TPE: biomasa

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Tang22110
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/10/07, 21:25

TPE: biomasa




przez Tang22110 » 17/10/07, 21:29

Dobry wieczór wszystkim
Jestem w 1 S, więc w tym roku mamy TPE (SVT, fizyka i matematyka). Jako temat wybraliśmy biomasę i szukamy odpowiedniego problemu.
Chwilowo chcieliśmy postawić problem w rodzaju: czy wykorzystanie biomasy może zastąpić paliwa kopalne?
Czy masz coś do zaoferowania? lepszy problem? Przydatne linki?
Staramy się uzyskać jak najwięcej informacji.
Z góry dziękuję;)
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Re: TPE: biomasa




przez lejustemilieu » 17/10/07, 23:35

Tang22110 napisał:Dobry wieczór wszystkim
Jestem w 1 S, więc w tym roku mamy TPE (SVT, fizyka i matematyka). Jako temat wybraliśmy biomasę i szukamy odpowiedniego problemu.
Chwilowo chcieliśmy postawić problem w rodzaju: czy wykorzystanie biomasy może zastąpić paliwa kopalne?
Czy masz coś do zaoferowania? lepszy problem? Przydatne linki?
Staramy się uzyskać jak najwięcej informacji.
Z góry dziękuję;)

Witam,
Na kanale M6 wczoraj, czy przedwczoraj był program, który o tym mówił, a na przykładzie miasta w Szwecji, które sprzedaje gaz z biomasy posegregowanych śmietników.
Ten gaz jest przeznaczony do wszystkich samochodów.
Pozostaje znaleźć miasto.. i zobaczyć czy nie ma informacji w sieci.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149