Rząd chce nam zapobiec odzyskaniu wody !!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
woda deszczowa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/02/08, 11:58

Rząd chce nam zapobiec odzyskaniu wody !!




przez woda deszczowa » 25/02/08, 12:00

http://www.eau-de-pluie.com/


Pomimo debaty ekologicznej rząd Nicolasa Sarkozy'ego stara się ograniczyć wykorzystanie wody deszczowej wyłącznie do celów toaletowych. Poprzez tę akcję chcą ZABIĆ wodę deszczową.


Ten limit zastosowań wynika po prostu z ogromnej presji ze strony dystrybutorów wody na ministerstwa (lobbing)

Nasi europejscy sąsiedzi od dawna rozumieją ekologiczne problemy odzyskiwania wody deszczowej. Preferują tę koncepcję ze względu na pełniejsze zastosowania pod względem użytkowania i mniej restrykcyjne pod względem warunków technicznych!

Prosimy o podpisanie petycji internetowej, aby podnieść świadomość naszych liderów na temat tego ekologicznego i niezbędnego gestu recyklingu wody deszczowej!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 25/02/08, 12:03

O tak ! Niech żyje Suez „ŚRODOWISKO” :)

W tym samym temacie jest aktualnie w toku: https://www.econologie.com/forums/dossier-co ... t4864.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/02/08, 13:04

Nie wszystko zrozumiałam: w projekcie ustawy o eau de verre.com odwołujemy się jak zwykle do rozporządzeń wykonawczych. Tak czy inaczej nic nie stanie na przeszkodzie dobremu Belgowi (najwyraźniej Francuzi bardziej szanują prawo : Chichot: ) w celu modyfikacji instalacji po kontroli. Przegapiłem coś?
Z drugiej strony wyraźnie widać, że tego typu tekst jest stworzony po to, żeby biznes działał: zatwierdzona firma, zatwierdzony sprzęt i tak dalej. To jak ogrzewanie słoneczne.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 25/02/08, 19:31

:? Może się zdarzyć, że woda deszczowa do spożycia przez ludzi jest niebezpieczna......

z powodu chemtrails?

: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16177
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 25/02/08, 20:05

Tak, woda deszczowa służy do spłukiwania toalet i ogrodu!

Nie pij tego ::

Dach w ogóle jest obrzydliwy, a chmury czasem też...

Jeśli nie masz swojej mini oczyszczalni, po prostu delikatnie ją zagotuj na kolumnie do destylacji frakcyjnej...

Zdziwiłbym się, gdyby przyszedł zły policjant i dał ci mandat za postawienie pojemnika pod rynsztokiem, a obok niego konewkę. :D

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/02/08, 10:01

Wiadomo, że nie można go postawić w kuchni, a używanie go pod prysznicem jest ryzykowne, bo dzieci mogłyby go połknąć. Natomiast po zdekantowaniu (w zbiorniku) i filtracji można go z powodzeniem wykorzystać do prania, czyszczenia podłóg i pojazdów.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 26/02/08, 11:46

Witam,

To jest naprawdę nonsens...!!!!

nawet nie chce mi się odpowiadać...

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16177
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 26/02/08, 11:48

Tak, to są dobre pomysły. Ale nadal potrzebujesz trochę „sprzętu” i organizacji 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 26/02/08, 14:15

Wodę deszczową wykorzystuję do toalety, pralki i zmywarki.
Trwa to już 10 lat i nie było żadnych problemów.
ponad 2 lata odkąd wsypałem sól do zmywarki i wychodzi
nosi się bardzo dobrze.

Jedyne środki ostrożności, jakie należy podjąć, to zapobieganie zanieczyszczeniu wody
przez pyłki drzew iglastych wiosną (po stronie Huy już się to zaczęło),
pąki bukowe później i liście jesienią.
Najgorsze są pyłki, kiedy do nich dochodzi trzeba dobrze wypłukać zbiornik.

Jeśli chodzi o dystrybutory wody, to nic nie powiedziałem, moje zużycie jest regularne z roku na rok, tj
najlepszą gwarancją pokoju.
Żyjmy w ukryciu, żyjmy szczęśliwi!
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 26/02/08, 14:29

@ Królik ,

nie masz systemu odprowadzania wody przed jej wejściem do zbiornika... ??
co umożliwiłoby odprowadzenie pierwszego deszczu po ponownym umyciu dachu i odzyskanie znacznie czystszej wody.

: Wink:

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 299