Projekt GREENEO: szansa dla wszystkich!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Serge Vuillod
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 06/07/07, 06:51
Lokalizacja: Aix-Marseille

Projekt GREENEO: szansa dla wszystkich!




przez Serge Vuillod » 24/07/07, 15:31

Halo

Przychodzę, aby poinformować o projekcie GREENEO ( www.greeneo.eu ), Projekt wystartował trzy miesiące temu (na podstawie pomysłu, który kręcił się w mojej głowie od dawna) we współpracy ze stowarzyszeniem "Nature & Culture en Hautes Terres" (prezes Charles-Michael VINSON - www.natura-kultura.eu), fundacja DEWINTER (Prezydent Pierre DUPOND, www.fondation-dewinter.org) oraz Pierre MALICET, inżynier taki jak ja, który pomaga mi konfigurować infrastrukturę GREENEO.
Projekt GREENEO zostanie uruchomiony we wrześniu przyszłego roku.
Co to jest

Na początku jednoznaczna obserwacja: stoimy przed sporym wyzwaniem, jakim jest drastyczna poprawa ekologiczności naszych urządzeń i produktów nieruchomościowych w dużych ilościach w ciągu następnych dwudziestu lat od XIX wieku, początku ery przemysłowej!

* Miliony domów jednorodzinnych (13 mln we Francji)
* Miliony budynków mieszkalnych i biurowych
* Tysiące fabryk, supermarketów, centrów handlowych, magazynów
* Tysiące szpitali, przychodni, hoteli, restauracji
* Tysiące budynków administracyjnych, szkół, liceów, ratuszy,
* miliony samochodów, ciężarówek, łodzi i innych środków transportu
* itd.

Trzeba przyznać, że nie mamy szans sprostać temu wyzwaniu poprzez podejście dobrowolne lub rzemieślnicze!

Aby mieć szansę na sukces, podejście ekologiczne musi być podejściem masowym, a więc przemysłowym, a więc biznesowym!

Projekt GREENEO jest pierwszym projektem oferującym takie podejście:

* Bardzo wąskie „segmenty rynku”: pierwszy przejęty: „Istniejące domy jednorodzinne”
* „Podejście globalne”: odpowiadamy na wszystkie potrzeby i zasoby pojedynczego domu
* „Proces masowy” realizowany przez sieć konsultantów
o Potężne „narzędzia informatyczne” udostępnione konsultantom GREENEO w sieci przez Internet
o Podejście podlegające kontroli jakości: GREENEO to także program „jakości”

* Międzynarodowy „rynek docelowy”: dzięki Internetowi nic nie stoi na przeszkodzie, aby konsultanci etykietowali na całym świecie!

Nasz cel: Zamiast przyjmować podejście karne lub regresywne oraz postępować zgodnie z zakazami i moralizującymi zobowiązaniami, jak proponują niektórzy, chcemy stworzyć ekscytujące, ekologiczne podejście „wygrany-wygrany”, obejmujące ludzki geniusz i którego sloganem jest
„zarabiajmy pieniądze i komfort, działając na rzecz naszej planety” (tak, jest to możliwe!)
Zobacz warunki operacyjne i szczegóły projektu na naszej stronie internetowej www.greeneo.eu
Projekt GREENEO jest projektem ekologicznym (z definicji), ekonomicznym (znaczny rozwój branż związanych z ulepszaniem domu i technologiami środowiskowymi), społecznym (bezpośrednie i pośrednie tworzenie tysięcy miejsc pracy) i wkładowym planowanie regionalne (nasza sieć ma na celu rozwój we wszystkich naszych regionach i przyczynianie się do rozwoju lokalnych gospodarek)

Konsultanci GREENEO, Niezależni, nie będąc samymi (dzięki duchowi sieci oraz kapitalizacji i wymianie doświadczeń), znajdą w tym projekcie wiele możliwości rozwoju zawodowego:
- Rozwój geograficzny
- Rozwój sektorów
- Rozwój menedżerski
Rozwój geograficzny

