjalistów energetyki wiatrowej zostanie szybko podważone, ale nawet nie wyobrażam sobie inwestorów, którzy nie zwrócą się do biur projektowych o walidację wyborów. Wyobraź sobie, że pionowa turbina wiatrowa porusza się pod wiatr przy wietrze o prędkości przekraczającej 100 km/h. Fundamenty będą musiały być znacznie większe niż w przypadku trójłopatowej turbiny wiatrowej. To zamyka dyskusję, ta turbina wiatrowa nie ma przyszłości.

Na przedostatnim roku studiów inżynierskich (1980) wraz z trzema innymi kolegami z klasy realizowaliśmy projekt turbiny wiatrowej o osi pionowej. Zaczęliśmy od zasady VOIGTH. W tym samym czasie inne grupy pracowały nad turbinami wiatrowymi o osi poziomej, trójłopatowymi lub amerykańskimi. Złożoność turbin wiatrowych o osi pionowej jest nieproporcjonalna do innych typów, bez uzyskania lepszego odzysku energii. Z tego też powodu do tej pory dla dużych mocy dysponujemy jedynie trójłopatowymi turbinami wiatrowymi.

Dla mnie problem jest taki:

Najpierw określ siłę wiatru na podstawie powierzchni, jego prędkości i wysokości. Czy istnieją wykresy lub wykresy? Co do mnie, zapomniałem wszystkich głównych wzorów i do dziś nie jestem w stanie wykonać obliczeń.

Po drugie, w zależności od siły wiatru i różnych plonów, jakie możemy uzyskać, jaką moc możemy odzyskać.

Moim marzeniem jest wypuszczenie na rynek miejskiej turbiny wiatrowej o mocy około 5 kW i to przy bardzo niskich kosztach.

Na południu Francji, nie pamiętam już nazwy, firma opracowała turbinę wiatrową o osi pionowej, opartą na genialnej zasadzie stojana i wirników, rozwijającą moc około 3 kW, ale kosztującą ponad 20 000 euro, jeśli pamięć służy.

Swoją drogą jeszcze w latach 79-tych udało mi się zobaczyć w Marsylii łódź napędzaną turbiną wiatrową. Udało się i łódka płynęła pod wiatr. Turbina wiatrowa przekazywała obrót bezpośrednio na śrubę morską poprzez wał napędowy.
Działało to poprzez uproszczenie, ponieważ gęstość wody jest 1000 razy większa od gęstości powietrza (1 m3 powietrza waży około 1,2 kg, 1 m3 wody waży 1 t). Jednak przy braku lub zbyt słabym wietrze łódź nie płynie do przodu. To nie jest perpetuum mobile!!!
W tym czasie w „Mickey Magazine” ukazał się artykuł na stronie wynalazku GEOTROUVETOU.

Podobnie wynalazcy złożyli patenty. Nie mając środków finansowych, zrujnowali się dwoma prototypami, jednokadłubowcem i katamaranem. Wyprzedzając swoją epokę, nie mając atrakcyjności w żeglarstwie, ich świetny pomysł wylądował na tyłach kartonowego pudełka. niuch niuch!!!!!!

Daleki jestem od oczerniania twoich wspaniałych osiągnięć. Wystarczy poszerzyć debatę, odchodząc trochę od świata matematyków, a jeśli chcemy działać na rzecz planety i ludzkości, musimy udostępnić niezawodne i opłacalne ekonomicznie środki.

Powtarzam, że jestem pełen podziwu dla Twojej pomysłowości.

Pod tym względem twój silnik trójłopatkowy, który będę nazywał silnikiem o bardzo niskim ciśnieniu, jest dla mnie całkowicie opłacalny w słonecznych i zimnych regionach.
Piekarnik słoneczny zagotowywałby wodę w bojlerze, dostarczana para napędzałaby silnik i generator prądu, a następnie ta para przechodząca przez skraplacz mogłaby ogrzać dom, zanim została ponownie wtłoczona do kotła w postaci płynnej. Istnieją takie regiony. Spotykamy je np. w górach, na Syberii, w Mongolii, w Andach itp.

