Generator ciągnika i pionowa turbina wiatrowa w gospodarstwie

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Damienf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 29/11/07, 14:06
Lokalizacja: Lot et Garonne

Generator ciągnika i pionowa turbina wiatrowa w gospodarstwie




przez Damienf » 29/11/07, 14:43

Witam,
będąc hodowcą bydła mlecznego, mam generator leroy-sommer 3000 obr./min do WOM ciągnika 540 obr./min i wielu z nas jest takich z powodu przerw w dostawie prądu lub strajków, a nawet coraz bardziej niszczycielskich burz...
Już dawno nie wpadłem na pomysł podłączenia tej maszyny do turbiny wiatrowej, która zresztą moim zdaniem ma pionową oś... Część wiatraka zamocowana na dachu hangaru a generator na dachu uziemiony i rozłączalny w przypadku...
Wyzwaniem technicznym jest dla mnie obliczenie powierzchni otaczającej i przełożenie na podłoże przy prędkości zbliżonej do nominalnej prędkości WOM ciągnika. Następnie pozostaje przechowywać i ewentualnie odsprzedawać nadwyżki. Mam różę wiatrów od Météo France zamówioną podczas spotkania z producentem. Czy ktoś mógłby mi pomóc uruchomić ten projekt, obliczenia, plany itp...
0 x
hodowca bydła mlecznego szuka rozwiązań
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 29/11/07, 14:55

Turbina wiatrowa niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku, ponieważ jeśli dobrze rozumiem, chcesz zająć się samodzielną produkcją w przypadku cięcia EdF?

Ale w przypadku instalacji przemysłowych (a więc rolniczych) magazynowanie energii jest nie do pomyślenia i dlatego istnieje ryzyko wystąpienia problemu z dostępnością.

Ale w twoim przypadku miałbyś złoże biogazu... a dużo łatwiej jest magazynować gaz niż prąd.

Więc nawet jeśli oznacza to wymienianie „taniego, masowo produkowanego” silnika co X lat, a nie drogiego silnika „na biogaz”, który w związku z tym jest mało opłacalny, myślę, że należy to rozważyć.

Byłoby to, jak sądzę, najlepsze rozwiązanie, ponieważ twoim głównym celem jest zarabianie na prąd, a nie pieniądze (cóż, jeśli dobrze zrozumiałem).

Jeśli jednak potrzebujesz porady nt wymiarowanie turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu, oto strona z witryny członka forum co jest bardzo dobrze zrobione:

http://users.skynet.be/fa272699/Energie ... /index.htm

W przypadku biogazu tutaj jest już link pozwalający oszacować kaucję: https://www.econologie.com/forums/biogaz-met ... t2338.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 29/11/07, 20:36

Dobry wieczór Damianie

W swoim projekcie napotkasz kilka problemów
1) generator Leroy-Somer nie nadaje się do produkcji energii elektrycznej z wiatru -> chodzi o prędkość obrotową wirnika, o osi pionowej lub poziomej, która nie jest stała
Dodatkowo wyobrażam sobie, że moc tego generatora jest pokaźna (kilka KW?) i wymagałaby dużej instalacji, trudnej do wykonania dla samodzielnego konstruktora

2) Odsprzedaż firmie EDF nie jest łatwa
Zakładając, że twoja energia elektryczna ich interesuje, twoja instalacja musi nadal być zgodna z podłączeniem
Oznacza to, że trzeba będzie zainwestować w specjalny falownik i zapłacić za podłączenie do sieci (i proszę bardzo!!)
Aby uzyskać zgodność instalacji, oto link, który może Cię zainteresować:

http://www.drire.gouv.fr/paca/energie/% ... achats.htm

Jeśli masz do podjęcia prawdziwe osobiste wyzwanie ekologa, myślę, podobnie jak Christophe, że musisz przede wszystkim zapomnieć o odsprzedaży do EDF i postawić na produkcję na własne potrzeby.

Nie wahaj się informować nas o postępach w realizacji Twojego projektu.

powodzenia

A+
0 x
Damienf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 29/11/07, 14:06
Lokalizacja: Lot et Garonne




przez Damienf » 29/11/07, 20:45

Dziękuję za linki, ale ogólnie w mojej pracy konieczność ekonomiczna bierze górę, a biogazownia wymaga bardzo dużych inwestycji... Poza tym szukam czegoś praktycznego i ekonomicznego na moim poziomie i ten pomysł Turbina wiatrowa, która napędza mój generator, wydaje mi się rozwinięta, zwłaszcza że wielu z nas w moim przypadku ma generator, który pracuje tylko kilka godzin w roku...
0 x
hodowca bydła mlecznego szuka rozwiązań
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 29/11/07, 21:04

OK Damienf za twój cel, aby twój generator był opłacalny i unikał uruchamiania ciągnika (wydajność KW/CO2 nie jest zbyt ekologiczna)