Aby objąć zasięgiem 27 krajów Europy i nie tylko, będziemy musieli przeszkolić bardzo dużą liczbę konsultantów GREENEO (nasz cel krótkoterminowy: wyznaczyć 15 do 30 konsultantów miesięcznie, czyli 600 konsultantów w ciągu dwóch lat

Rozwój sektorów

Gdy tylko zacznie funkcjonować sektor „istniejących domów jednorodzinnych”, uruchomimy kolejne sektory (budynki mieszkalne, następnie biurowce, następnie lokale komercyjne, hotele i restauracje, szpitale i przychodnie itp. Itd.). )
Krótko mówiąc ... Nie ma ryzyka braku pracy, a konsultanci już przeszkoleni i pragnący zmienić branże lub wolący przejąć kontrolę nad kilkoma sektorami, aby ograniczyć się geograficznie, będą traktowani priorytetowo.

Rozwój menedżerski

Przygotowujemy się do początku września (pierwsze szkolenie pod koniec sierpnia), a obecnie centralnie koordynuję i rozwijam sieć (pierwsze szkolenie z metody GREENEO przeprowadzimy z Pierre Malicetem). Ale kiedy sieć się rozrasta, będziemy musieli delegować animację i rozwój sieci, tworząc funkcję koordynatora regionalnego. Funkcję tę zamierzam powierzyć wczesnym konsultantom, którzy doskonale zintegrują koncepcje i narzędzia GREENEO i będą chcieli przyjąć ten wymiar koordynatorów regionalnych.


WNIOSEK

Witryna jest ogromna, system, który wdrażamy oparty jest na internecie i tej sieci konsultantów. Dlatego mile widziane są wszelkie życzenia

Jeśli uznasz tę inicjatywę za interesującą, dziękujemy za poinformowanie o niej otaczających Cię osób! (Aby odnieść sukces w szybkim rozwoju, musimy szybko dać się poznać!)

Jeśli znasz osoby, dla których działalność konsultanta GREENEO mogłaby być szansą na karierę zawodową (od młodego absolwenta mającego trudności ze znalezieniem pierwszej pracy do młodego emeryta pragnącego pozostać aktywnym, w tym matki pragnącej wznowić działalność po poświęcać się edukacji swoich dzieci ...), poinformuj ich o tym projekcie.

Nie wahaj się napisać lub zadzwonić do mnie, aby przekazać mi swoją zachętę (uwielbiam to!) Lub jeśli masz jakieś pytania, a nawet sprzeczności, daj mi znać, będą mile widziani i ja to postara się odpowiedzieć Ci szybko (jeśli tak, to też jest możliwe !!!)

Szczerze

Serge Vuillod
MANAFER-PRO SARL
Konsultant ds. Organizacji i systemów informatycznych
Autor oprogramowania wspomagającego podejmowanie decyzji
09 53 70 60 90 (DARMOWA linia)
06 21 09 30 60 (linia SFR)
0 x
Serge Vuillod
Projekt ekologiczny GREENEO
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 24/07/07, 16:08

No cóż ... Nie rozumiem, co sprzedajesz !!! :)

Przepraszam!

SixK
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 24/07/07, 16:27

Przepraszam, jestem podejrzliwy, gdy tylko pojawia się słowo „Okazja” i wygląda trochę jak metody FFi ... :zaszokować:

https://www.econologie.com/forums/tests-inde ... t2778.html
0 x
Serge Vuillod
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 06/07/07, 06:51
Lokalizacja: Aix-Marseille




przez Serge Vuillod » 24/07/07, 16:33

dobrze,

Moje wymówki

Nie byłem pewien, czy to jasne!

