Kilka energii słonecznych?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
hacene240
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/10/07, 14:18

Kilka energii słonecznych?




przez hacene240 » 13/11/07, 14:07

cześć
Chciałbym uzyskać informacje na temat dwóch form energii słonecznej:
fotowoltaiczna energia słoneczna i termiczna energia słoneczna

Merci d'Avance :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/11/07, 15:11

Uh, tylko trochę badań przed zadawaniem „głupich” pytań na temat forum...

https://www.econologie.com/forums/search.php

Nie byłoby przypadkiem dla TIPE? (szybko rozpoznajemy styl uczniów :D )

Oto KOMPLETNY plik dotyczący energii słonecznej: https://www.econologie.com/introduction- ... -1134.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Re: Kilka źródeł energii słonecznej?




przez Capt_Maloche » 13/11/07, 16:30

hacene240 napisała:cześć
Chciałbym być oświecony na temat dwóch form energii słonecznej

Merci d'Avance :D


:D

Istnieją nie tylko 2 sposoby wychwytywania promieniowania słonecznego w celu przekształcenia go w energię użytkową

od promieniowania pierwotnego, w tym IR, widzialnego i UV, możemy wymyślić wiele mniej lub bardziej wydajnych urządzeń, zaczynając od niskoemisyjnych przeszkleń w domu dla maksymalnej wydajności (nawet najlepsze 8)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
hacene240
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/10/07, 14:18




przez hacene240 » 16/11/07, 23:21

Christophe napisał:Uh, tylko trochę badań przed zadawaniem „głupich” pytań na temat forum...


Co za głupie pytanie??
ponadto jest na tym forum że powiedziano mi, że istnieją "dwie" energie słoneczne:
_ Fotowoltaiczna energia słoneczna, która przekształca promieniowanie słoneczne w energię elektryczną

_ Słoneczna energia cieplna, która przekształca promieniowanie słoneczne w ciepło
Chciałem mieć trochę więcej szczegółów

W każdym razie bardzo dziękuję, Twój link bardzo mi pomaga :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 16/11/07, 23:32

Cóż, dam ci moją odpowiedź.
Wyobraź sobie, że twój dom to drzewo, a panel fotowoltaiczny to fotosyntetyzujący liść.
Fotosynteza daje energię twojemu drzewu, tak jak twoje panele dają energię twojemu domowi.
Słoneczna energia cieplna jest jak kładziesz tyłek na czarnym skórzanym siedzeniu swojego kabrioletu latem : Chichot:
Możesz teraz łatwo wyobrazić sobie, że istnieje znacznie bardziej złożony system niż inny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 420