Energia elektryczna ze spalinami z komina

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Energia elektryczna ze spalinami z komina




przez słoń » 08/05/08, 15:43

Mój fryzjer mówi mi, że jeden z jego znajomych ciepłowników powiedziałby mu o systemie pochodzenia niemieckiego, który wytwarzałby prąd z
spaliny z kotła grzewczego.
Teoretycznie powinno działać, ale jestem trochę sceptyczny co do bezwzględnej ilości wyprodukowanej energii.
Czy ktoś kiedykolwiek słyszał o tym urządzeniu?
(Znak wystarczyłby, żebym wiedział więcej)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 08/05/08, 16:04

Tak, to odwrócony Peltier... Sprawność 5%...

Krótko mówiąc, wystarczy na kilka ekonomicznych apulii, gdy piec pracuje na pełnych obrotach... : Chichot:

W odosobnionych miejscach nie jest źle ale w domu...tak więc szczególnie biorąc pod uwagę wielkość rzeczy...

Rozmawialiśmy już o tym na forum z linkami do producentów, ale już nie pamiętam ... poszukaj trochę słowa kluczowego „peltier”, powinieneś na to natknąć się…
0 x
Avatar de l'utilisateur
kule
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 156
Rejestracja: 15/09/05, 20:21




przez kule » 08/05/08, 19:11

cześć
interesująca delta T° dla Stirlinga
kule
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 08/05/08, 19:27

peltiera w kierunku ciepła ---> elektryczność, jest to efekt Seebecka i wydaje mi się, że pamiętam, że wydajność wynosi raczej około 1% niż 5% (sprawdzę), co powiedział, gdy energia rozruchowa i tak zostanie utracona, 1% to 1%.
Stirling faktycznie działałby lepiej.
Przypominam, że firma KWB (producent kotłów na pellet) będzie oferować moduł stirlinga wkładany do kotła.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111