projekt kogeneracji

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
moimart1
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 30/06/08, 21:51
Lokalizacja: Moza

projekt kogeneracji




przez moimart1 » 08/07/08, 21:35

Witam,
Jestem w trakcie projektu ulepszenia mojego oleju roślinnego :D,
Mam silnik wysokoprężny (z pompą boch), który mógłby pracować w 100% na oleju.
Chciałbym go przerobić na kogenerator, czyli odzyskiwać ciepło z silnika i wytwarzać prąd dzięki generatorowi.
W tym problem, szukam tylko generatora, więc czy mógłbyś mi powiedzieć, gdzie znaleźć generator i za jaką cenę?
Byłoby do zasilania domu, zobacz więcej, mam stary licznik : Chichot:

Z góry dziękuję za odpowiedzi
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 08/07/08, 21:43

Ben, aby wybrać generator, musisz najpierw poznać silnik. Generalnie generator jest wybierany PRZED silnikiem.

Leroy Somer to renomowana marka, ale ich sprzęt nie należy do tanich.
0 x
Avatar de l'utilisateur
moimart1
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 30/06/08, 21:51
Lokalizacja: Moza




przez moimart1 » 08/07/08, 21:55

Christophe napisał:Ben, aby wybrać generator, musisz najpierw poznać silnik. Generalnie generator jest wybierany PRZED silnikiem.


Nie miałem wyboru, silnik został mi dany, recykling jako kogenerator wydaje mi się dobrym pomysłem.
Swoją drogą silnik to 1300 cm3 (jeśli dobrze pamiętam)

W przeciwnym razie, co się stanie, gdy włączę zasilanie do mojej sieci domowej? Przyznam, że nie wyobrażam sobie tej rzeczy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 08/07/08, 21:57

A więc silnik samochodowy?

Będzie musiał dobrze wyregulować, aby wyregulować ... Mam kilka dokumentów na ten temat, facet, który chciał użyć XUD do stworzenia specjalnego koła zębatego. Opublikuję je jutro...

Problem polega na tym, że silniki samochodowe NIE są przystosowane do ciągłego ładowania...
0 x
Avatar de l'utilisateur
moimart1
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 30/06/08, 21:51
Lokalizacja: Moza




przez moimart1 » 08/07/08, 22:04

Tak to jest to, to silnik samochodu,
Wszystkie już ustawiłem na stałe ze skrzynią biegów
Kiedy mówisz, że regulacja polega na tym, aby wyjście obracało się przy 3000 obr / min (jeśli jest to generator przy 3000 obr / min), zadaję sobie również pytanie, co byś zrobił na moim miejscu?

PS: Jestem w projekcie z wieloma pytaniami, dlatego dzwonię do ciebie :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/07/08, 22:27

: Arrow: Kiedy dostałem swoją pierwszą wizę do diesla, zapytałem mechanika, który serwisował DS mojego ojca o przekroczenie prędkości obrotowej, a on wcisnął pedał gazu, uśmiechając się...
... Potem powiedział do mnie: „nie ma ryzyka, pompa Bosch zawiera regulator odśrodkowy, który zapobiega nadmiernym obrotom”.

Nigdy nie rozbierałem pompy wtryskowej (nie jest to potrzebne). :D
Ale jeśli miał rację (był asem w dziedzinie hydrauliki DS, a w wieku 60 lat wciąż chodził na wszystkie szkolenia mechaniczne Citroëna)… więc jeśli miał rację, myślę, że moglibyśmy rozważyć „przywrócenie” regulatora odśrodkowego do 3000 obr./min.

W przeciwnym razie można również regulować za pomocą siłownika sterowanego czujnikiem TDC, ale wymaga to pewnej znajomości elektroniki...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/07/08, 22:55

Witaj moimart1

W tym poście masz podobny problem:

https://www.econologie.com/forums/huiles-gra ... t5695.html

Jakie są Twoje potrzeby energetyczne, dlaczego dokładnie?

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 08/07/08, 23:21

cześć, możesz użyć silnika 220 lub 380 typu asynchronicznego, aby działał z silnikiem olejowym z prędkością 10% + jego prędkości, w której działa jako silnik, i masz tani generator, jeśli wiesz, jak odzyskać ten rodzaj silnik masz 1500 tr, 600, 1000...

ale po co robić 220 V?
bo tam tak trzeba utrzymywać tryb stały z regulacją licząc że silnik w zimie z olejem ma trudności z uzyskaniem stabilnego trybu przy zimnym starcie można też zamontować dwuzbiornikowy zestaw startowy diesla i to zautomatyzować idzie dobrze!

alternator jest synchroniczny wystarczy odpalić, z drugiej strony trzeba rozkręcić do ponad 2000 obr/min żeby dobrze pracował, tam też odzyskuje się ciepło; jest to projekt, który dobrze dojrzałem i który muszę zrealizować jednym z tych 4 'z pompą renault scénic lucas, która miała zostać złomowana.

masz w samochodzie alternator, który ładuje akumulator, możesz podłączyć kilka równolegle, zrobić sieć niskiego napięcia (oświetlenie 12V, laptop, lodówka itp. do przyczep kempingowych) lub umieścić transformator 12>220, aby podłączyć go do wyłącznika ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 09/07/08, 08:56

W przypadku podłączenia do wyłącznika nie ma sztuczek, które pozwolą sprzedać całą wyprodukowaną energię elektryczną drożej niż ta, którą kupujesz.

Wiem, że rozważa to dla drewnianej zębatki, a co z zębatką olejową i kto ustawia nowy wyłącznik automatyczny, chyba specjalista EDF?

Ktoś ma odpowiedzi?
Ostatnio edytowane przez minguinhirigue 09 / 07 / 08, 18: 24, 1 edytowany raz.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 09/07/08, 11:36

no żeby połączyć się z siecią to chyba wystarczy wpiąć się w // z silnikiem asynchronicznym, chyba się na to zmieści?
Nie wiem, ale na tej stronie i mojej są dostępne informacje; ale ponieważ istnieje częstotliwość, przesunięcie fazowe musi wynosić zero, prawda?

ale hej, po co sprzedawać energię elektryczną firmie EDF?

nadprodukcja? jaki interes...

równie dobrze może po prostu wyprodukować to, czego potrzebujesz, resztę dać sąsiadom, albo podgrzać wodę, czy co jeszcze wiem? ...

na wyjściu transformatora 12>220 kładziesz wyłącznik typu 16A z przewodami 2.5mm² przestrzegasz linii gniazd.

w takim razie uważam, że "prawo handlowe" nie chce abyśmy korzystali z panelu EDF, w związku z tym konieczne będzie zainstalowanie tych wyłączników dalej... zresztą transformatory (inwertery) są też zabezpieczone bezpiecznikiem 12V ;-)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 242