Możemy zbudować baterię rower turbiny wiatrowej?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Iubito
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/11/07, 15:49
Lokalizacja: Owernia

Możemy zbudować baterię rower turbiny wiatrowej?




przez Iubito » 30/11/07, 16:28

Witam,
Chcę kupić lub zrobić małą turbinę wiatrową, aby naładować dużą baterię.

Akumulator służy do elektrycznego wspomagania mojego roweru, dlatego turbina wiatrowa musi być przenośna (na przykład na bagażniku), aby nie była zbyt ciężka (maks. 1 kg) i niezbyt duża (maks. 15-20 cm średnicy).

Akumulator dostarcza znamionowe napięcie 24 V (maks. 28.4), 8,5 A lub 204 Wh.
Wypompowując baterię do końca, opróżniam ją w 2-3 godziny, wszystko zależy od ukształtowania terenu. Zarządzając energią (pomoc w razie potrzeby, generowanie podczas opadania i hamowania) udało mi się wytrzymać 6-7 godzin.

Wszystkie turbiny wiatrowe wymagają minimalnej prędkości wiatru, ale są one stałe. Jak będzie na rowerze, bez problemu osiągnę 5m / s (= 18km / h) lub więcej.

Myślę, że turbina wiatrowa miałaby oś pionową, aby uchwycić wiatr dochodzący ze wszystkich stron iz tyłu. Wiatr, który będzie słabnąć, to wiatr z przodu, ponieważ turbina wiatrowa jest za mną.
Lub mogę umieścić go z przodu roweru, aby wykorzystać wiatr generowany przez prędkość, ale to konieczne, nie więcej niż 14 cm średnicy!

Pomyślałem o głupim dynamo na jednym kole, ale dynamo robi hamulec, a turbina wiatrowa nie powinna mnie spowalniać, poza niewielkim ciężarem. Jestem w błędzie ?

Czego możemy się spodziewać po wentylatorach komputerowych (kilka w stosie) i jednym (lub więcej?) Dynamo (ach)?
Czy istnieją przenośne mini turbiny wiatrowe, które mogą załatwić sprawę?
A może powinniśmy rzucić się i spojrzeć na panel słoneczny (składane panele, ale drogie!)

Z góry dziękuję za wyjaśnienie
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 30/11/07, 18:13

Cześć iubito

Łudzisz się myśląc, że poruszając turbiną wiatrową, wytworzony względny wiatr pozwoli ci wygenerować wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby ruszyć do przodu
To, do czego dążysz, nazywa się nadkarnością i nikomu nie udało się tego osiągnąć w tej dziedzinie
Dodatkowo po stronie mocy 250 W to produkcja turbiny wiatrowej o średnicy 2m przy wietrze o prędkości 30 km / h
Nie wyjaśniam wam hamulca, który to reprezentuje

Jednak ładowanie akumulatorów eBike energią odnawialną jest dobrym pomysłem
Zanim pomyślisz o energii wiatrowej lub słonecznej, możesz rozważyć pedałowanie na generatorze do trenażera, który ładowałby twoją baterię.
Pamiętaj, że niektóre akumulatory wymagają określonego cyklu ładowania, aby ich nie uszkodzić

Dobre myślenie

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 30/11/07, 18:23

Pętla napisał:Jednak ładowanie akumulatorów eBike energią odnawialną jest dobrym pomysłem
Zanim pomyślisz o energii wiatrowej lub słonecznej, możesz rozważyć pedałowanie na generatorze do trenażera, który ładowałby twoją baterię.


Lub za pomocą mały panel słoneczny ale zysk w zakresie autonomii wyniósłby tylko około 10% ... cóż, to lepsze niż nic ...
0 x
Iubito
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/11/07, 15:49
Lokalizacja: Owernia




przez Iubito » 30/11/07, 18:31

w każdym razie ma to nieco zwiększyć autonomię.

Już odzyskuję energię podczas hamowania, a nawet zaciągam silnik na dużym zjeździe.

Jestem jednak ciekawy, co można osiągnąć dzięki mini turbinie wiatrowej w porównaniu z dynamem na kole, które zwalnia wskutek tarcia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 30/11/07, 18:46

Iubito

W przypadku fotowoltaicznej energii słonecznej nie oczekuj cudów
Wydajność jest niska, a zwrot z inwestycji, w porównaniu z naszą jądrową KW EF, nie jest oczywisty
Nie umniejszając tej formy energii, nadal konieczne jest doprowadzenie sprawy do sedna, pozostaje jeszcze wykazanie ekologicznego interesu fotowoltaiki.
W przypadku wytwarzanej mocy jest to około 100 W na m2 ... jeśli światło jest wystarczające

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
neuzy182
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 19/11/07, 12:22
Lokalizacja: Bruksela




przez neuzy182 » 14/03/11, 13:20

Coś nowego w Twoim projekcie, aby wzmocnić możliwości roweru elektrycznego?

Testy?

