Jak zrobić mały młyn wodny, który produkuje prąd?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Louisemiches
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 30/03/08, 22:08

Jak zrobić mały młyn wodny, który produkuje prąd?




przez Louisemiches » 30/03/08, 22:23

Witam,
Przeglądam internet w poszukiwaniu planu lub wskazówek, które pozwoliłyby mi i moim dzieciom zrobić mały młyn wodny podłączony do dynama, aby wyprodukować trochę prądu.

znalazłem na twoim forum kilka wątków na ten temat, ale to są projekty na dużą skalę, a nie mój cel!

Apeluję więc do waszej nauki! czy mógłbyś podać mi linka lub jakieś wskazówki...

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego projektu:

Mamy potok, który graniczy z naszą ziemią, z dość silnym przepływem i kilkoma pięknymi opadami (powiedzmy między 50 cm a 1m20).
To domek letniskowy, w którym nie mamy prądu. Konkretnie, dzieci chciałyby mieć możliwość ładowania baterii swojej konsoli Nintendo DS (a rodzice byliby zainteresowani ładowaniem baterii swoich telefonów komórkowych...)!
Nawet jeśli wszystko to można zrobić samochodem lub instalacją słoneczną, zrobienie młyna wodnego byłoby bardzo ekscytujące i pozwoliłoby ci nauczyć się (lub ponownie nauczyć się, z mojej strony ...) podstaw elektryczności.

Mam nadzieję, że umieściłem post we właściwym miejscu i że moja wiadomość nie jest zbyt "odstająca" od wysokiego poziomu technicznego Twojego forum !
Z poważaniem,
0 x
wikariusz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/11/08, 18:55




przez wikariusz » 28/11/08, 19:12

Jestem również bardzo zainteresowany budową młyna wodnego produkującego prąd (jako model).
Jeśli możesz nam w jakikolwiek sposób pomóc, z góry dziękujemy.



Aby uzyskać przyszłą odpowiedź, obejrzyj napisz bezpośrednio do tego forum
lub oczywiście:ptidaxter@hotmail.fr
0 x
Gulhemch
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/06/09, 11:20




przez Gulhemch » 07/06/09, 11:25

Witam wszystkich,

Podnoszę ten temat, ponieważ sam szukam pomocy przy budowie młyna wodnego.
Jestem w pierwszej S, więc mam pewne pojęcie o elektryczności.
W rzeczywistości chodzi o to, aby wytwarzać energię elektryczną z rzeki znajdującej się kilka metrów od naszej chaty :) .
Nie chcę zrobić czegoś, co zasiliłoby telewizor czy coś, ale musiałbym uruchomić kilka świateł, aby oświetlić wnętrze.
Poszperałem już trochę w sieci, wygląda na to, że mogę użyć silnika elektrycznego do góry nogami, ale mam problem ze zrozumieniem, jak i przede wszystkim, jak się do tego zabrać.
Voili voilu Mam nadzieję, że możesz mi wyjaśnić i z góry dziękuję!

A+
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 07/06/09, 12:29

Witam,

Aby odpowiedzieć na Twoje prośby, najpierw musimy poznać niektóre parametry Twoich dróg wodnych.
1) Przepływ! A raczej prędkość wody i rozmiary strumienia.
Prędkość określamy mierząc 10m wzdłuż strumienia, następnie ze startu rzucamy kawałek drewna pod prąd i mierzymy czas do pokonania tych dziesięciu metrów. (kilka razy do średniej!) I to w środku strumienia, a nie na krawędzi!!
Wymiary są mierzone. Szerokość (proste!) i głębokość (po lekkim zmoczeniu!)
2) Największy odpad, jeśli istnieje, lub suma skrawków w miejscu, w którym chcesz stworzyć swoją maszynę.

Znając te parametry, możemy oszacować, czy gra jest warta świeczki! Czy konstrukcja doprowadzi do czegoś pożytecznego, czy będzie to proste ćwiczenie.....

Czekam na twoje odpowiedzi

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Gulhemch
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/06/09, 11:20




przez Gulhemch » 07/06/09, 12:33

Cześć, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. :)
Po południu pójdę w teren to zmierzę.
Z drugiej strony chciałbym wiedzieć, dlaczego potrzebny jest wodospad?

A +!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 07/06/09, 12:38

Zwariowałem na punkcie tej obecnej motywacji do młynów wodnych! To trzecia formalna prośba w ciągu tygodnia. Był jakiś reportaż w mediach czy co? :zaszokować: Wreszcie tym lepiej!

Zamierzam więc udzielić tej samej odpowiedzi, co w przypadku drugiej prośby: https://www.econologie.com/forums/projet-min ... t7728.html

Christophe napisał:Wszystko jest możliwe, jeśli masz potencjał energii i kilka tysięcy euro do zainwestowania (jak również autoryzację) lub setki euro, jeśli twoja potrzeba jest niska.

Sam mam podobny projekt w ogniu (realizacja w skrócie)

Podobny temat powstał kilka dni temu, zacznij od przeczytania go i odpowiedz (tutaj) na pytania i uwagi dotyczące drugiego przypadku: https://www.econologie.com/forums/projet-min ... t7728.html


I dodaję bezpośrednio link do mojego obecnego projektu:
https://www.econologie.com/forums/tambour-de ... t6303.html

Obraz
Bębny pralki mogą stanowić dobrą podstawę dla małego koła!
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 06 / 09, 12: 39, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/06/09, 12:38

cześć gulhemch

Być może może to „uprościć” konstrukcję. Zdjęcie strony nie będzie za dużo!
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Gulhemch
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/06/09, 11:20




przez Gulhemch » 07/06/09, 12:43

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, dziś po południu zrobię zdjęcia i zmierzę przepływ ale mogę powiedzieć, że rzeka jest już stosunkowo duża (kilka metrów szerokości)
++
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 07/06/09, 12:50

Jeśli masz więcej przepływu niż kropli, jesteś w dokładnie takiej samej sytuacji jak ja i dlatego możesz przyjrzeć się temu szczegółowo: https://www.econologie.com/forums/tambour-de ... t6303.html

Obraz
0 x
david24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 16/10/09, 03:36




przez david24 » 16/10/09, 03:42

Ale chciałbym wiedzieć, czy możemy wyprodukować prąd z chociaż miski wypełnionej wodą z młynkiem?

Ponadto, jak wytwarzać elektryczność za pomocą przewodów elektrycznych, baterii i wody

Dziękuję.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 333