Co musisz wiedzieć o produkcji energii elektrycznej:
Stała prędkość obrotowa silnika pozwala na obracanie się generatora ze stabilną prędkością do produkcji energii elektrycznej przy częstotliwości 50 Hz
Dzieje się tak w przypadku standardowego generatora lub w przypadku korzystania z zewnętrznego napędu silnika cieplnego
Wyobrażam sobie, że istnieje system regulacji, który blokuje częstotliwość generatora i kontroluje moc silnika ciągnika w przypadku dużego zapotrzebowania na moc
Ten system jest specyficzny dla wytwarzania prądu przez silnik cieplny.
Wytworzenie ciągłego reżimu 50 Hz jest bardzo trudne z energii wiatru, szczególnie w skromnej instalacji, w której bezwładność wirnika jest niska, a reżim wiatru jest niski przy ziemi.
Musisz więc zaplanować wysłanie produkcji elektrycznej do bufora, czyli akumulatora
W tym celu należy przekonwertować jednofazowe napięcie 220 V na prąd stały 12 lub 24 V i za pomocą tego wyjścia naładować duży akumulator.
Falownik pozwoli ci wtedy podłączyć wszystko do instalacji, aby zasilić ją napięciem 220 V 50 Hz

Tyle jeśli chodzi o część elektryczną, co do części mechanicznej, musisz przede wszystkim ocenić rozmiar wirnika zgodnie z mocą mechaniczną, którą można przechwycić, a resztę zwymiarować tak, aby przyjmowała „wstrząs” i była trwała

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 29/11/07, 21:12

damien napisała:biogazownia wymaga bardzo dużych inwestycji...


Tak mówi EdF i urzędników, żeby zniechęcić małych producentów z potencjałem!! (zwykle jesteście potencjalnymi konkurentami)...

Maos jak nie chcesz sprzedawać...z powodzeniem możesz zrobić sobie samemu budowę...a nawet do metanizatora są metody dużo tańsze niż betonowe mega-zbiorniki...

damien napisała:Szukam czegoś zarówno praktycznego, jak i ekonomicznego na moim poziomie i ten pomysł turbiny wiatrowej napędzającej mój generator wydaje mi się rozwinięty, zwłaszcza że wielu z nas w moim przypadku ma generator, który działa tylko kilka godzin dziennie rok...


Tak, ale jest duża szansa, że ​​te „kilka godzin w roku” to te, gdzie jest wiatr…

Co więcej, jeśli potrzebujesz ciepła (stodoła?) kogenerację można zrobić bardzo łatwo!

Jak tylko nie jest wystandaryzowane ani certyfikowane i wiemy jak trochę majstrować i odzyskać (przypadek 100% rolników, których spotkałem) możemy podzielić ceny przez 10...
0 x
Damienf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 29/11/07, 14:06
Lokalizacja: Lot et Garonne




przez Damienf » 29/11/07, 21:13

mały link, który pokazuje, czym jest obraźliwa maszyna: http://www.leroy-somer.com/fr/doc/fiche.php?id=221
jest to niezależne podwozie, które jest sprzęgane z ciągnikiem rolniczym i które jest napędzane przez przystawkę odbioru mocy kardana o nominalnej prędkości obrotowej 540 obr./min, która jest podłączona do obwodu gospodarstwa za pomocą falownika dla bezpieczeństwa sieci i urządzenia ... Jest wart od 1500 do 3000 € HT na poziomie profesjonalnym w zależności od mocy i typu alternatora ... Więc powinniśmy być w stanie obracać go za pomocą turbiny wiatrowej , ale producenci osi pionowej jeszcze tego nie zrobili planowany na taki scenariusz, więc szukam.
0 x
hodowca bydła mlecznego szuka rozwiązań
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 29/11/07, 21:18

Alternator można podłączyć do silnika na biogaz… można nawet rozważyć zasilenie starego traktorka z regeneracją statyczną :)

Przepraszam, że nalegam, ale nadal w to wierzęturbina wiatrowa nie jest właściwym wyborem w twoim przypadku...chyba że Twoja farma znajduje się na wzgórzu, gdzie zawsze wieje...
0 x
Damienf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 29/11/07, 14:06
Lokalizacja: Lot et Garonne




przez Damienf » 29/11/07, 21:21

jeśli chodzi o prędkość obrotową i wytwarzanie energii elektrycznej, sprzęt wytwarza prąd, gdy tylko się obraca, o napięciu znamionowym i mocy 20 kW, która jest osiągana przy podanej prędkości przystawki odbioru mocy. .. To powiedziawszy, rzeczywiście, przy niskiej prędkości, czy wytwarzany prąd może być mimo wszystko przechowywany i naprawiany? Czy konwencjonalne lub pionowe turbiny wiatrowe podlegają tym ograniczeniom?
0 x
hodowca bydła mlecznego szuka rozwiązań
Damienf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 29/11/07, 14:06
Lokalizacja: Lot et Garonne




przez Damienf » 29/11/07, 21:27

moja farma jest na 4 wiatry i nie mówię za siebie; Myślę, że pomysł jest taki, żeby kopać i do silników na biogaz, co prawda moje krowy robią kilogramy „gówna” ale inwestycja nawet na minimum nie może być w dziedzinie pomysłowego majsterkowania, wtedy nawet sklasyfikowana instalacja i tak długo, jak to opłaca się... Tak samo wszyscy mamy powierzchnie dachowe, które moglibyśmy dodatkowo wyposażyć w fotowoltaikę i zaczyna to być praktykowane
0 x
hodowca bydła mlecznego szuka rozwiązań

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165