Najlepsze możliwe grunty pod energię geotermalną

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
blond "
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/01/08, 09:48
Lokalizacja: Alpy Rodanskie

Najlepsze możliwe grunty pod energię geotermalną




przez blond " » 12/01/08, 12:43

Witam, zamierzam zainstalować pompę ciepła Sol/Eau w Drôme, T°base -8 Alt 340 metrów, standardy konstrukcyjne RT2005++.

Na mojej ziemi mam tylko Marnę, gdy pada ulewny deszcz, mam przed domem basen miejski; i w porównaniu z moją geo. WPR, chciałbym wiedzieć, który jest najciekawszy między piaskiem z Marny a wszystkimi przylądkami, aby zapobiec zamarznięciu mojej ziemi przez zlewnię.

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/01/08, 12:46

Nie wiem nic o geologii, ale woda jest potężnym regulatorem termicznym. Mokra ziemia będzie zatem dobrze zamarzać po suchej ziemi.

Tylko tyle mogę Ci powiedzieć, przepraszam...
0 x
blond "
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/01/08, 09:48
Lokalizacja: Alpy Rodanskie




przez blond " » 12/01/08, 14:38

OK i dziękuję, więc jeśli dobrze rozumiem, lepiej mieć podłoże sprzyjające wilgoci.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 12/01/08, 15:05

rozwiązanie: wywiercić studnię na głębokość, jeśli oczywiście masz wodę!, jeśli masz niezbyt głęboki zwierciadło wody, jest to idealna, stabilna temperatura
na mokrą ziemię, jeśli jest to bardzo tymczasowe, woda może przyjść nawet podczas zimnego deszczu, konieczna jest większa prognoza, jeśli sprzedawca mówi poważnie, musi mieć technika, który zna się na robocie
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
blond "
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/01/08, 09:48
Lokalizacja: Alpy Rodanskie




przez blond " » 12/01/08, 17:49

ok dziękuję za odpowiedź natomiast jeśli chodzi o wiercenie to nie udało się, nie mam wody.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 12/01/08, 17:56

No cóż, jeśli Blond obawia się zamarznięcia swojej ziemi, to dlatego, że zamierza wykonać przechwytywanie w poziomie, a nie w pionie, a tym bardziej w studni... Czy się mylę?

Tak, uważam, że podmokły grunt lepiej sprzyja energii geotermalnej... ale jak mówiłem, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, więc mogą istnieć inne ograniczenia, które znoszą tę zaletę?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/01/08, 18:29

: Arrow: Istnieją 2 techniki zbierania bez wody.
Sonda pionowa i przechwytywanie poziome.

Sonda pionowa oznacza wiercenie, dlatego wymaga bardzo dużego budżetu. Technika ta pozwala sprzedawcom oferować pompę ciepła grunt/woda, gdy „cligeon” (skurcz klienta/gołębia) nie ma powierzchni zbiorczej 1.5 razy większej niż powierzchnia do ogrzania.
Czy technika ta jest mniej wrażliwa na ruchy w terenie marglistym? :?

Przechwytywanie poziome jest rzeczywiście niepokojące w przypadku gleb marglistych, które w przypadku suszy intensywnie pracują i które w związku z tym mogą ulec zniszczeniu i spowodować wyciek czujnika.
W ostatnich latach w domu zaczęły przeciekać wszystkie polietylenowe rury wodociągowe, jedna po drugiej, pomiędzy kolektorem przechodzącym na ulicy a licznikami w domach. Przedsiębiorstwo wodociągowe, nieustannie wzywając do usunięcia wycieków, ostatecznie wymieniło je wszystkie. Winą za to był marmotowy teren i powtarzające się susze.

Z pewnością możliwe jest przezwyciężenie tych wad poprzez wykonanie szerszych rowków dla czujników wypełnionych piaskiem, w którym umieszczony jest czujnik. Oczywiście piasek jest oddzielony od pierwotnej gleby geowłókniną. W ten sposób piasek absorbuje ruchy marglistego gruntu.

Krótko mówiąc, naprawdę trzeba chcieć WPR... :|
Korzystam z okazji, aby przypomnieć, że pompa ciepła nie jest energią odnawialną... niezależnie od tego, co sprzedający mówią swoim klientom i chociaż kwalifikują się do ulgi podatkowej...

Edycja moderacji: dodatek do ostatniej uwagi,Energia geotermalna, pompy ciepła nie są (całkowicie) energią odnawialną!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/01/08, 18:51

Halo

Najdroższa technika odwiertu pionowego, ale obowiązkowa, jeśli znajdujesz się w skale lub czasami na śliskiej powierzchni, do tego celu lepiej jest wybrać studnię ze specjalną plastikową pętlą, otwór jest wypełniony drobnym piaskiem, otwór w gliniastej glebie wymaga rurki, w skała nie jest konieczna, w zależności od mocy PAC wymaga kilku wierceń.

W przypadku systemu poziomego często instaluje się go jednocześnie przy pracach ziemnych, przewodzie domowym zakopanym w domu z dala od drogi itp. Rury są umieszczone znacznie poniżej strefy zamarzania (gdzie głębokość gruntu wynosi 12°C) jest to preferowane aby opróżnić warstwę piasku, należy odłożyć przewód i zatopić go w dobrej warstwie piasku, jeśli zwierciadło wody nie jest zbyt puste, należy spróbować umieścić przewód na wierzchu obrusu.

Większość instalatorów woli wiercić bardzo głębokie studnie pionowe, dla uproszczenia nie odkształcają one gruntu i znajdują się blisko domu

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5246




przez Remundo » 12/01/08, 23:27

Cześć blondynko

Aby uniknąć zamarznięcia, nie pięćdziesiąt rozwiązań, zakop wystarczająco głęboko. Ponadto, im bardziej Twój zewnętrzny wymiennik jest „gorący”, w każdym razie nie bardzo zimny, i tym mniej będzie musiała pracować sprężarka Twojej pompy ciepła. Zasadniczo można przejść od współczynnika COP wynoszącego 3 w przypadku instalacji, która jest niewystarczająco zakopana, do współczynnika COP wynoszącego prawie 5 (oczywiście wymagany jest dobry sprzęt) w przypadku instalacji dobrze zagłębionej w temperaturze około 12°C. Zasadniczo otrzymujesz 500 W mocy cieplnej na 100 W energii elektrycznej dostarczanej do sprężarki.

W zależności od terenu zajmuje średnio 1,50 m. Dowiedz się od inżynierów zajmujących się ogrzewaniem, którzy instalują tego typu urządzenia.

Jeśli chodzi o głębokość, nie ma to jak wiercenie pionowe, ale ogólnie jest droższe. Jeśli jednak masz gdzieś „tanie” wypełnienie i morfologia twojej ziemi na to pozwala, możesz zrobić rów o głębokości 1 m, zasypać go i przykryć 70 cm zasypką.

Powodzenia.
0 x
Obraz
blond "
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 12/01/08, 09:48
Lokalizacja: Alpy Rodanskie




przez blond " » 14/01/08, 10:21

Dziękuję za wszystkie te informacje i informacje, które będą dla mnie bardzo przydatne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193