Projekt jednostki do produkcji peletu lub peletu drzewnego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
cdumorti
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/04/08, 20:00

Projekt jednostki do produkcji peletu lub peletu drzewnego




przez cdumorti » 10/04/08, 20:04

Witam,
Obecnie prowadzę badania nad granulatem ... i jestem szczególnie zainteresowany jednostkami produkcyjnymi i różnymi istniejącymi logistykami ... Jak myślisz, jakie elementy należy wziąć pod uwagę przy rozważaniu czy nie stworzenie jednostki do produkcji pelletu? Myślę, że musisz oszacować lokalne zasoby trocin, ale jakie inne rodzaje informacji powinieneś zobaczyć ???
merci d'Avance
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 12/04/08, 22:01

Dobry wieczór,
Obecnie występuje ogólna nadwyżka zdolności produkcyjnych w produkcji peletów. Jednak lokalnie można spodziewać się sprzedaży, wiedząc, że produkcja zlokalizowana jest głównie na wschodzie i południowym zachodzie oraz że koszty transportu nie są nieistotne.
Powinniśmy wiedzieć, na jaką skalę planowana jest produkcja?
Podejście: trociny i wióry stolarki są już mobilizowane do produkcji paneli, przynajmniej w odniesieniu do największych jednostek. Pozostają małe stolarki, które nie mają wystarczająco dużych woluminów dla tych sektorów i które nie wiedzą, co z nimi zrobić. Być może rozwiązaniem byłoby wyobrażenie sobie prasowania na miejscu, ponieważ transport trocin / wiórów jest drogi? (z drugiej strony jest to usługa, która nie istnieje).
Innym problemem jest to, że surowiec musi być bardzo suchy, około 12%, co oznacza + lub - suszarkę przed prasą.
Wybór prasy: do małej produkcji istnieją chińskie prasy niezbyt drogie, prawdopodobnie ograniczone pod względem solidności i na pewno nieopłacalne dla produktu. handlowych. Duże jednostki są wydajne, ale są to naprawdę duże instalacje, które są opłacalne tylko pod pewnymi warunkami, biorąc pod uwagę ich koszt zakupu i eksploatacji.
Istnieje jednak średni termin, który wydaje mi się interesujący (darmowa reklama!), Wysokiej jakości niemiecka niszczarka: Kahl, którą można zobaczyć na jej stronie (w języku francuskim).
Oto kilka rzeczy do przemyślenia na dość złożony temat.
Dobre myślenie!
0 x
cdumorti
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/04/08, 20:00

dziękuję




przez cdumorti » 14/04/08, 09:12

Dziękuję za odpowiedzi
Rzeczywiście, jest jeszcze wiele kwestii do wyjaśnienia dla mojego projektu ... bylibyśmy zlokalizowani w południowo-zachodniej Francji ..... dlatego w tym obszarze jest bardzo mało jednostek produkcyjnych (oprócz GRA SA SA w Dordogne, a wkrótce EO2 na wrzosowiskach) ... pomysł polegałby na raczej lokalnej produkcji ... zasoby trocin istnieją, ale są rozproszone po całym terytorium (stolarka tu i tam). ...) stąd pierwszy trudny punkt, jak powiedziałeś = transport surowca ... Nadal trwam w moim projekcie.
Dziękuję za wszystko
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 241