Pompowanie piór wiatru

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
aberiks
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/04/08, 08:19
Lokalizacja: Montpellier

Pompowanie piór wiatru




przez aberiks » 05/05/08, 19:20

Witam, czy ktoś może opisać automatyczne wtapianie pompującej turbiny wiatrowej? Jestem bardzo zaawansowany w redukcji mojego mechanizmu tam i z powrotem, ale nie widzę, jak działa mechanizm wtapiania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 05/05/08, 22:05

Cześć, aberixie

Wtapianie łopat turbiny wiatrowej jest kontrolowanym manewrem, którego celem jest zatrzymanie obrotu wirnika i postawienie jak najmniejszego oporu wiatrowi.
Dzięki temu systemowi wszystko jest bezpieczne, na przykład podczas burzy.
Bezpieczeństwo i/lub zatrzymanie turbiny wiatrowej wraz z wtapianiem łopat jest zautomatyzowane, niemniej jednak wymaga wprowadzenia energii zewnętrznej, aby spowodować obrót łopat, podczas gdy na nie wywierany jest znaczny wysiłek
Istnieją systemy elektryczne, hydrauliczne lub mechaniczne.
We wszystkich przypadkach konieczne jest przejście w osi wirnika

Na małym modelu turbiny wiatrowej moglibyśmy zaprojektować automatyczne wtapianie powyżej określonej prędkości obrotowej (z ciężarkami i sprężynami), ale nie znam gotowego systemu. W większości przypadków zmiana skoku śmigła służy do regulowania obrotów, a nie do ich zatrzymywania.

Porozmawiamy o tym jeszcze raz w zależności od Twoich potrzeb w tym obszarze.

A+
0 x
aberiks
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/04/08, 08:19
Lokalizacja: Montpellier




przez aberiks » 06/05/08, 07:45

Dziękuję za to wprowadzenie, które pozwoli innym również podążać za tym. W rzeczywistości mówię o mechanicznym wtapianiu, które widzimy w pompujących turbinach wiatrowych: niektóre mają drugą, mniejszą prowadnicę, równoległą do łopat. Czy te, które widzimy we Francji, ale nie znam dokładnego mechanizmu składania głównej prowadnicy, czy te amerykańskie, których w ogóle nie widzę, jak są zaprojektowane. Dziękuję Tobie lub komuś innemu, kto mógłby nam opisać konstrukcję tych zasad: jak złożyć prowadnicę główną, gdy wiatr przekroczy określoną prędkość. DZIĘKI
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 06/05/08, 10:53

witam,
„pióro”: turbinę wiatrową można również złożyć względem osi poziomej za pomocą sprężyny.
lub również pionowo, za pomocą palety (małe ostrze) pod pewnym kątem.

„przyjrzyj się” uważnie zdjęciom, w przeciwnym razie mogę ci je zrobić, w domu jest ich mnóstwo: musisz wysunąć poza ramę ostrzy (w przeciwnym razie w wolnym korytarzu pozostawionym przez ostrza) małe ostrze, np. 45°: w przypadku silnego wiatru zyska wsparcie i nada kąt turbinie wiatrowej, która będzie się obracać wolniej!

przyciemniać zgodnie z turbiną wiatrową...
0 x
aberiks
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/04/08, 08:19
Lokalizacja: Montpellier




przez aberiks » 06/05/08, 13:05

Przyjrzałem się uważnie zdjęciom, ale mam trudności z dostrzeżeniem systemu upierzenia. widocznie ster, który jest prostopadły do ​​koła, jest zamontowany na osi i może się obracać i jest równoległy do ​​koła, co powoduje, że koło orientuje się w osi wiatru i dlatego zatrzymuje się. Szukam tego, jak ster obraca się pod wpływem wiatru i jak wraca na swoje miejsce, gdy wiatr słabnie. Jeśli to możliwe, daj mi szkic widziany z góry, abym mógł zrozumieć automatyczne obracanie. Czasami widzę pompujące turbiny wiatrowe, których ster jest wygięty na kole. Przypuszczam, że zrobiono to ręcznie, aby go zablokować? Czekam na Twoje pomysły. Dziękuję
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 07/05/08, 09:43

OK, sprawdziłem dziś rano:
jedno jest ustawione pod kątem prostym 90° (najmniejsze ostrze), a duże ostrze jest ustawione pod kątem 45°!

znajdują się „w środku” korytarza łopat turbin wiatrowych ;-)
0 x
aberiks
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/04/08, 08:19
Lokalizacja: Montpellier




przez aberiks » 07/05/08, 13:26

Na tej stronie wyjaśniają zasadę decentracji, ale brakuje jej precyzji i nie podają żadnej oceny. Jedyne czego się boję to spędzić czas na dosiadaniu filaru i jego dostrojeniu. Wolałbym coś bardziej precyzyjnego


http://www.ame-lr.org/multipales/index.html
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 07/05/08, 13:49

cóż, musisz dopasować go do swojej turbiny wiatrowej!
biorąc pod uwagę rysunki, trzeba to skalować?!

Obraz

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 289