Mikro elektrownie wiatrowe, energia wiatru

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
gaeldk
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 12/12/06, 15:09

Mikro elektrownie wiatrowe, energia wiatru




przez gaeldk » 24/10/07, 22:51

Dobry wieczór,

Co myślisz o tych mikro turbinach?
http://www.motorwavegroup.com/new/motorwind/product.html

Brzmi naprawdę interesująco.
Istnieje również tabela, która pokazuje dostępne moce w zależności od liczby turbin:

http://www.motorwavegroup.com/new/motorwind/productchart.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/10/07, 10:24

Ładnie wygląda, interesujący stosunek mocy do ceny, ale co z orientacją względem wiatru?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
gaeldk
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 12/12/06, 15:09




przez gaeldk » 26/10/07, 23:12

Słoń napisał:Ładnie wygląda, interesujący stosunek mocy do ceny, ale co z orientacją względem wiatru?


Cóż, zostało to naprawione, ale to jedyny poważny problem. Możesz również zamontować to wszystko na obrotowej osi.

Zaskakuje mnie kilka reakcji na to forum ponieważ dostarczana moc jest znacznie większa niż na przykład energia słoneczna, a przede wszystkim system jest znacznie tańszy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 27/10/07, 00:17

Może to być interesujące w miejscach, w których kierunek wiatru jest bardzo często ten sam, na przykład na południowym zachodzie Francji, gdzie przeważający wiatr, mistral, pochodzi z tego samego kierunku.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: Mikro turbiny




przez lejustemilieu » 27/10/07, 08:28

Mówią, że produkcja energii elektrycznej zaczyna się przy wietrze o prędkości 1 m / s, czyli 3.6 km / h ... ale produkcja energii elektrycznej przy tej prędkości jest bardzo niska; zgodnie z tabelą prędkość 56 km / h, aby osiągnąć połowę maksymalnej mocy; i ponad 70 km / h, aby osiągnąć maksymalną moc .....
Potrzebujesz więc dobrze zlokalizowanego miejsca, aby powiedzieć, że masz dobrą produkcję ...
Czy mówią o decybelach?
0 x
Gambarota
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 27/10/07, 08:40
Lokalizacja: Hongkong
x 1

niektóre informacje i precyzje




przez Gambarota » 27/10/07, 09:20

Witam, jestem Lucien Gambarota i jestem właścicielem grupy www.motorwavegroup.com i Motorwind.

Zauważyłem ruch na mojej stronie z econologie.com i chciałbym udzielić wyjaśnień na zadawane pytania.
A) dlaczego system nie jest kierunkowy?
w większości krajów planety wiatr wieje zimą z północy, a latem z południa, z wyjątkiem specjalnych konfiguracji geograficznych.
uważa się, że ma to miejsce przynajmniej w 80% przypadków.
fakt braku systemu kierunkowego umożliwia uzyskanie prostoty wytwarzania, a tym samym znaczne zmniejszenie ciężaru, a tym samym kosztów.
Mikro-turbiny mają konstrukcję, która pozwala na zmianę kierunku wiatru, więc nawet jeśli wiatr nie jest prostopadły, turbiny pracują prawie tak samo.
z filozoficznego punktu widzenia albo ustawimy turbiny przodem do wiatru
albo przekierujemy wiatr.
mikroturbina jest symetryczna, dzięki czemu działa
przy wiatrach przeciwnych kierunkach i po obu stronach może przekierować wiatr o prawie 60 stopni.
dlatego z wiatrem NE lub N i wiatrem NW, SE, S lub SW działa.
od czasu do czasu zbieranie wiatrów E lub W jest zbyt drogie.
system nie jest więc doskonały, ale pozwala na odzyskanie bardzo małych prędkości wiatru i przede wszystkim jest to praktycznie jedyny system, który można zastosować w środowisku miejskim.

