Energia geotermalna: szwajcarska królowa pomp ciepła?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Energia geotermalna: szwajcarska królowa pomp ciepła?




przez Christophe » 14/03/08, 16:27

Przesyłanie tego pliku: Energia geotermalna i pompa ciepła: wydajność, przykłady, COP i standardy wody Znalazłem następujący slajd http://www.pac.ch/chiffres_04.html co mnie wystarczająco zaintrygowało, ale zobacz zamiast tego:

Są to nowe systemy grzewcze dla Szwajcarii.

Obraz

Energia geotermalna ma zatem udział 1/3! Co wydaje mi się ogromne!

Dziwne, podobno udział drewna w Szwajcarii jest znikomy? A sąsiednia Austria, jeden z mistrzów Pellets? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV45
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 05/03/06, 09:10
Lokalizacja: 45 Orleans FRANCJA
x 1




przez RV45 » 24/03/08, 15:09

Dlaczego jesteś zaskoczony :zaszokować: Jestem przekonany, że udział oleju opałowego i gazu wkrótce się załamie. Również we Francji nie ma się co dziwić, ponieważ dystrybutory paliw iw mniejszym stopniu drewno podążają ścieżką bardzo silnego wzrostu.

Kto jest na tyle głupi, żeby dziś instalować ropę lub gaz. : Idea:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 24/03/08, 16:36

Zgadzam się z tobą, ale nadal jestem zaskoczony, ponieważ:

a) Nadal wątpię, czy we Francji pompy ciepła stanowią 35% nowego rynku...

b) Kto jest wystarczająco głupi? No i reszta czyli Grosomodo 65% ludzi...Przyklad spójrz na nowe domy "pod klucz": 90% to olej opałowy...

Olej opałowy pozostaje wartością „bezpiecznej przystani” pomimo ceny: jesteśmy pewni, że działa i że kłopoty będą minimalne!

Przykro to mówić, ale z pewnością to nie przedsiębiorcy poszczególnych domów odważą się podejmować ryzyko, ale zyski, które ponoszą!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 427