Naprawianie turbiny wiatrowej o pionowej osi?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Geronimo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 04/09/05, 11:46

Naprawianie turbiny wiatrowej o pionowej osi?




przez Geronimo » 18/05/08, 14:24

bonjour,
Chcę zainstalować turbinę wiatrową tego typu
http://www.epok-revolutions.com/enr/347 ... trale.html
Ze względów wykonalności chciałbym wiedzieć, czy mogę przymocować matę do wylotu przewodu kominowego, który znajduje się w korcu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 18/05/08, 22:11

Cześć Geronimo

Głównym problemem, który może pojawić się szybko, są wibracje w murze
Rzeczywiście, nawet jeśli wirnik jest idealnie wyważony, generator i jego łożyska powodują hałas, który będzie się zwiększał wraz z mocowaniem rury i skrzynką rezonansową utworzoną przez przewód kominowy.
Konieczne jest zatem odizolowanie rury od masztu za pomocą jednego lub kilku amortyzatorów typu silent-block

Mała uwaga dotycząca tego generatora, nominalna produkcja jest podana przy 60 km/h, zalewanie od 4.8 km/h
Z ciekawością zobaczę krzywą mocy i prędkość obrotową w funkcji prędkości wiatru
Jaki jest system bezpieczeństwa na wypadek burzy?

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 18/05/08, 22:48

Cześć Geronimo,

Osobiście nie odczuwam tego zbytnio... Kominy, nawet dobrze zbudowane, nie są przystosowane do podtrzymywania takiego ramienia dźwigni, które również generuje wibracje.

Osobiście zaobserwowałem u siebie lekkie niedociągnięcia, nie poważne, po zamocowaniu naczynia.

Gdybym był tobą, przymocowałbym ten maszt do szczytu najbardziej wietrznego domu, przymocowany do żelaznych płyt, jedna wewnątrz, druga na zewnątrz, i przykręcony przez ściągi przechodzące przez ścianę.

Zapytaj też o radę producenta/sprzedawcy... Trochę drogo, czy obliczyłeś zwrot z inwestycji?
0 x
Obraz
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 19/05/08, 09:13

Potwierdzam to, co powiedział Remundo, zamocowałem na kominie metrową parabolę (w buszlach) i wiatr spowodował zawalenie się komina.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 336