Warto, co jest warte, ale widziałem to:
toutallantvert.com/hymini-kit-de-fixation-velo-pour-charcheur-eolien-p-1835.html

w połączeniu z tym:
https://www.econologie.com/forums/mottrix-ki ... t7691.html

Dlaczego nie ... Nie zapominajmy, że rower w zasadzie działa dzięki działaniu nóg ... :)
0 x
Iubito
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/11/07, 15:49
Lokalizacja: Owernia




przez Iubito » 14/03/11, 14:02

och, od tamtej pory woda przepływa pod mostami ... i elektrony też!

więc... :
- brak turbiny wiatrowej
- Zmieniłem zestaw na większą wydajność i większą autonomię, zanim było nominalnie 250W, teraz jest to 700-800W, wcześniej 208Wh, teraz 1000Wh.
- Mocniejszy zestaw = bardzo bezpieczne hamowanie regeneracyjne z ładowaniem. Na płaskim torze, 120 km bez ładowania słonecznego.
- Włożyłem panel słoneczny 100 x 50 cm (6.5 kg + rurki nośne), w ogniwach A300, zapowiadana wydajność 20-21%, około 75W w pełnym słońcu i cwaniaku, osiągnęła już szczyt 100W przy słonecznej pogodzie + chmury przywracające jasność.
- panel jest na mojej głowie, więc robi cienie, jest tip-top. Pozostaje ulepszyć wsparcie i obniżyć. (Podaję, że to trójkołowy, więc stabilność ok)
- Odzyskuję około 500Wh w jeden dzień podróży. Z moim zestawem akumulatorów 208 Wh w ciągu dnia zrobiłem 2 pełne, ale zestaw jest słaby, miałem problem z przekroczeniem 100 km podczas ładowania (mała przyczepka).
- z moim nowym zestawem robię słoneczną do połowy w ciągu dnia, a 120km robię w 6 godzin przy bardzo przeciętnej pogodzie z mniejszym obciążeniem, przy świetnej pogodzie chyba osiągnę 150km.
- Zbudowałem dużą przyczepę, tam waży autonomię, 90km z panelem, 70 bez.
- Zamierzam kupić 700Wh +, a przyczepę tę wyposażę w lekką tablicę (2kg) i mały silnik aby nie wkładać całej pracy na „traktor”. Pożądana autonomia z całym biegiem: 150 km, bez biegu: 200 km.


sur w tej galerii Picasa
widzicie mój trójkołowiec, to ten, w którym panel nie jest poziomy :P

Brakuje efektywności energetycznej: więcej szarej energii zużywanej na wykonanie i transport panelu niż energii wysłanej do moich akumulatorów.
Również zwrot finansowy: nie włożyłem jeszcze 500 € EDF do moich akumulatorów. (500 € = 3 lata energii elektrycznej do mojego mieszkania ...)
Ale autonomia ++ i to się liczy!
Wkrótce panel będzie na stałe na rowerze (będę miał garaż), więc zero doładowań jądrowych, z wyjątkiem wieczoru, gdy będzie to konieczne podczas biwakowania podczas moich podróży.

Voili, voilou ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
neuzy182
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 19/11/07, 12:22
Lokalizacja: Bruksela




przez neuzy182 » 14/03/11, 14:13

Ok, trochę lepiej wizualizujemy cały bałagan ... !!! (Nawet jeśli są panele nie poziome, nie ma ich wiele!)

Ale mam pytanie, czy to pomoc elektryczna? czy niezależny silnik? Czy nadal musisz pedałować? Czy nie wiemy, jak używać pedałów również do ładowania baterii? W połączeniu z turbinami wiatrowymi?

Jak udało ci się odzyskać energię hamowania? Czy są gotowe zestawy, czy też musimy wszystko samodzielnie zindywidualizować?
0 x
Iubito
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/11/07, 15:49
Lokalizacja: Owernia




przez Iubito » 14/03/11, 14:32

mojego zestawu nie trzeba pedałować (służył mi 2-3 razy przy łańcuchu pb ...), ale ciężko się zatrzymać.
Inne wózki naprawdę mają pomoc wymaganą do pedałowania, a mój pierwszy zestaw był taki.

mój panel nie jest poziomy, jest szczególnie źle zorientowany na aerodynamikę :P
Na imprezie słonecznej były elastyczne panele lub na zaokrąglonych kadłubach, jak ty z tandemu.
Produkcja energii na mechanizmie korbowym, w tym przypadku nie mamy wystarczającej energii dla łańcucha i nie obraca się on wystarczająco szybko.
Na aucie fitness jest majaczenie, gdzie korba ładuje akumulator, a napęd jest całkowicie elektryczny, ale zużycie ++ Wyobrażam sobie, nie wierzę, że są tacy, którzy go zamontowali.

Mój zestaw jedzie z maksymalną prędkością 30 km / h, a jeśli nie pedałuję, to naturalnie osiąga szczyt w okolicach 25. Z prawie identycznym silnikiem, niektórzy mają zestawy, które pracują z prędkością 50. A podwajając napięcie, szaleniec osiągnął 95 km / h na obwód.
0 x
Avatar de l'utilisateur
neuzy182
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 19/11/07, 12:22
Lokalizacja: Bruksela




przez neuzy182 » 14/03/11, 16:11

Nie wiem nic o elektryczności (ale rozumiem i szybko się uczę!)
Jeśli mamy akumulator, który będzie służył do zasilania silnika 24V 250W, to czy jest możliwe doładowanie tego akumulatora turbiną wiatrową, która wytwarza 5V?

Moim celem jest jazda na rowerze, aby mieć pomoc, która ładuje się podczas pedałowania (jeśli jest pusty, nic wielkiego, pedałujesz, gdy się ładuje ...?)

Mam wrażenie, że jest to możliwe, ale jednocześnie skoro ci, którzy próbują wymyślić rozwiązania porównywalne do Twoich, zadaję sobie pytania ...
Pragmatyczne pytanie brzmi: ile czasu zajmie mi jazda samochodem, aby naładować akumulator?

I musimy zobaczyć, czy nie jest rozsądne łączenie odzyskiwania energii hamowania, panelu fotowoltaicznego i turbiny wiatrowej ...

Twoim zdaniem? :)
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 242