Oszustwa ekologiczne, już wkrótce?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Oszustwa ekologiczne, już wkrótce?




przez Christophe » 12/04/07, 13:23

Kiedy mówię o przekrętie ekologicznym, nie mam na myśli obietnic wyborczych ani rad udzielanych przez tych, którzy nawet ich nie przestrzegają…

Nie, myślę bardziej o sposobie postępowania, który można uogólnić i którego próbkę miałem okazję zobaczyć.

Kilka dni temu byłem u mamy, kiedy miała gościa. Słyszę, jak dyskutuje z osobą, która przyszła zbadać sprawę. Z sąsiedniej sali niejasno rozumiem, że chodzi o zdiagnozowanie sposobu ogrzewania osób prywatnych, które mogłyby potrzebować porady w zakresie energii odnawialnej. Jest to zgodne z duchem czasu i wtedy pomyślałem, że to prawdopodobnie instytucja publiczna była źródłem tego podejścia.


następujące: http://www.naturavox.fr/article.php3?id_article=570

2 przykłady:



0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 12/04/07, 14:25

To pewne! Uwaga na nadużycia...

Ten rodzaj praktyki (akwizycja klienta) jest coraz częściej praktykowany przez firmy ciepłownicze i klimatyzacyjne wspierane pomocą publiczną.
Ceny polecanych przez nich urządzeń to na ogół dobre sposoby na oszczędzanie energii. Ponieważ istnieje oszczędność energii, reklamują wpływ na wpływ, jaki ma to na portfel.
Jednak gdy przyjrzymy się bliżej, zdamy sobie sprawę, że tak naprawdę cena zakupu jest opłacalna dopiero po 10 latach. A więc pytanie, na które żaden przedstawiciel nigdy nie był w stanie mi odpowiedzieć, brzmi: czy te systemy wymagają konserwacji?! Bo 10 lat eksploatacji instalacji, zwłaszcza pompy ciepła, zaczyna robić...
Czy te firmy praktykują zawyżone ceny, żeby być pierwszymi beneficjentami państwowych kredytów?! Jedynie badanie praktyk cenowych stosowanych przez te przedsiębiorstwa mogłoby odpowiedzieć na to pytanie.

Jednak, jak już poruszałem w innych tematach, okazuje się, że praktyki ekologiczne, które musi praktykować „każdy dobry obywatel”, byłyby również korzystne dla niektórych firm, aby początkowo zredukować zatrudnienie.
W dłuższej perspektywie może to mieć inny wpływ na zarządzanie firmami i ich marże handlowe… ale także na wolności każdego obywatela, na przykład poprzez tworzenie dodatkowych podatków lub przepisów zakazujących pewnych praktyk. Wszystko to oczywiście dla zysku, z którego niektórzy skorzystają!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 12/04/07, 14:27

Dokładnie Thierry, stąd moja reakcja na powyższej stronie:

Bardzo dobry artykuł przeglądowy, przekazaliśmy go na naszym forums

Oszustwa ekologiczne były już szeroko rozpowszechnione w świecie motoryzacyjnym (wszelkiego rodzaju magnetyzery…), teraz mają miejsce w przypadku większego sprzętu (na przykład panele słoneczne i słabej jakości chińskie turbiny wiatrowe…). Wstyd !

Zobacz: Cudowne wygaszacze Pipo?

W tym samym duchu sprzedawcy powietrznych pomp ciepła oferujących swoje urządzenia nad Lyonem są bliscy oszustwa… ponieważ wydajność pomp ciepła powietrze-powietrze spada znacznie poniżej 5°C… w niektórych przypadkach lepszy jest stary, dobry konwektor :(


ThierrySan napisał:Czy te firmy praktykują zawyżone ceny, żeby być pierwszymi beneficjentami państwowych kredytów?! Jedynie badanie praktyk cenowych stosowanych przez te przedsiębiorstwa mogłoby odpowiedzieć na to pytanie.


Oczywiście, że tak… pomoc i dotacje = większe marże dla 80% sprzedawców… i to jest jeden z problemów z dotacjami… już o tym obszernie rozmawialiśmy na forums...
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 13/04/07, 18:42

Korzystam z okazji, aby podkreślić ten fragment:
Podchodzę do domów z pozytywną energią i domów pasywnych, następnie do budowy osiedli typu "zrównoważony rozwój", toczących się w okolicy. Od tego momentu mój rozmówca wydaje mi się trochę przygnębiony. Pytam go, dla jakiej struktury pracuje, i mam koniec historii.