Robię to ponownie w prostszy sposób

1 - opracowałem metodę
---> zidentyfikować w domu jednorodzinnym wszystkie sposoby obniżenia rachunków za wodę i energię (a tym samym zużycia ...)
---> sfinansowanie planu działania dzięki dotacjom i pożyczce obliczonej tak, aby miesięczna rata była niższa od oszczędności

2 - Skomputeryzowałem tę metodę i udostępniłem ją w Internecie

3 - Teraz opracuję sieć dwupoziomową:
---> konsultanci GREENEO, którzy wdrożą metodę na rzecz właścicieli poszczególnych domów
---> usługodawcy oznaczeni znakiem GREENEO, którzy zostaną wezwani przez konsultantów do wdrożenia wybranych działań

Co ja sprzedaję? Sprzedaję osobom zainteresowanym zostaniem „konsultantem GREENEO” szkolenie z tej metody oraz wszystkie narzędzia potrzebne do jej wdrożenia w profesjonalnym środowisku.

Ale ten łatwiejszy do wyjaśnienia pogląd kupiecki jest nieco redukcyjny.

Właściwie jestem zmęczony pięknymi przemówieniami, które słyszałem od ponad 20 lat na temat stanu zagrożenia ekologicznego bez żadnych działań w związku z podejmowanym problemem (to nie są ani zdjęcia zrobione z helikopterów, ani kilka domów. pasywne, które fundamentalnie zmienią grę!)

Postanowiłem więc ustanowić podejście i sieć (niektórzy mówią mi, że „gromadzę armię”), aby działać krótkoterminowo (tu i teraz!)

I jak każde zdanie zasługuje na wynagrodzenie, robię to w ramach umożliwiających wszystkim aktorom tego projektu godziwe życie.

Ale aby dowiedzieć się więcej o filozofii tego projektu, najlepiej jest nadal odwiedzić witrynę www.greeneo.eu lub zadzwoń!

Dziękuję za to pytanie, które da mi możliwość lepszego wyjaśnienia

Cordialement

Serge Vuillod
0 x
Serge Vuillod

Projekt ekologiczny GREENEO
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 24/07/07, 16:57

W zasadzie nie mogłem się bardziej zgodzić, z drugiej strony co do formy, jestem coraz bardziej sceptyczny ... zwłaszcza ten fragment:

Co ja sprzedaję? Sprzedaję osobom zainteresowanym zostaniem „konsultantem GREENEO” szkolenie z tej metody oraz wszystkie narzędzia potrzebne do jej wdrożenia w profesjonalnym środowisku.


Trzeba powiedzieć, że wychodzimy z afery FFi i nie pasuje ci to, jeśli ośmielę się powiedzieć ...
0 x
Serge Vuillod
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 06/07/07, 06:51
Lokalizacja: Aix-Marseille




przez Serge Vuillod » 24/07/07, 17:19

Przepraszam, ale nie wiem, co to za sprawa FFI!

Nie jestem też specjalistą od remontów domu.
Nie więcej niż ekspert w technologiach służących środowisku

Z drugiej strony mam duże doświadczenie w strategii, organizacji i informatyzacji firm! Opracowałem kilka programów wspomagających podejmowanie decyzji.

Dlatego odniosłem się do problemu godzenia naszych struktur z poszanowaniem środowiska naturalnego, odnosząc się do problemów procesowych moich klientów, oddając swoje know-how w służbie tej sprawie.

Nie twierdzę, że znalazłem najlepsze rozwiązanie, ale ponieważ nie widziałem nikogo oferującego, zdecydowałem się udzielić odpowiedzi.

Ale tak przy okazji, czy odwiedziłeś moją witrynę www.greeneo.eu ?

Wkrótce

Serge Vuillod
0 x
Serge Vuillod

Projekt ekologiczny GREENEO
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 25/07/07, 09:32

Myślę, że to dobra inicjatywa.

Wiemy, że jedynymi podejściami, które działają, są te, które przedstawiają relację „win-win”. Wydaje się, że tak jest w tym przypadku.

Jeśli chodzi o pobieranie opłat za wstępne szkolenie ... jeśli cena jest bardzo rozsądna (wszystko jest względne, powiesz mi), rozumiem, ponieważ ma tę zaletę, że czyni ludzi odpowiedzialnymi i przyciąga tylko tych, którzy są naprawdę zainteresowani.

