Turbina wiatrowa o poziomej osi: opłacalna i łatwa.

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
xirotegnicrev
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 27/05/08, 20:27

Turbina wiatrowa o poziomej osi: opłacalna i łatwa.




przez xirotegnicrev » 27/05/08, 23:31

Cześć wszystkim,

Chociaż nowy w tym forumMam pewną „globalną” koncepcję, właściwie systemową, dotyczącą tej planety. To, co skłoniło mnie do studiowania energii odnawialnej i indywidualnej (żaden system nie jest możliwy bez działania jej jednostki, według mnie i innych) to wiatr, który wydawał mi się najłatwiejszy do osiągnięcia.

Produkuj własny prąd (przynajmniej w części) i spowalniaj produkcję zanieczyszczeń (chemicznych lub radioaktywnych) co za stopa i to wszystko z recyklingiem!! (Albo prawie)

Po dogłębnej analizie trwającej około czterech miesięcy doszedłem do:
1. jeśli wiatry są wystarczające (Vnominalne >4m/s) lepiej zainstalować turbinę wiatrową o poziomej osi obrotu
2. pod warunkiem, że jest się dobrze przygotowanym do instalacji tego typu, wystarczy zwykła deklaracja w ratuszu (i chociaż) i u sąsiadów. Uwaga, nie przekraczaj 13 m nad ziemią dołączonych ostrzy.
Spoko, na razie bez problemów, u mnie działa.
3. przeprowadź badanie wiatrów przez rok, aby potwierdzić, że twoje badanie jest prawidłowe (dla mnie jest to również badanie profilu, które wybrałem, aby CAD utknął przy określonej prędkości, zacznij od innej itp. W skrócie na chwilę działa)

Dalsza część projektu: remont ubijaka do betonu EDF. regeneracja trójfazowa. śmigła będą zrobione z klatek, których drewno będzie uszczelnione woskiem pszczelim i mieszanymi tajemnicami (nie kombinuj, poszukaj!! ale pewnie, żadnych zanieczyszczeń, ani krótko ani długoterminowych) kabel odzyskuje odzyskane akumulatory (w mini eole mieli sposób na "odsiarczanie" akumulatorów, jeśli ktoś ma taki montaż to jestem zainteresowany, zgubiłem go), skrzynia biegów odzyskana z roweru, rama też mi służy...

Krótko mówiąc, ci, którzy są zainteresowani moim projektem, aby go...

Czy mówiłem, że do pewnego „sortowania” nie opłaca się turbina wiatrowa? Przynajmniej w przypadku hamulców przy straganach. Dla zainteresowanych mam Excela z wymiarami eol zgodnie z zastosowanym sortowaniem (można go dostosować do innych generatorów: generatora, bezpośredniego itp.)

Przyjaciele wiatru, Przyjaciele słońca i zbieracze entropii, mówię wam +
0 x
Cywilizacja bez nauki byłaby absurdalna jak ryba bez roweru.
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11

Re: Turbina wiatrowa o poziomej osi: opłacalna i łatwa.




przez jonule » 28/05/08, 10:53

Cześć wam,

Jestem zainteresowany !
Jestem na tej samej fali ;-)

moje wykonane projekty znajdziesz na mojej stronie www.nrjrealiste.fr
powyżej oczywiście odsiarczacz ;-)

FYI, ostatnio znalazłem profile z rurek PVC, które zamierzam zainstalować w przestrzeni mieszkalnej tego lata/jesieni ;-)

xirotegnicrev napisała:Czy mówiłem, że do pewnego „sortowania” nie opłaca się turbina wiatrowa? Przynajmniej w przypadku hamulców przy straganach. Dla zainteresowanych mam Excela z wymiarami eol zgodnie z zastosowanym sortowaniem (można go dostosować do innych generatorów: generatora, bezpośredniego itp.)


czy możesz wyjaśnić?
0 x
xirotegnicrev
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 27/05/08, 20:27




przez xirotegnicrev » 28/05/08, 19:55

Cześć jonule,
Tak, mała poprawka, nie opłacalna dla mnie. Pozwólcie, że wyjaśnię: w przypadku niektórych silników trójsilnikowych (w rzeczywistości dużych) potrzebna jest początkowa prędkość wiatru znacznie wyższa niż nominalna, ale nadal jest to możliwe.
W tej chwili jestem w fazie testowej obliczeń, które wykonałem, to znaczy, że zrobiłem dwie mini-turbiny wiatrowe (z dynamem rowerowym) o dwóch różnych profilach, tylko po to, aby zobaczyć, czy dostanę to, czego oczekuję (oczekiwane Waty / wiatr, prędkość początkowa ...) na razie jest dobrze : Chichot:
Dziękuję za plany. 8)
Wysłać to do ciebie czy do mojego Excela?
A+
0 x
Cywilizacja bez nauki byłaby absurdalna jak ryba bez roweru.
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 29/05/08, 12:22

Halo

Jeżeli interesuje Cię samodzielna budowa turbin wiatrowych to tu jest link do mojej realizacji

https://www.econologie.com/forums/premiers-t ... t5094.html

Teraz uzyskuję lepsze wyniki przy mocnym ustawieniu łopatek, ale muszę przerobić ich wykończenie i dobre wyważenie całego wirnika (niezbędne)
Wkrótce kolejne testy

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 299