Mając nadzieję, że Was nie uraziłem, proszę, Panowie, o przyjęcie mojego szczerego podziwu.
to są
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/09/08, 13:07

michelmor35 napisał:Celem zgłoszenia patentu jest ochrona siebie i swojego rynku przed potencjalną konkurencją.

to bzdura, jeśli twój produkt jest lepszy, ludzie go wezmą, nie jest na to potrzebny patent, tylko usługa.
jest antykonkurencyjne, ogranicza miejsca pracy, uniemożliwia innym ich wykonywanie, pozwala osobie, która zapłaciła, zachowywać się jak dyktator z produktem, nie ma już poprawy itp.

Cóż, to jest moje zdanie.

patent jest bronią kapitalistyczną:
W sądzie, przy dobrych rekinach, nie ma szans.

świetna sprawdzona mentalność, dzięki facetowi, który ciężko pracuje nad rozwojem swojego projektu...

kto wynalazł koło?
nic nie jest tworzone, nic nie jest tracone, wszystko ulega przemianie.

michelmor35 napisał:Wyobraź sobie, że pionowa turbina wiatrowa porusza się pod wiatr przy wietrze o prędkości przekraczającej 100 km/h. Fundamenty będą musiały być znacznie większe niż w przypadku trójłopatowej turbiny wiatrowej. To zamyka dyskusję, ta turbina wiatrowa nie ma przyszłości.

nie powiedziano: Turbiny wiatrowe tego typu są przeznaczone do umieszczania na szczytach wież budynków, gdzie jest dużo wiatru! nie na szczycie masztu z trzema ostrzami, w przeciwnym razie kosztuje znacznie więcej.
jest to zatem miejska turbina wiatrowa ;-)

do obliczeń turbin wiatrowych są oczywiście wykresy, ale najważniejsze jest to, że musi być wiatr! obliczenia rozpoczynają się po pomiarach...
jednak technologia poziomych turbin wiatrowych ma zalety: pobiera wiatr zewsząd i ma większą moc w stosunku do siły wiatru (trójłopatkowa „kurtyna”).
To po prostu branża, która to robi.

każdy chce mieć domowe turbiny wiatrowe o mocy 3kW, ale nie są one tanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę akumulatorów i masztu! Cóż, można to zrobić samemu i odzyskać. zobaczyć w towarzystwie.
Powinny istnieć sklepy typu „zrób to sam”, które sprzedają to specjalnie, z panelami ciepłej wody, silnikami Stirlinga itp. ;-)

http://www.nrjrealiste.fr/eole/eole_horiz.html
Ostatnio edytowane przez jonule 03 / 09 / 08, 13: 11, 1 edytowany raz.
0 x
michelmor35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/09/08, 09:56
Lokalizacja: Bretania




przez michelmor35 » 03/09/08, 14:18

Witam Jonule

Bardzo dobrze. W przypadku Eoleprocess, widziałeś diagramy architekta. Rondo to nie budynek!!!!!!

A jeśli będzie lepiej, to czy jesteś gotowy zainwestować 1–2 miliony euro, aby pomóc mu w rozwoju jego projektu?

Może to niewiele, ale patent rzeczywiście jest zabezpieczeniem i zamkiem. Nie ja wymyśliłem tę koncepcję.

Jeśli chodzi o koło, zostało ono wynalezione około 3500 roku p.n.e. latem w dolnej Mezopotamii. Pierwsze ślady odnaleziono w Egipcie podczas jego najazdu w 3000 roku p.n.e.

Od kilku lat jest w domenie publicznej : Chichot:
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 03/09/08, 14:30

Całkowicie zgadzam się z argumentami michelmora35. Pracowałem w dużej grupie i mogę zaświadczyć, że czasami deponujemy Turków, którzy nie mają żadnej wartości, ale poprzez portfel działa to jak bariera lub pozwala nam negocjować z konkurencją.
Osobiście też w młodości zgłaszałem patenty, ale pewne jest, że samemu nie masz szans, jeśli nie masz opracowanej strategii.
Wiele osób uważa, że ​​wystarczy dobry pomysł, aby producenci zaczęli gromadzić się pod drzwiami. To całkowicie nieprawda, pomysł bardzo rzadko jest zupełnie nowy. Zawsze istnieją precedensy, które można obejść i zintegrować.

Z drugiej strony turbina wiatrowa Gual
http://www.gual-industrie.com/
wydaje mi się bardzo dobry dla osoby indywidualnej lub małego budynku
Z drugiej strony jest to trochę drogie
Ale na pewno jest lepiej niż
http://www.eolprocess.com/start.php
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 03/09/08, 14:46

Witam,

Patenty są tworzone po to, aby je nadużywać, a nie chronić „wynalazek”…
Tylko firma dysponująca bardzo dużymi zasobami finansowymi mogłaby je obronić i sprawić, że się rozwiną.

