Biznesu i zrównoważonego rozwoju

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
h4x0r
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/01/08, 00:16

Biznesu i zrównoważonego rozwoju




przez h4x0r » 03/01/08, 00:18

Witam,
Poszukałem trochę w internecie i na ten temat forum (poprzednio przed wysłaniem ^^)
a tak naprawdę chciałbym wiedzieć, które firmy najbardziej angażują się w zrównoważony rozwój.
Chciałbym również wiedzieć, czy firmy są zmuszone do przeglądu swojej polityki ze względu na obecny stan emisji CO2 i innych emisji.
I podziękować.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 03/01/08, 00:48

We Francji to proste: Renault, PSA, Edf, Total, Suez i Areva przodują w szacunku dla środowiska... ale oczywiście tylko w świadomości swoich działów marketingu i reklamy!

Jutro odpowiem bardziej szczegółowo. Jest już późno
0 x
h4x0r
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/01/08, 00:16




przez h4x0r » 03/01/08, 08:51

Ok,
: Arrow: To prawda, że ​​EDF twierdzi, że jest w 100% ekologiczny, ponieważ emituje bardzo mało CO2, ale w zamian zakopuje swoje odpady nuklearne.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 03/01/08, 12:52

Zgodnie z obietnicą, oto moja odpowiedź: zapomnij o firmach wymienionych powyżej, które są największymi hipokrytami i kłamcami (niestety z wieloma innymi) w odniesieniu do istniejącego środowiska!!

Prawdziwymi firmami, które sprawiają, że coś się dzieje, są VSE, MŚP i rzemieślnicy, którzy zajmują się następującymi rzeczami (przykłady do uzupełnienia):

- badania i montaż instalacji fotowoltaicznych
- badania i montaż pieca lub kotła na drewno lub biomasę
- badania i wykonanie izolacji (w miarę możliwości naturalnej)
- Architektura HQE lub bioklimatyczna (lub pół).
- gromadzenie wody deszczowej w domu
- sprzedaż sprzętu AGD oszczędzanie energii jak „my” z naszymi kompaktowe świetlówki energooszczędne lub pobrany watomierz
- kompostowanie
- itd itd

Żadna z tych dziedzin nie jest obsługiwana przez wymienione poniżej międzynarodowe korporacje, wręcz przeciwnie Suez (posiadający spółkę zależną o nazwie Véolia Environnement) robi wszystko, aby zapobiec odzyskiwaniu wody deszczowej! To się nazywa lobbing. : Evil:
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 02 / 15, 14: 01, 1 edytowany raz.
0 x
h4x0r
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 03/01/08, 00:16




przez h4x0r » 03/01/08, 13:23

OK, dziękuję bardzo, to wszystko, co chciałem wiedzieć ^^

Dla informacji Google ma (mniej więcej) politykę środowiskową, 40% swojego zużycia pochodzi z paneli słonecznych, sponsoruje swoich pracowników, którzy chcą kupić pojazd hybrydowy, a także udostępnia im rowery.

PS: Czy w przypadku pojazdów hybrydowych jest to naprawdę dobry pomysł? (ogniwa paliwowe...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 03/01/08, 13:25

A watomierz niespodzianka, czy istnieje??? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 03/01/08, 13:53

Christophe napisał:We Francji to proste: Renault, PSA, Edf, Total, Suez i Areva przodują w szacunku dla środowiska... ale oczywiście tylko w świadomości swoich działów marketingu i reklamy!



Szacunek dla środowiska to nie tylko emisja CO²: nie skupiaj się na tym, ponieważ optymalizacja procesów produkcyjnych jest o wiele ważniejsza, ponieważ generuje bardzo znaczną redukcję odpadów, mniejsze marnotrawstwo energii, surowców i zanieczyszczeń podczas produkcji, użytkowania i końcowego zakończenia recykling życia...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 03/01/08, 15:42

h4x0r napisał:Dla informacji Google ma (mniej więcej) politykę środowiskową, 40% swojego zużycia pochodzi z paneli słonecznych, sponsoruje swoich pracowników, którzy chcą kupić pojazd hybrydowy, a także udostępnia im rowery.

PS: Czy w przypadku pojazdów hybrydowych jest to naprawdę dobry pomysł? (ogniwa paliwowe...)


Tak, mniej więcej tak, jak mówisz!

Przede wszystkim Google buduje swoje centra danych tam, gdzie prąd jest najtańszy… a w USA jest to najtańszy prąd z węgla!

Przyznaję jednak, że nadal martwią się o planetę (na przykład wybór centrum danych w pobliżu tamy wodnej)... równie dobrze mogliby nic nie zrobić, więc to jest pozytywny punkt!

ps: co do hybrydy szczerze mówiąc jest tak jak obiecała Ikea (zdjęcia to wszystko) i w sumie pozostaje jeszcze udowodnić, że jest to korzystne...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 03/01/08, 15:48

Gregconstruct napisał:A watomierz niespodzianka, czy istnieje??? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:


...

Gregconstruct napisał:Szacunek dla środowiska to nie tylko emisja CO²: nie skupiaj się na tym


Zdecydowanie, ale w tym przypadku EdF (+ Areva + Cogema...) nie nie ma innego argumentu niż CO2 w obronie swojej floty elektrojądrowej… : Mrgreen:

Dlatego doprecyzuję moją pierwszą odpowiedź (trochę zbyt kategoryczną i ukierunkowaną na CO1): producenci samochodów w ciągu ostatnich 2 lat poczynili ogromne wysiłki, aby znacznie zmniejszyć zużycie czynników produkcji (w szczególności energii i wody) na wyprodukowany pojazd.. I odwrotnie. żywotność pojazdu w stanie swobodnego spadania jest tak dobra... jaka jest najlepsza strategia... tylko dokładne liczby mogą to stwierdzić...

Więc jeśli kk1 ma plik/raport dotyczący danych wejściowych producenta samochodu, szukałem go przez długi czas! :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 04/01/08, 02:14

Z mojego punktu widzenia producenci samochodów nie mają zielonego włókna za grosze.
Ale nie jestem obiektywny (bardzo mało je doceniam).
W świecie pojazdów wycofanych z eksploatacji (pojazdów wycofanych z eksploatacji)

Istnieją dekonstruktory i destruktory.
Pierwszą z nich są starzy „złodzieje samochodów”, którzy demontują samochody. Gdzie możesz kupić części do swojego samochodu.
Za sekundę przekazują samochód do kruszarki i koniec.
Niszczyciele w dużej mierze mieli poparcie związków zawodowych producentów samochodów.
No cóż, mniej części na rynku wtórnym, to cały zysk.
Prefektury ścigają dekonstruktorów. Nie zawsze mówię im źle, że jest dużo „do czyszczenia”. Zbiornik retencyjny na zużyte oleje, akumulatory itp.
Ale dlaczego nie być tak trudnym z niszczycielami i ich wielką kruszarką, którzy mają opróżniać płyny z pojazdów.
Dla Google włókno ekologiczne narodziło się z ich potrzebą energii. Budżet energetyczny, który pochłonął ich serwer, mam artykuł, jeśli jesteś zainteresowany

Inaczej istnieje norma ISO 14001, która pozwala wyróżnić się w otoczeniu. Debata jest otwarta...
Norma ta zawiera fragment, który mówi coś w rodzaju „należy przestrzegać przepisów dotyczących ochrony środowiska”. wydaje się to głupie, ale ile firm naprawdę dobrze przestrzega prawa? Ci wszyscy, którzy palą palety na tyłach podwórza? Hmm?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 131