Ogrzewanie z piecem drewna szkodliwe dla zdrowia?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1

Ogrzewanie z piecem drewna szkodliwe dla zdrowia?




przez Misterloxo » 04/01/08, 19:20

Oto raport TF1 JT przywołujący potencjalne szkodliwe skutki dymu generowanego przez spalanie drewna, szczególnie w społecznościach i gdy piece są źle wyregulowane:

JT TF1 02 / 01 / 2008 - 20H -
Szkodliwe ogrzewanie drewna?
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/01/08, 19:37

Twój film jest na czasie dla mojego pliku „Energia drewna”!

Spalanie drewna jest dalekie od ideału, ale dla dobrze utrzymanego montażu i przy wysokiej jakości drewnie ca pozostaje w dużej mierze rozsądne (i nie ma CO2 lub prawie).

Główną wadą drewna są cząsteczki i kurz. Co więcej, z tego powodu grzejniki opalane drewnem były stopniowo zakazane w niektórych dzielnicach dużych miast.

I o ile mi wiadomo, piec na drewno ca poluzowuje się łatwiej niż piec na olej lub palnik olejowy ... pod warunkiem, w przypadku 2, regularnego zamiatania komina. Ryzyko CO jest w jednym przypadku tak samo duże, jak w drugim, w przeciwieństwie do popularnej myśli ...

Oto niektóre analiza spalania kotłów na drewno
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: Ogrzewanie piecem na drewno szkodliwe dla zdrowia?




przez jean63 » 05/01/08, 01:25

Misterloxo napisał:Oto raport TF1 JT przywołujący potencjalne szkodliwe skutki dymu generowanego przez spalanie drewna, szczególnie w społecznościach i gdy piece są źle wyregulowane:

JT TF1 02 / 01 / 2008 - 20H -
Szkodliwe ogrzewanie drewna?

Ogrzewanie drewnem: taka sama walka jak na olej napędowy => włóż DPF do "wydechu" !!! .... który będzie się zapychał i który będzie musiał opróżnić z ich cząstek, gdzie je umieścić? . Zawracamy.

Mówią o FAP na kotłach na pelety (więc najnowsze i najbardziej zaawansowane).

Ciężkie, ciężkie życie na ziemi ... z każdym dobrym pomysłem, drugą stroną.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/01/08, 08:29

Nie ma długi katalizatory do pieca na drewno lub kotła ale ich gwałtowne porastanie i zmniejszona wydajność powodują więcej problemów niż cokolwiek innego ... Już o nich trochę rozmawialiśmy forums: https://www.econologie.com/forums/catalyseur ... t3518.html

Ich obowiązek dotyczący pieców na drewno i kotłów może poważnie zahamować ich rozwój ... Przy założeniu, że istnieje niezawodne i niedrogie rozwiązanie technologiczne bo jeśli chcemy umieścić filtry dymu, które trzeba regularnie czyścić, tak jak to jest w spalarniach, to szczerze zabija rynek ...

Lepiej ścigać oszustów, które palą badziewia (i sprzedawców zielonego drewna) ...

W przeciwnym razie nie rozumiem raportu, ponieważ:

a priori spalanie pelletu powinno być znacznie czystsze niż w przypadku drewna ponieważ ich produkcja spełnia surowe kryteria (w przeciwieństwie do drewna, nikt nie może cię powstrzymać od spalania drewna za mało suchego) ...

W przeciwnym razie każde spalanie drewna uwalnia cząsteczki niezgodnie z tym, co mówi TF1, w przeciwnym razie dym byłby po prostu bezwonny i mniej widoczny (CO2 i tylko para) ...
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 05/01/08, 10:43

Christophe napisał:I o ile mi wiadomo, piec na drewno ca jest mniej trudny niż piec na olej lub palnik olejowy ...


Masz na myśli, że jest to piec na drewno obłąkany o wiele łatwiej niż piec opalany olejem z elektroniczną regulacją, kondensacją i całą tralalą ... : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/01/08, 15:15

Uh chatam, nie wiem czy to humor, twoja wiadomość, ale nie, powiedziałem co myślałem ...im jest to prostsze, tym mniej skomplikowane, tym mniejsza szansa, że ​​coś pójdzie nie tak ...