Jeśli chodzi o turbinę wiatrową GUAL, wyprodukowano model naturalnej wielkości. Można go zwiedzać, a ci, którzy go odwiedzili, opowiedzą o problemach tego typu budowli.
To normalne, że nie jest „uprzemysłowione”

Turbina wiatrowa eolprocess nie ma przed sobą przyszłości. Zgadnij, dlaczego nie masz żadnych parametrów technicznych na stronie?
Moment obrotowy/prędkość wiatru? Dawać ?

aby przeczytać

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
michelmor35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/09/08, 09:56
Lokalizacja: Bretania




przez michelmor35 » 03/09/08, 14:52

Witam Phil53

Tak, to właśnie Gual miałem na myśli, mówiąc o turbinie wiatrowej ze stojanem i wirnikiem.

Widzę, że mam do czynienia z rzeczoznawcą patentowym.

Muszę przyznać, że udało mi się zgłosić 5 patentów na dany temat, z czego było ponad 530 ważnych. (w imieniu jednego z moich klientów) Kosztowało to mojego klienta wraz z moją pracą (18 miesięcy + depozyty w Europie, USA + amerykańskie procesy sądowe około 800 000 euro)
A mojemu klientowi udało się przejąć 5% rynku, jego celem było około 2 do 3%.

Bien à vous
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/09/08, 15:36

bardzo szczęśliwy dla ciebie. przy okazji, masz atest pierwszej pomocy?
w przeciwnym razie nie mówię o rondach, ale raczej o wieżach, aby uniknąć stawiania masztu.

Obelix napisał:Jeśli chodzi o turbinę wiatrową GUAL, wyprodukowano model naturalnej wielkości. Można go zwiedzać, a ci, którzy go odwiedzili, opowiedzą o problemach tego typu budowli.
To normalne, że nie jest „uprzemysłowione”

> co to jest? odkształcenie osi?

Obelix napisał:Turbina wiatrowa eolprocess nie ma przed sobą przyszłości. Zgadnij, dlaczego nie masz żadnych parametrów technicznych na stronie?
Moment obrotowy/prędkość wiatru? Dawać ?

dlaczego?

w przeciwnym razie jednym z problemów tego typu skomplikowanej maszyny musi być konserwacja części?
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 03/09/08, 16:49

Z mojego punktu widzenia są znacznie dalej od pierwowzoru

http://www.gual-industrie.com/belgiquevideo.wmv

Oferują wycenę instalacji, o nią poprosiłem.
To jest niestety bardzo drogie!

Jeśli chodzi o kruchość, dobrze zaprojektowaną i obliczoną, nie widzę, w jaki sposób miałaby ona być bardziej krucha niż cokolwiek innego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 03/09/08, 18:51

Obelix napisał:Witam,

Turbina wiatrowa eolprocess nie ma przed sobą przyszłości. Zgadnij, dlaczego nie masz żadnych parametrów technicznych na stronie?
Moment obrotowy/prędkość wiatru? Dawać ?

aby przeczytać

Obelix


Cóż, myślę, że prawdziwą przyczyną jego niepowodzeń jest to, że ten pan jest z natury ostrożny, wiem, co mówię, spotkałem go... i nie żałuje w tej kwestii...

Uważa na Trolle, bez wątpienia mi je opisał, cuchną chciwością i zainteresowaniem na 1000 metrów.

Serdeczne pozdrowienia z Lietseu
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 05/09/08, 12:43

Lietseu napisał:Uważa na Trolle, bez wątpienia mi je opisał, cuchną chciwością i zainteresowaniem na 1000 metrów.


A on sam Czy on nie ma dużej głowy? Zespół niezależnego wynalazcy?

Ponieważ kiedy odważy się powiedzieć w telewizji (kiedy stworzył tylko proto)

Moja turbina wiatrowa będzie kosztować 50% taniej niż konwencjonalne turbiny wiatrowe o równoważnej mocy zainstalowanej


Uważam to za bardzo ... pretensjonalne ...

Potem szuka gigantyzmu ... i tam nie skończył tracić pieniędzy ...

Pozwól mu zrobić turbinę wiatrową o mocy od 1 do 5 kW dla każdego, a my sprzedamy mu trochę w sklepie internetowym
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142