pod względem mocy: moc turbiny lub turbiny wiatrowej
zależy tylko od obszaru zbiórki.
przy równej powierzchni generowana moc jest taka sama jak w przypadku konwencjonalnej turbiny wiatrowej, ale różnica polega na tym, że uruchomienie konwencjonalnej turbiny wiatrowej zajmuje około 10 m / s, podczas gdy mikroturbina zaczyna się przy 0.8 m / s, a przy 25 m / s jeśli turbina wiatrowa musi zostać zatrzymana
podczas gdy mikro turbina nie ma prędkości hamowania.
wszystkie nasze instalacje wyprodukowały energię elektryczną podczas ostatniego tajfunu w Hongkongu z wiatrem o prędkości 110 km / h.

w typowym mieście wiatr osiąga średnio 5 m / s i przy tej prędkości generujemy około 15 W / m2 mikroturbiny.
jeśli chcesz 1kW, musisz zainstalować około 65 m2 turbin.
co odpowiadałoby turbinie wiatrowej o średnicy 9 metrów.
i wiedząc, że ta 9-metrowa turbina wiatrowa będzie wytwarzać zaledwie 20% energii elektrycznej wytwarzanej przez mikroturbinę.

Przede wszystkim mikroturbiny nie powinny być postrzegane jako zamiennik turbin wiatrowych, ale raczej jako nowe źródło energii elektrycznej, które można wykorzystać tam, gdzie turbiny wiatrowe nie mają dostępu.
na tej planecie jest prawie miliard ludzi, którzy nie mają dostępu do elektryczności i których nie stać na turbinę wiatrową, ale mogą wydać kilka dolarów na mikro-turbiny.
dla zainteresowanych w ciągu kilku tygodni we Francji w regionie Rhone Alpe powstanie pilotażowa instalacja.

Życzę wszystkim miłego dnia i jestem do Państwa dyspozycji po dalsze informacje.

(Jestem Francuzem).
1 x
Luciena Gambaroty
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: Niektóre informacje i dokładności




przez lejustemilieu » 27/10/07, 09:37

Witaj Asiu,
Szczegóły dotyczące hałasu… decybele na m2 turbin.
dziękuję
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 27/10/07, 09:45

Witam,

To bardzo dobry pomysł na energetykę wiatrową.
Mikroturbiny modułowe!
Pozostaje tylko sprzedawać indywidualnie, a to będzie idealne rozwiązanie, aby rozwinąć małą pojedynczą turbinę wiatrową!

GDZIE możemy kupić te mikroturbiny ???
CO to jest cena za sztukę ???

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Gambarota
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 27/10/07, 08:40
Lokalizacja: Hongkong
x 1

Re: Niektóre informacje i dokładności




przez Gambarota » 27/10/07, 11:08

lejustemilieu napisał:Witaj Asiu,
Szczegóły dotyczące hałasu… decybele na m2 turbin.
dziękuję


Witam.

poziom hałasu jest wprost proporcjonalny do liczby turbin i prędkości wiatru.
generowany hałas jest efektem klikania zębów i dzięki niskiej częstotliwości nie przemieszcza się zbyt daleko.
w przypadku instalacji o powierzchni 1m2 należy wziąć pod uwagę około 20 DB przy 10 metrach dla 5 m / s i nie jest już słyszalny przy 15-20 metrach.

przy dużych instalacjach (kilkadziesiąt m2) stosujemy gumowe zęby i hałas spada o około 80%.
brak danych, ponieważ wyposażamy
w tym momencie.

pozdrowienia
0 x
Luciena Gambaroty
Gambarota
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 27/10/07, 08:40
Lokalizacja: Hongkong
x 1




przez Gambarota » 27/10/07, 11:13

Obelix napisał:Witam,

To bardzo dobry pomysł na energetykę wiatrową.
Mikroturbiny modułowe!
Pozostaje tylko sprzedawać indywidualnie, a to będzie idealne rozwiązanie, aby rozwinąć małą pojedynczą turbinę wiatrową!

GDZIE możemy kupić te mikroturbiny ???
CO to jest cena za sztukę ???

Obelix


dziękuję

najmniejsza jednostka to 8 turbin i kosztuje 160 euro (bez transportu).
w przeciwnym razie druga to 20 turbin i kosztuje 280 euro (st).
możesz zamówić bezpośrednio na stronie a:
http://store.motorwavegroup.com
0 x
Luciena Gambaroty

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131