Jest to opłacalne, zbyt opłacalne i w tym jest problem

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Lafleureaufusil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 02/02/08, 21:07

Jest to opłacalne, zbyt opłacalne i w tym jest problem

przez Lafleureaufusil » 02/02/08, 21:36

Witam,

Instalacja paneli fotowoltaicznych stała się w Walonii opłacalna, bardzo opłacalna i w tym jest problem!

Jest to opłacalne ekonomicznie, ale nieatrakcyjne dla środowiska.

Osoby fizyczne zachęca się do dokonywania tej inwestycji dzięki znacznej pomocy publicznej. Te same środki publiczne zainwestowane w podstawowe środki ERU lub mobilność byłyby od 10 do 100 razy skuteczniejsze.

Co więcej, środki finansowe osoby inwestującej w fotowoltaikę nie są już dostępne na inne priorytetowe działania, takie jak na przykład izolacja.

Mam bardzo precyzyjny artykuł z kalkulacją opłacalności ekonomicznej w porównaniu z wygenerowanymi oszczędnościami CO2. Byłoby świetnie, gdyby moderator mógł mi wyjaśnić, jak udostępnić plik do pobrania.

Fakt, że tak masowo inwestujemy w fotowoltaikę, stanowi największe wyzwanie w kraju takim jak Belgia, gdzie absolutnym priorytetem jest poprawa efektywności energetycznej.

Wydaje się oczywiste, że plan Solwatta wynika bardziej ze strategii politycznych niż z racjonalnego podejścia mającego na celu oszczędność energii/CO2.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2

przez delnoram » 02/02/08, 22:19

Ten sam post można znaleźć tutaj:

https://www.econologie.com/forums/plan-solwa ... 29-20.html


więc zamykam ten temat
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Jest to opłacalne, zbyt opłacalne i w tym jest problem

przez Christophe » 02/02/08, 22:44

Lafleureaufusil napisała:Instalacja paneli fotowoltaicznych stała się w Walonii opłacalna, bardzo opłacalna i w tym jest problem!


Nie możemy mieć tego samego pojęcia „zyskowności”… zobacz uzasadnienie w linku podanym przez delnorama… jeśli masz jakieś zastrzeżenia, powiedz to…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 242