Wybór rodzaju geotermii

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Informacjeforum3
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 16/10/07, 11:53

Wybór rodzaju geotermii




przez Informacjeforum3 » 16/10/07, 12:06

Bonjour à tous,

Obecnie pracuję nad projektem budowy domu jednorodzinnego. Planuję przejść na energię geotermalną? problem polega na tym, że nie wszystkie instalatory mają ten sam komunikat.
Niektórzy praktykują bezpośrednią ekspansję gleba/gleba, inni pośrednią ekspansję gleba/woda i glikom woda/woda, twierdząc, że jedno jest lepsze od drugiego.

Jestem kompletnie zdezorientowany.

Będę preferował glebę/wodę, ponieważ jeśli chcę zmienić kocioł, wszystko jest możliwe, ale koszt jest znacznie wyższy.

Technika bezpośredniej ekspansji jest tańsza, ale co stanie się z tą techniką za 10 20 30 lat? Czy znajdą się jeszcze firmy, które mogą pomóc? jakie są koszty utrzymania? płyn należy regularnie wymieniać. Nie można wymienić płynu i wlać wody do miedzianych rur
Technikę zaproponował mi SOFATH. Czy są poważne i wiarygodne? Czy powinniśmy wziąć dużą, uznaną w kraju firmę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc w tych pytaniach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 16/10/07, 21:03

Sofath to dość stara firma, wydaje mi się, że robią kawał dobrej roboty, ktoś w mojej rodzinie miał montowany system Sofath w latach 80-tych i nadal jest zadowolony.
O technice nie mogę cię poinformować, ale poświęć trochę czasu, aby cię poinformować, ponieważ niektóre systemy działają gorzej niż inne, powiedziano mi nawet, że w niektórych zimą ogrzewanie było ledwo wystarczające i że musiały być wyposażone w piec opalany drewnem. Problem techniczny? Problem realizacji inżyniera ogrzewania? W każdym razie podejmij środki ostrożności, ponieważ biorąc pod uwagę całkowitą cenę .... byłoby lepiej, gdyby działało dobrze!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 219