Wydaje mi się, że to się powtarza. Zwykle nic o tym nie wiedzą.
Sprzedawcy mają bardzo ograniczoną wizję „ekologicznego rozwiązania” swoich drogich produktów na sprzedaż.
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 13/04/07, 18:52

Powinieneś wiedzieć, że handlowcy są szkoleni TYLKO w zakresie produktów, które sprzedają. Jeśli istnieją przepisy regulujące produkt, w zasadzie mówi się im, jakich argumentów należy użyć, aby ułatwić sprzedaż. Poza tym czasami niektóre punkty są bardzo niejasne...

Moja matka przyłożyła jedną do argumentów, których używał do sprzedaży swoich produktów, do ulg podatkowych. Nie chciał zmieniać tonu, opowiadając jej, jak to działa, kiedy ona wie o wiele więcej od niego na ten temat… Poza tym czasami to trochę na granicy manipulacji, biorąc pod uwagę te bzdury, o których gadają!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Luke and Cindy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 13/11/07, 18:36
Lokalizacja: Puy de Dome




przez Luke and Cindy » 17/11/07, 20:43

Całkowicie się zgadzam w tym temacie, doświadczyłem tego w zeszłym tygodniu z dwoma sprzedawcami (lepiej przekonać klienta, to tym bardziej rekin w poszukiwaniu zdobyczy), którzy podeszli do mnie w sprawie pomp ciepła.

Przedstawiając mi swoje zeszyty ćwiczeń, przedstawili mi energię DREWNA jako zanieczyszczającą i nieodnawialną energię. Nie zapomniawszy przypomnieć im o kręgu CO2, twierdzili, że ta energia jest źle zarządzana, biorąc za przykład lasy tropikalne. Pytanie, które kieruję do wszystkich: kto sprowadza drewno z lasów tropikalnych do ogrzewania?

Podsumowując, ci sprzedawcy przedstawili mi swoje pompy ciepła jako energię odnawialną (tak, proszę pana, elektryczność we Francji pochodzi z energii odnawialnej), jeśli rozłożymy 70% francuskiej energii jądrowej.

Szkoda, że ​​ludzie nie dopytują się bardziej przed zakupem tego typu urządzenia, do którego zachęca państwo, na pewno jest dużo lepsze od tosterów montowanych przy pawilonach, ale panowie sprzedawcy przestali przedstawiać tego typu urządzenie jako jedyny cud, który nie musi utrzymywać w stanie zużycia wszystkich ruchomych części, nawet tych waszych pomp ciepła. Nie tymi urządzeniami uratujemy planetę.
0 x
Tylko wtedy, gdy upuści ostatnie drzewo,
skaził ostatni strumień,
złapał ostatnią rybę,
człowiek zrozumie, że pieniądze nie są jadalne
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 17/11/07, 20:54

Luc i Cindy napisali:kto sprowadza drewno z lasów tropikalnych do ogrzewania?


Uch... ja! : Oops:
Nie wierzysz mi? No jak spalam tropikalne odpady drzewne (między innymi)... od miejscowego rzemieślnika...: padouk, meranti... ale też jodłę i dąb z "domu"... to w końcu mieszanka... z drugiej strony to odpad więc...

Luc i Cindy napisali:Nie tymi urządzeniami uratujemy planetę.


Cóż, absolutnie, dlatego stworzyłem temat „Shit Pump” (od czasu zmiany nazwy), nawet zrobiłem o tym news: https://www.econologie.com/pompes-a-chal ... -3534.html

To do „nas” należy poinformowanie ludzi o „oszustwie” geotermalnym…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Luke and Cindy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 13/11/07, 18:36
Lokalizacja: Puy de Dome




przez Luke and Cindy » 17/11/07, 21:01

Tak, ale nie przynosisz swojego drewna, przetwarzasz odpady od lokalnego stolarza lub traka.
0 x
Tylko wtedy, gdy upuści ostatnie drzewo,
skaził ostatni strumień,
złapał ostatnią rybę,
człowiek zrozumie, że pieniądze nie są jadalne
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 17/11/07, 22:45

Oczywiście była to nuta humorystyczna...

I pkoi żeby nie robić zestawienia firm z praktykami ecolo(lo)uche??
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 17/11/07, 23:02

Lasów deszczowych może nie być, ale drewno opałowe już schodzi z Ukrainy. :|
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201