Jakie jest najbardziej ekologiczne ogrzewanie?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
jeanpierre59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/01/08, 17:11

Jakie jest najbardziej ekologiczne ogrzewanie?




przez jeanpierre59 » 10/01/08, 17:22

Witam,
Aktualnie studentka w ramach studiów muszę wyprodukować dużą teczkę z zakresu ekologii :D . Postanowiłam stworzyć swój plik na zasadzie DIY, który może być ekologiczny. Krótko mówiąc, jestem na początku mojej sprawy z już pytaniem, jakie jest najbardziej ekologiczne ogrzewanie? Czy panele słoneczne są naprawdę przyjazne dla środowiska? Od ich produkcji do końca życia? Czy nadają się do recyklingu? Czy jest to takie samo dla obu typów paneli? Czy ogrzewanie drewnem jest tańsze? Czy w dłuższej perspektywie nie wyczerpie to zasobów drewna na planecie? Wreszcie, czy istnieją inne ekologiczne rozwiązania w zakresie ogrzewania?
Tyle (mam nadzieję, że nie za dużo!) pytań, na które tak naprawdę nie znalazłem jasnych odpowiedzi, a na które bardzo chciałbym, żebyście mnie oświecili : Idea: .
Merci d'Avance : Chichot: .

Jean Pierre
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Jakie jest najbardziej ekologiczne ogrzewanie?




przez Targol » 10/01/08, 18:01

Cześć, Jean-Pierre. Witamy w Ekologii.
Przede wszystkim, aby ułatwić lekturę forum, czy mogę zasugerować zmniejszenie rozmiaru obrazu awatara? : Mrgreen:

Następnie na Twoje pytania:
jeanpierre59 napisał:jakie jest najbardziej ekologiczne ogrzewanie?
Ciężko odpowiedzieć w ten sposób. Ustawienia są naprawdę liczne i zróżnicowane. Najuczciwszą odpowiedzią byłoby prawdopodobnie: „ten, którego nie zainstalowaliśmy”. Ale to chyba do ciebie nie pasuje...

jeanpierre59 napisał:Czy panele słoneczne są naprawdę przyjazne dla środowiska? Od ich produkcji do końca życia? Czy nadają się do recyklingu? Czy jest to takie samo dla obu typów paneli?
Czy przez „dwa typy” masz na myśli „fotowoltaiczne/termiczne” czy „płaskie termiczne/termiczne lampy próżniowe”?
Jeśli byłeś zdezorientowany, czujniki fotowoltaiczne nie są systemami grzewczymi, ale systemami wytwarzającymi energię elektryczną.
Jeśli chodzi o energię ucieleśnioną czujników termicznych, oczywiście nie wynosi ona zero, ponieważ szkło jest powszechnie stosowane (ale można je z łatwością poddać recyklingowi).

jeanpierre59 napisał:Czy ogrzewanie drewnem jest tańsze?
Więc tutaj zmieniamy rejestr. Cena i ekologia nie są ze sobą powiązane.

jeanpierre59 napisał:Czy w dłuższej perspektywie nie wyczerpie to zasobów drewna na planecie?
W przeciwieństwie do ropy naftowej, drewno jest zasobem odnawialnym. We Francji powierzchnia obszarów leśnych stale rośnie od ponad wieku.

jeanpierre59 napisał:Wreszcie, czy istnieją inne ekologiczne rozwiązania w zakresie ogrzewania?
Najtańsze kalorie to te, które nie są marnowane. Dlatego najlepszym ogrzewaniem jest izolacja. Dodaj do tego pasywną energię słoneczną (wykusze od południa), a będziesz w stanie całkowicie pokryć potrzeby grzewcze domu.
W Niemczech są osiedla mieszkaniowe bez żadnego systemu grzewczego. Do utrzymania odpowiedniej temperatury wystarcza dopływ energii słonecznej przez duże wykusze od strony południowej oraz działalność człowieka (gotowanie, ogrzewanie urządzeń gospodarstwa domowego itp.). I to w Niemczech. klimat jest mniej łagodny niż we Francji.


Więc. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytania. Aby uzyskać więcej informacji, wypróbuj funkcję „szukaj” w pliku forum. Na wiele z tych pytań udzielono już mniej więcej odpowiedzi.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 10/01/08, 18:23

Hmm, czyż nie byłaby to doskonała izolacja, najbardziej ekologiczne ogrzewanie?

Z „małym” uzupełnieniem drewna z obiegiem CWU...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/01/08, 19:39

Christophe napisał:Hmm, czyż nie byłaby to doskonała izolacja, najbardziej ekologiczne ogrzewanie?

Z „małym” uzupełnieniem drewna z obiegiem CWU...


uhhhh, mniej więcej to samo tam napisałem, prawda?
Targol napisał:
jeanpierre59 napisał:Wreszcie, czy istnieją inne ekologiczne rozwiązania w zakresie ogrzewania?
Najtańsze kalorie to te, które nie są marnowane. Dlatego najlepszym ogrzewaniem jest izolacja.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 10/01/08, 20:06

No tak, ale dobry pomysł trzeba powiedzieć i powtórzyć, prawda?

(właściwie prawda jest taka, że ​​przeczytałem tylko pierwszą część Twojej odpowiedzi : Oops: )
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 243