Myślę, że to fikcyjne powiedzenie ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Delair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 31/10/07, 15:51
Lokalizacja: CHATEAUBOUDUN




przez Delair » 10/01/08, 12:56

Tak, to szkodliwe, jak zabranie samochodu. Możesz zginąć biorąc go.
Teraz we Francji mamy duży problem, że chcemy zobaczyć płomień za wszelką cenę ...
Tak więc cząsteczki rzeczywiście mogą przenikać i zanieczyszczać wnętrze siedliska.
Inną sprawą jest to, że spalanie nie jest dobre. Tak więc rozprzestrzenianie się popiołów w ogrodzie pozwala na utrzymanie dioksyn, których nie znajdujemy już w spalarniach.
8)
0 x
mężczyźni poprzedzają las, pustynie podążają za nimi „CHATEAUBRIANT
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/01/08, 13:02

Hu? Jakie dioksyny w popiele?

Jeśli nie palisz tworzyw sztucznych lub innych substancji chemicznych zawierających chlor, nie ma powodu, aby mieć ...

Powiesz mi: „Tak, bo w niektórych kory jest chlor” i miałbyś rację, ale ich spalanie nie tworzy niebezpiecznych dioksyn ...

W przypadku spalarek z drugiej strony nie byłbym na tyle pewny i twierdzący, że Ty ... w najlepszym razie są "wychwytywane" w filtrach (i po ??? taki sam problem jak przy filtrach cząstek stałych ale gorzej).

Tak długo jak zabiegi z palnikiem plazmowym nie będą stosowane będzie ryzyko dioksyn
Ostatnio edytowane przez Christophe 10 / 01 / 08, 14: 15, 1 edytowany raz.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/01/08, 14:10

całkowicie zgadzam się z Christophe w tych punktach 2.

w przeciwnym razie zasada "elektrycznego" pieca na pelety:

w 220V: automatyczne ładowanie peletów za pomocą robaka;
rozgrzany do czerwoności grzejnik elektryczny pada na pelety, dmuchawa wieje na górze ... świeci!

> podczas pracy sonda lambda, podobnie jak w rurach wydechowych umieszczonych w rurze wylotowej, reguluje działanie wentylatora!
dla dobrego spalania, tj. mniej zanieczyszczeń.
czy możemy teoretycznie dostosować NOx?

Myślę, że możemy to zrobić samemu, stosując tłumik wydechowy sondy, aby zhakować ... motywować, zwłaszcza, że ​​elektryczność może być wytwarzana przez komponent Peltiera ... do medytacji / majstrować.





ale przede wszystkim proces ten można włączyć do palnika paliwowego itp.
ponieważ zanieczyszcza nie tylko drewno, to przede wszystkim sposób spalania ma znaczenie.

to w przypadku cząstek, kiedy proces pantone dla pieca na drewno?

Na szczęście inżynierowie lokomotywy wysłali wodę do roztopionego paleniska, co gwałtownie wzrosło, ponieważ temperatura otoczenia ° C pękła niemal natychmiast.

Ben nie będzie musiał polegać na producentach, aby wydać taki proces! :D

przyszłość pieca na drewno: regulacja elektryczna.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/01/08, 14:18

Waw Jonule się ze mną zgadza! Zanotuję to w kalendarzu !!

jonule napisał:Myślę, że możemy to zrobić samemu, stosując tłumik wydechowy sondy, aby zhakować ... motywować, zwłaszcza, że ​​elektryczność może być wytwarzana przez komponent Peltiera ... do medytacji / majstrować.


Szczerze mówiąc, nie martw się o to, tylko regulacja O2 będzie Cię kosztować cukierki ... więc użyj kuchenki turbo, która spala „wszystko” ...

jonule napisał:przyszłość pieca na drewno: regulacja elektryczna.


Nie zgadzam się wcale ... powiedział mi, że to nie może trwać ...
Przyszłość to prostota i wytrzymałość ...

ps: nie dla Nox ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 241