Gorąca woda pod ciśnieniem pod jurią

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
xavdesbois
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/11/07, 19:56

Gorąca woda pod ciśnieniem pod jurią




przez xavdesbois » 23/11/07, 20:25

Cześć wszystkim!

Buduję dla siebie jurę kilka razy.

Myśląc o tym, jak mieć wodę pod ciśnieniem, bez elektryczności, wpadłem na pomysł, aby umieścić moje 2 zbiorniki (ciepłą i zimną wodę) pod ciśnieniem (myślę, że 4 bary serwisowe) dzięki powietrzu tabletka. Mogę zbierać butelki typu tlenowo-paliwowego.
Będę miał jeden na ciepło, jeden na zimno i jeden na rezerwę sprężonego powietrza (8-10 barów), które ładuję w pracy raz lub dwa razy w tygodniu.

Biorąc to pod uwagę, chciałbym ciepłej wody ...
nagle pomyślałem o założeniu cewki wokół mojego pieca (w rzeczywistości puszka 200L z cegłą ogniotrwałą, aby uzyskać bezwładność) i umieszczeniu tt w termosyfonie.

Potrzebuję informacji:

Mam problem z regulacją mojej cieczy przenoszącej ciepło. ponieważ użyję mojego pieca do ogrzewania i prawdopodobnie gotowania (piekarnika), myślę, że bardzo łatwo podgrzeję 90L mojego zbiornika do 80-90 °. Ale w jaki sposób mogę uniknąć skończenia 150 ° od zbiornika i prawidłowej regulacji?


ponadto pomyślałem o zastosowaniu oleju jako cieczy przenoszącej ciepło: wyższa temperatura wrzenia i większa bezwładność cieplna. co sądzisz o lepkości i kompatybilności z termosyfonem?


oto moje pytania!

Mam nadzieję, że i tak byłem wystarczająco jasny!



Xavier
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 23/11/07, 20:55

wyższa temperatura wrzenia
: Arrowl: NIERUCHOMOŚCI
i większa bezwładność cieplna.
: Arrowl: FAŁSZ

Pojemność cieplna wody i oleju, aby Cię przekonać:
woda (ciecz) = 4185
Olej ≈ 2000
źródło: http://fr.wikipedia.org/wiki/Chaleur_massique

Nie radzę używać oleju. Woda jest bezpieczniejsza.
W twoim przypadku pożądane jest, aby używać wody i mieć otwarty obwód.

Jeśli chodzi o ciśnienie wody, jeśli masz
punkt wodny wykorzystuje siłownik hydrauliczny.

Butle ze sprężonym powietrzem nie są metodą
magazynowanie energii ekologicznej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 23/11/07, 21:39

Te obliczenia powinny dać ci rzędy wielkości dotyczące pojemności magazynowania wody: https://www.econologie.com/forums/bois-energ ... t4267.html

Wystarczy powiedzieć, że 90L nie jest warte myślenia o ...

Właśnie uruchomiłem z nami mini drewniany kocioł (patrz schemat tutaj: https://www.econologie.com/forums/installati ... t3494.html ), według Deom, 13 kW przy pełnym obciążeniu, a zbiornik 300L zajmuje około 3 godzin, aby przyjąć 30 ° C przy bardzo częściowym obciążeniu (i nie licząc strat rur ...) ...
0 x
xavdesbois
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/11/07, 19:56




przez xavdesbois » 24/11/07, 00:43

Króliku, nie znam siłownika hydraulicznego, możesz zapalić moją latarnię?

i dlaczego mówicie, że butelki nie są ekologiczne? myślałem, że 1 - przetwarzam starą rzecz, 2 zamiast czyścić kompresor (450 l) każdej nocy, tak jak zabieram kawałek zbiornika !!

Christophe, twoje obliczenia potwierdziły to, co myślałem, że zagotuje moją flotę!

Czy masz jakiś pomysł na kontrolowanie tego nadmiaru ciepła, oprócz wystawienia moich zbiorników na zewnątrz do -15 w zimie, kiedy piec skręci się wcześnie?
nie mogliśmy stworzyć pętli, która omijałaby zbiornik buforowy i pozwalałaby wodzie na wzrost temperatury i ciśnienia bez obaw ...

dziękuję za odpowiedzi!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 259