The Black Dossier z Zielonej Energii Nauki i Życia

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01

The Black Dossier z Zielonej Energii Nauki i Życia




przez toto65 » 12/03/08, 23:41

1) Temat ten dotyczy czarnej dossier zielonych energii opublikowanej w Science and Life of March 2008, której tutaj są niektóre wyciągi.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

2) Walczę jak biedak, żeby słuchać programu Francji między aktami nauki i życia na temat zielonych energii.
Program był średni, ale chciałbym go jeszcze raz posłuchać i podać bardziej szczegółowy komentarz.
http://www.radiofrance.fr/franceinter/e ... p?id=64672
tak to robię:
Obraz

Obraz

Chciałbym trochę pomóc, wypróbowałem kilka metod, ale nie mogę. nie rozumiem
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 13/03/08, 06:03

Cześć Toto.
Cóż, kliknąłem (ponownie) posłuchaj jednym kliknięciem> posłuchaj programu z 8 marca 2008 i działa !!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/03/08, 09:57

Uważam, że MisterLoxo jest wyposażony w oprogramowanie umożliwiające wydobywanie strumieni audio.

Jeśli kk1 zdołał odzyskać go w mp3, umieszczę go na stronie.

Nie przeczytałem jeszcze tego pliku, ale z tego, o czym krótko usłyszałem forum, wydaje się, że S&V zajmuje zaszczytne miejsce dla paliw kopalnych, mówiąc, że w żadnym wypadku odnawialne źródła energii nigdy nie będą w stanie zaspokoić obecnego zużycia energii.

Trochę łatwe dla magazynu „naukowego” ... Nauka stale się rozwija, chyba że lobbyści nie są w stanie temu zapobiec ... przynajmniej spowolnić jej ewolucję ...

Lobbing rozpoczyna się od intelektualnej lobbysime, dlatego podaje się fałszywe informacje opinii publicznej ... Roll: Roll:

Słowo ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 06 / 08, 12: 54, 1 edytowany raz.
0 x
Hydraxon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 17/02/08, 17:07




przez Hydraxon » 13/03/08, 12:01

Z drugiej strony nie lubię też polityków kupujących wizerunek zielonych ludzi, umieszczając kilka turbin wiatrowych, wiedząc doskonale, że są bezużyteczne w porównaniu z elektrownią jądrową.

Nauka stale się rozwija, chyba że nie ma tam lobbystów, którzy mogliby temu zapobiec

Odkąd go odkryliśmy, foton zawsze miał zerową masę. Czy to dlatego, że lobby uniemożliwiło mu masę?

Uważaj na tego rodzaju zdanie. Naukowe rozumowanie musi opierać się na stanie wiedzy, a nie na tym, co mamy nadzieję zmienić.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/03/08, 12:06

+ 1 z politykami i energetyką wiatrową. Poza tym im więcej to pokazuje, tym więcej polityków inwestuje w odnawialne źródła energii. Wyjaśnia, dlaczego (między innymi) doping wodny, który jest o wiele bardziej ekonomiczny, nie interesuje ich bardzo mało: nie można go zobaczyć ...

W przypadku aluzji naukowej / lobbingowej dotyczyło to raczej badań stosowanych niż badań podstawowych ...

Przykład: być może nie widziałeś 2 dni temu świat według Monsanto, ponieważ był to jeden z wniosków tego raportu (dokument nieco wątpliwy ze względu na jego orientację i zaangażowanie, ale nie jest przedmiotem).

I jak mówisz: fakty są faktami alors kiedy niektórym naukowcom z uniwersytetu obcina się kredyty (lub, co gorsza, dyskredytuje ich honor!), ponieważ ośmielają się mówić prawdę o swoich „negatywnych” wynikach badań nad GMO, przepraszam, że nazywasz to tak, jak chcesz, ale Nazywam to lobbingiem.

Jakby przez przypadek ta sama metoda została zastosowana w związku z badaniami na telefonach komórkowych i zanieczyszczeniu elektromagnetycznym ... Nie mówię nawet o dopingu do wody, który jest po prostu ignorowany ...
0 x
Louhac
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 05/09/07, 10:39

odpowiedzieć na pytanie ...




przez Louhac » 13/03/08, 14:07

Potrzebujesz prawdziwego odtwarzacza, aby słuchać programu w archiwum ze strony programu.
W przeciwnym razie możesz subskrybować (bezpłatnie) podcast CO2 mon amour ze strony internetowej programu lub ze sklepu iTunes (kliknij w prawym dolnym rogu „katalog podcastów”). Ze swojej strony słuchałem tylko pierwszej połowy programu i nie chodziło mi o obronę paliw kopalnych, to nie jest typ Denisa Cheyssoux. Wyjaśnił dobrze, że tytuł S&V jest prowokacyjny, ale w rzeczywistości jest to kwestia pokazania drugiej strony medalu niektórych odnawialnych źródeł energii, abyśmy nie myśleli o zachowaniu obecnego stylu życia poprzez poleganie na odnawialnych źródłach energii i najlepsza energia to taka, która nie jest zużyta.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 13/03/08, 14:35

Mogłem go wysłuchać w całości, zachowałem na razie nazwy firm „pionierskich”:
-Cerespower, który pod względem kogeneracji gazowej zmieniłby efektywność kogeneracji przemysłowej 30% na krajową kogenerację 80%? ale wierzę, że są to już dane, które podaje Chris.
Chcieliby opracować krajowe ogniwo paliwowe
http://translate.google.com/translate?h ... r%26sa%3DG

-Naskeo, francuska firma specjalizująca się w trawieniu beztlenowym
http://www.naskeo.com/

-H3E, francuska firma z Owernii, która opracowała nową turbinę hydrauliczną Aqualian
http://www.h3e.fr/site_h3e/plaquette_co ... le_v.6.pdf et

https://www.econologie.com/forums/hydrauliqu ... 48-20.html

- Wałek do akumulatorów litowych

-Evergreen Solar do fotowoltaiki
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 13/03/08, 16:22

Musisz przeczytać plik S&V, zanim zaczniesz rozmawiać w próżni ... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/03/08, 16:31

To nie jest zły Chatam! :)

Przeczytałeś to? Turlututu!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 13/03/08, 17:54

Cóż, przeleciałem nad tym artykułem, wygląda mi całkiem nieźle negationist mimo wszystko i przede wszystkim nie mówi Kryteria CO2 i rentowność ... Trochę lekkie, prawda?

CO2 nie powinien stać się jedynym politycznym kryterium wyboru energii, w przeciwnym razie przepraszam, ale energia jądrowa byłaby najkorzystniejszą ze wszystkich odnawialnych źródeł energii !!

Czekam, aż wysłucham audycji France Inter, żeby mieć na myśli „kompletny” plik ... ale na razie nie jest to zbyt dobre, bo nawet jeśli OZE są dalekie od ideału, to konieczne porównaj, co jest porównywalne.

Ale znowu obawiam się, że S&V mogło nie wykonać swojej pracy prawidłowo: gdzie jest ekonomiczny cios społeczny i naftowy? Jakie są koszty wojny naftowej i gazowej oraz zbrodni przeciwko ludzkości? Co z pośrednimi kosztami CO2 i środowiskowymi kosztami paliw kopalnych? Ile kosztuje cały zniszczony region (Alberta) następnego pokolenia? Itp ...

O wiele łatwiej jest ukryć się za jedynym „CO2” i czysto finansową rentownością, nie biorąc pod uwagę wszystkiego ...

Krótko mówiąc, plik, który wydaje mi się bardzo ograniczający dla „dużej” recenzji ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 06 / 08, 12: 51, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 337