Polityka wiatrowa

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/06/03, 20:00

François Carré wykazał i wykazał, że możliwa do odzyskania moc (potencjalność) wiatru jest proporcjonalna do kwadratu jego prędkości. Energia możliwa do odzyskania przez turbiny wiatrowe nie może zatem zachowywać się zgodnie z sześcianem prędkości wiatru, co jest powszechnie akceptowane.

Konsekwencje?

Mówisz mi mniej mocy przy silnych wiatrach! Tak, masz rację! Ale zasadnicze pytanie brzmi: jak długo „bieżące” turbiny wiatrowe pracują z mocą nominalną? (odpowiedź: od 15 do 25% czasu ...)

Znacznie więcej energii byłoby odzyskiwane (w danym okresie) przez wielopłaszczyznowe turbiny wiatrowe zaprojektowane do eksploatacji przy słabych wiatrach. Te turbiny wiatrowe nie wymagają dużych inwestycji.

Praca pana Carré jest niezwykła, a jednak ignorowana przez konstruktorów turbin wiatrowych poszukujących coraz gigantycznych projektów.

http://ees.phpnet.org/eoliennes.htm
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 23/07/03, 13:47

Szanowny Panie

Właśnie wysłałem Ci e-maila, aby rzucić nieco światła na ten „przypadek”;)
0 x
basza
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/03/04, 18:16




przez basza » 05/03/04, 19:42

Chciałbym przedstawić turbinę wiatrową z osią pionową, która jest nadal całkowicie nieznana i która ma wiele zalet (choć jest nieco bardziej złożona niż związany z nią DARRIEUS); ponieważ łopaty są regulowane podczas pracy za pomocą bardzo prostego urządzenia mechanicznego (jednak mniej skomplikowanego niż łopaty śmigła).
To nic innego jak ROTOR LIPP, nowy gaz napędowy, który wciąż jest bardzo mało znany, ale obecnie jest badany przez ENSTA, NAVAL SCHOOL oraz ARTS AND TRADES (patrz Google; Instationary Propulsion, bez przyjmowania relacja z nieciekawej zelektryfikowanej wersji przedstawionej przez nieznajomego). Wydajność zarejestrowana w misce kadłuba jest znacznie wyższa niż w przypadku śmigieł.
Jako turbina wiatrowa możemy przedstawić ruch jej łopat w powiązaniu z ruchem skrzydeł ptaków.
Przepływ powietrza nie jest zakłócany (dlatego mogą być bliżej siebie na „polach”, zwłaszcza gdy są cztery łopatki). Niezależnie od ich orientacji, wpływ jest taki sam na wszystkie ich „wydłużenia”.
Ta turbina wiatrowa może bezpośrednio zasilać alternatywną sieć elektryczną bez zakłóceń.
Przy silnym wietrze częstość maleje aż do osiągnięcia „flagi”, jeśli to konieczne.
Nie przeprowadzono jeszcze żadnych badań tego urządzenia jako turbiny wiatrowej "(co nie jest przypadkiem propelenta badanego w basenie kadłuba). Trochę na to liczę forum aby zwiększyć zainteresowanie specjalistów do tego stopnia, że ​​chcą oni dokonać niezbędnych obliczeń, czego nikt jeszcze nie zrobił.
Kapitanie LIPP yvette2@free.fr
0 x
stan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 14/04/04, 03:42




przez stan » 14/04/04, 04:02

Cześć wszystkim,

Odpowiadam za BE firmy, która produkuje i sprzedaje turbiny wiatrowe o osi pionowej, które mają powstać w środowisku miejskim („statoeolien” GUAL Industrie, strona w budowie, ale wyraźnie: www.gual-industrie.com). Czytałem „dziwne” teorie pana Carré… ale codziennie weryfikuję za pomocą obliczeń i pomiarów eksperymentalnych sześcienne prawo siły przenoszonej przez wiatr. O ile analiza wymiarowa, będąca podstawą wielu fizycznych zasad, nie jest kwestionowana, nadal nie rozumiem, w jaki sposób ta moc mogłaby być zgodna z prawem „kwadratowym”

Od kiedy właśnie przybyłem na forum, Myślę, że „przeoczyłem” kilka odcinków, dlatego miło byłoby wyjaśnić w dwóch słowach teorię, która zadałaby (jeśli okaże się słuszna ...) wiele rzeczy ... .w wielu obszarach ....

Z góry dziękuję ....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/04/04, 19:36

Najpierw jest strona internetowa monsieur Carré, nie wiem, czy przeczytałeś ją przed opublikowaniem:
http://tleboucher.free.fr/fc/introduc.html

Następnie, pracując zasadniczo empirycznie (poznałem go), myślę, że pan Carré po prostu „ignoruje” w swoich obliczeniach (w oparciu o bardzo realne pomiary…), że (aerodynamiczna) wydajność śmigła zmienia się wraz z prędkością (obrót, wiatr ... a zatem obrzęk ... a raczej odwrotnie;)), co ostatecznie sprawia, że ​​„wierzy”, że system globalny (śmigło + generator) ma wydajność różną w zależności od kwadratu prędkość wiatru.
Innym argumentem, który wysuwa, jest „ogromna” moc, którą rzekomo należy odzyskać z „klasycznych” turbin wiatrowych pracujących na silnych wiatrach… ponownie, sprawność aerodynamiczna śmigła obniża tę moc. ..
Oto moja opinia.

Z drugiej strony, gdzie ma on całkowitą rację, wykorzystuje wiatry o niskiej prędkości, co pozwoliłoby odzyskać znacznie więcej energii (a nie mocy ...) niż silne wiatry (patrz krzywe rozkładu wiatru na jego strona) ... co kończy się na małych turbinach wiatrowych ma „przystępne” koszty dla zwykłych ludzi ...
0 x
CURUTCHET
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/12/12, 09:52

Pierwsza turbina wiatrowa Lipp na świecie




przez CURUTCHET » 10/12/12, 17:12

Witam,

Jeśli chodzi o wirnik Lipp, młodemu francuskiemu biuru projektowemu udało się opracować pierwszą na świecie turbinę wiatrową w oparciu o zasadę wirnika Lipp. Aby obejrzeć wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=ly_5QKRcG2c

Z poważaniem,

AC
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 10/12/12, 21:55

Intensywne napięcie! Kto zwycięży, teoria Francois Carré lub zKostka Ernesta? :P
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 259