Życzę Ci powodzenia.
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Magik75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/08/07, 09:49
Lokalizacja: 75013 PARYŻ

Witam, odkrywam ...




przez Magik75 » 07/08/07, 21:49

... to bardzo interesujące forum, Zbadam to.
przyjaźnie
Elena.
0 x
Nie wiedzieli, że to niemożliwe, więc wiedzieli.
http://eaugazeuse-sodaquick.blogspot.com/
http://www.boutique-eco.blogspot.com/
Korben Dallas
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 29/08/07, 09:46
Lokalizacja: Wycieczki




przez Korben Dallas » 29/08/07, 10:13

Witam,

Nowość na ten temat forum, oto moja pierwsza wiadomość.

Projekt Greeneo woła mnie po przejrzeniu strony (nie twierdzę, że przeczytałem wszystko szczegółowo). Koncepcja brzmi zachęcająco, ale mam wiele pytań:
- Jakie korzyści mieliby dostawcy usług oznaczeni znakiem Greeneo, a zatem prawdopodobnie z wynagradzania sektora, zamiast bezpośrednio pracować z osobami fizycznymi?
- Jakie są metody wynagradzania konsultantów Greeneo?
- Kto zajmuje się pozyskiwaniem klientów? Czy to Greeneo? Czy to dostawcy (w tym przypadku czy istnieje umowa z klauzulą ​​antykonkurencyjną)? Czy to konsultanci?
- Kto promuje „markę” Greeneo, aby ją rozpowszechniać? Czy są planowane jakieś partnerstwa z organami publicznymi, takimi jak Ademe, lub nawet firmami, takimi jak na przykład EDF?
- Jakie są koszty szkolenia? Jak długo trwa to szkolenie? Gdzie to ma miejsce?
- Jakie profile mają być konsultantem?
- Czy ludzie będą otwarci na tę halucynacyjną ofertę: oszczędzając więcej niż to, co wydaliśmy, może to sprawić, że ludzie uwierzą w oszustwo (ludzie są podejrzliwi i mają ku temu powód, po prostu czytaj gazety! ). Czy mają gwarancję zapowiadanych oszczędności? Czy jest w tym jakiś statut?
- Kto jest odpowiedzialny za finansowanie wymaganych inwestycji?
- Czy osoba fizyczna płaci za usługę konsultantowi, który składa zamówienia u usługodawców lub bezpośrednio u usługodawców iw takim przypadku, w jaki sposób konsultant płaci?
- Model ekonomiczny jest niewątpliwie w dużej mierze zbudowany na pomocy podatkowej, aby inwestycje były opłacalne. Wiemy jednak, że wystarczy zmienić politykę fiskalną, aby podważyć tego rodzaju sektor gospodarczy.
- Jak dostawcy będą oznaczeni? Przez kogo ?
- Czy konsultanci są zobowiązani do rekrutacji usługodawców?
- W przypadku znaczącego sukcesu, jak będziemy w stanie przyjąć na siebie obciążenie pracą, biorąc pod uwagę obecne trudności w znalezieniu rzemieślników do budowy?
- Co po darmowym audycie przeprowadzonym przez konsultanta w domu, co stoi na przeszkodzie, aby dana osoba wykonała pracę bez pomocy Greeneo? Ważne, żeby proponować rozwiązania, a nie je wdrażać?

Przepraszam, że zajmowałem się tak długo nad tym pierwszym postem, ale wyobrażam sobie, że wiele z moich pytań jest w głowach wielu.

Amicalement.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 29/08/07, 11:29

Jak wielu najwyraźniej uważam, że zasada jest doskonała, ale praktyczne pytanie, co mówi nam, że etykieta GREENEO jest dobra. Że szkolenie jest dobre i że nie jest to tylko sposób na zdobycie pieniędzy, a nie pseudo szkolenie? Czy masz jakieś referencje.

W każdym razie powodzenia i powodzenia, zasada jest doskonała, nawet jeśli mam wątpliwości.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201